Acticoat Flex 3, opatrunek, 5 cm x 5 cm, 5 szt.
96.99 zł

Acticoat Flex 3, opatrunek, 5 cm x 5 cm, 5 szt.

Acticoat Flex 3, opatrunek, 5 cm x 5 cm, 5 szt.
Ostatnia cena produktu
96.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Powleczony srebrem opatrunek z barierą przeciwbakteryjną

Działanie

Opatrunek ACTICOAT Flex 3 zawiera elastyczną, słabo przylepną warstwę  poliestrową powleczoną srebrem nanokrystalicznym. ACTICOAT Flex 3 jest opatrunkiem, który łatwo dostosowuje się do kształtów ciała co zapewnia kontakt z powierzchnią rany. Opatrunek w niewielkim stopniu przywiera do rany, co pozwala zminimalizować uszkodzenia ran przy zmianie opatrunku. Srebro nanokrystaliczne tworzy efektywna barierę przeciwbakteryjną dla zakażeń, chroniąc ranę przed inwazją mikroorganizmów patogennych, co umożliwią szybsze gojenie się rany. Srebro nanokrystaliczne jest także skuteczne przeciw mikroorganizmom znajdującym się w ranie. Bariera przeciwbakteryjna opatrunku ACTICOAT Flex 3 zachowuje skuteczność przez minimum 3 dni.

Wskazania

ACTICOAT Flex 3 jest wskazany jako opatrunek na rany pełnej lub pośredniej grubości, takie jak: oparzenia, miejsca pobrania przeszczepu, rany chirurgiczne, odleżyny, owrzodzenia żylne i owrzodzenia cukrzycowe.

ACTICOAT Flex 3 może być stosowany na zakażone rany. Jeśli wyrób jest stosowany na zakażone rany, zakażenie powinno być kontrolowane i leczone zgodnie z lokalnymi protokołami klinicznymi.

ACTICOAT Flex 3 może być stosowany jako warstwa stosowana bezpośrednio na rany w połączeniu z podciśnieniową terapią leczenia ran (NPWT) przez okres do 3 dni.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 • Wyjąć opatrunek ACTICOAT Flex 3 z opakowania z zastosowaniem czystych technik.
 • Przyciąć opatrunek do pożądanego kształtu jeśli wskazane. Jeśli stosuje się leczenie kompresyjne opatrunek musi być przycięty do wielkości rany.
 • W celu nawilżenia opatrunek należy zamoczyć w wodzie i delikatnie wycisnąć (NIE STOSOWAĆ SOLI FIZJOLOGICZNEJ). Usunąć nadmiar wody (odsączyć) przed zastosowaniem. Alternatywnie można zastosować cienką warstwę hydrożelu np. INTRASITE Gel bezpośrednio na ranę i/lub opatrunek.
 • Jeśli opatrunek jest stosowany z podciśnieniową terapią leczenia ran materiał wypełniający ranę powinien być nawilżony i zmieniany zgodnie z instrukcją wytwórcy.
 • Nie rozciągać opatrunku wzdłuż ani do góry. Nałożyć opatrunek na powierzchnie rany, tak aby nie powstały fałdy. Opatrunek powinien być nakładany wzdłuż rozprostowanej kończyny w celu zapewnienia ruchomości.
 • ACTICOAT Flex 3 może być stosowany do wypełniania ran.
 • Zabezpieczyć opatrunek ACTICOAT Flex 3 stosując odpowiedni opatrunek wtórny lub leczenie kompresyjne, tak aby utrzymać wilgotne środowisko w ranie. W przypadku mocno sączących ran, jako opatrunek mocujący stosować odpowiedni opatrunek chłonny. ACTICOAT Flex 3 zapewnia przenikanie wysięku bezpośrednio do opatrunku wtórnego.
 • Dbać, żeby opatrunek był wilgotny, ale nie mokry, ponieważ może to doprowadzić do maceracji rany.
 •  Zmieniać opatrunek w zależności od obecności wysięku i stanu rany. Opatrunek może pozostawać na miejscu do 3 dni.
 • Jeśli opatrunek ACTICOAT Flex 3 jest stosowany pod opaską uciskową należy regularnie kontrolować cały system opatrunków i zmieniać tylko w przypadku widocznych przesiąknąć. Może być wymagane zastosowanie dodatkowego przepuszczającego opatrunku chłonnego jeśli stopień wysięku jest wysoki
 • Jeśli opatrunek wyschnie lub przylgnie do rany należy go nawilżyć lub namoczyć w celu ułatwienia usunięcia i uniknięcia uszkodzenia gojącej się rany.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

•    Nie stosować u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na srebro.

•    Nie stosować u pacjentów poddawanych badaniu MRI (rezonans magnetyczny).

•    Przed rozpoczęciem radioterapii usunąć opatrunek ACTICOAT Flex 3. Nowy opatrunek może być nałożony po zakończeniu leczenia.

•    Tylko do użytku zewnętrznego, np. nie należy stosować na odsłonięte narządy.

•    ACTICOAT Flex 3 nie jest kompatybilny z produktami na bazie oleju, takimi jak parafina.

•    Unikać kontaktu z elektrodami lub żelami przewodzącymi w trakcie badań przewodnictwa elektrycznego np. EKG lub EEG

•    Może wystąpić chwilowy ból w trakcie nakładania opatrunku ACTICOAT Flex 3. Jeśli ból utrzymuje się po nałożeniu należy usunąć opatrunek. W celu złagodzenia bólu należy nałożyć nowy opatrunek i zastosować hydrożel jak opisano poniżej. Jeśli ból się utrzymuje należy, usunąć opatrunek i zaprzestać stosowania.

Uwagi

 • ACTICOAT Flex 3 może być stosowany u noworodków przedwcześnie urodzonych (poniżej 37 tygodnia ciąży), jeśli korzyści kliniczne przewyższają potencjalne ryzyko. Brak danych klinicznych dla tej grupy wiekowej, a dla noworodków urodzonych o czasie istnieją tylko ograniczone dane.
 • ACTICOAT Flex 3 może powodować przejściową zmianę zabarwienia otaczającej skóry
 • Kolor opatrunku może się zmieniać. Nie ma to wpływu na skuteczność opatrunku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h