DIH Max, 1000 mg, tabletki, 30 szt.
22.99 zł

DIH Max, 1000 mg, tabletki, 30 szt.

DIH Max, 1000 mg, tabletki, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
22.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat stosowany w objawach niewydolności kążenia żylnego np. kończyn dolnych.

Skład

1 tabletka zawiera: zmikronizowaną diosminę 1000mg, substancje pomocnicze: alkohol poliwinylowy 4-88, kroskarmeloza sodowa i magnezu stearynian

Działanie

Zazwyczaj 1 tabletka na dobę podczas posiłku.

Jedynie w przypadkach zaostrzenia dolegliwości spowodowanych żylakami odbytu zaleca się okresowe podawania większych dawek: po 1 tabletce 3 razy na dobę przez 4 dni, a przez kolejne 3 dni po 1 tabletce 2 razy na dobę, rano i wieczorem.

Wskazania

  • żylaki nóg
  • bóle nocne i kurcze
  • uczucie ciężkości
  • pajączki naczyniowe
  • objawowe leczenie żylaków odbytu

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

DIH Max - Diosminum - zastosowanie i działanie

Skład:

diosmina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia napięcie ścian naczyń żylnych zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych ochronnie na naczynia krwionośne

Wskazania:

Objawy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych: bóle i nocne kurcze nóg, uczucie ciężkości nóg, żylaki kończyn dolnych, poszerzenia bardzo drobnych naczyń żylnych, tzw. pajączki naczyniowe. Objawowe leczenie żylaków odbytu (hemoroidów).

Dawkowanie:

Doustnie. Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 tabletka na dobę podczas posiłku. Jedynie w przypadkach zaostrzenia dolegliwości spowodowanych żylakami odbytu zaleca się okresowe podawanie większych dawek: po 1 tabletce 3 razy na dobę przez 4 dni, a przez kolejne 3 dni po 1 tabletce 2 razy na dobę, rano i wieczorem. O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek podaje się podczas posiłku.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie oraz wysypka, świąd, pokrzywka. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na diosminę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek DIH Max może być stosowany w czasie ciąży wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiet karmiących, dlatego zaleca się unikanie karmienia piersią w okresie jego przyjmowania.