Ibum dla dzieci, 60 mg, czopki, 10 szt.
8.99 zł

Ibum dla dzieci, 60 mg, czopki, 10 szt.

Ibum dla dzieci, 60 mg, czopki, 10 szt.
Ostatnia cena produktu
8.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Ibum dla dzieci, czopki, zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 czopek zawiera 60 mg ibuprofenu
Pozostałe składniki to: Witepsol H 15, Witepsol W 45
 

Dawkowanie

Podanie doodbytnicze.
Dzieci : maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20 - 30 mg na kg masy ciała, podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek.
Nie należy przekraczać jednorazowej dawki 10 mg/kg masy ciała.
Bez konsultacji z lekarzem pacjent nie powinien stosować leku dłużej niż 3 dni.

Zalecana dawka:

Wiek (waga) Dawka jednorazowa Dawka dobowa
Od 3 do 9 miesięcy (od 6 do 8kg) 1 czopek 60 mg 3 razy na dobę, w odstępach co 6 do 8 godzin. Nie stosować więcej niż 3 czopki w ciągu doby
Od 9 miesięcy do 2 lat (od 8 do 12 kg) 1 czopek 60 mg 4 razy na dobę, w odstępach co 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby


Dzieciom poniżej 6 miesiąca życia można podać lek Ibufen Baby tylko po konsultacji lekarskiej.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Wskazania

Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego.
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:

  • bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych),
  • bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,
  • bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia),
  • bóle na skutek urazów tkanek miękkich,
  • bóle pooperacyjne,
  • bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
  • nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w wywiadzie jakiekolwiek objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy,
  • choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub nawracająca w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ
  • ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca,
  • nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)
  • III trymestr ciąży
  • naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienie,
  • zaburzenia krzepnięcia (ibuprofen może wydłużać czas krwawienia), skaza krwotoczna,
  • u pacjentów z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów),
  • zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu, takie jak małopłytkowość.

Działania niepożądane

Lek Ibufen Baby jest na ogół dobrze tolerowany. Podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w dawkach dostępnych bez recepty zaobserwowano działania niepożądane wymienione poniżej.
Stosując ibuprofen w innych wskazaniach i długotrwale mogą wystąpić inne działania niepożądane.
Działania niepożądane uszeregowano wg częstości występowania stosując następujące określenia:
Bardzo często (występujące więcej niż u 1 na 10 pacjentów)
Często (występujące u 1 do 10 pacjentów na 100 pacjentów)
Niezbyt często (występujące u 1 do 10 pacjentów na 1000 pacjentów)
Rzadko (występujące u 1 do 10 pacjentów na 10000 pacjentów)
Bardzo rzadko (występujące mniej niż u 1 na 10000 pacjentów), częstość nieznana, nie może być określona na podstawie dostępnych danych.

Niezbyt częste:

  • zgaga, niestrawność, biegunka, ból brzucha, nudności, miejscowe podrażnienie odbytu
  • bóle głowy;
  • wysypki skórne;
  • pokrzywka i świąd

Rzadkie:

  • wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka
  • zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia. W pojedynczych
  • przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne;
  • obrzęki

Bardzo rzadkie:

  • smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna. Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy z krwawieniem lub bez, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, oraz perforacja;
  • zmniejszenie ilości wydalanego moczu, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu (retencja sodu), zmniejszenie ilości wydalanego mocznika i zwiększenie stężenia mocznika w surowicyzaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania. Żółtaczka zastoinowa, zapalenie wątroby, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych w surowicy;
  • zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia niedokrwistość, anemia hemolityczna, anemia aplastyczna, leukopenia zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia zmniejszanie liczby płytek krwi, pancytopenia zaburzenie hematologiczne polegające na niedoborze wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi: erytrocytów,
  • leukocytów i trombocytów, agranulocytoza zmniejszenie liczby granulocytów). Pierwszymi objawami są gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, krwawienie (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa);
  • rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka;
  • obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia zaburzenia rytmu serca, hipotensja zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs. Zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli; U pacjentów z istniejącymi chorobami auto immunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja
  • obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związane ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach.


W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.
Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy
powiedzieć o tym lekarzowi.
 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 miesiąca życia.
Nie stosować u dzieci o wadze poniżej 6 kg.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 889 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus