Produkt w kategoriach

Saridon, tabletki, 20 szt.

Saridon, tabletki, 20 szt.

19.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Saridon to lek złożony o skojarzonym działaniu składników. Saridon zawiera paracetamol i propyfenazon, działające przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, oraz małą dawkę kofeiny, która nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

Skład

1 tabletka zawiera jako substancje czynne 250 mg paracetamolu, 150 mg propyfenazonu, 50 mg kofeiny. Substancje pomocnicze: hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, esma-spreng, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek koloidalny.

Dawkowanie

Dorośli 1-2 tabletki do trzech razy na dobę, młodzież w wieku 12-16 lat 1 tabletka do trzech razy na dobę. Stosować doustnie. Popić odpowiednią ilością płynu. Leku nie należy przyjmować dłużej niż jeden tydzień ani w dawkach większych niż zalecane.

Działanie

Przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

Ból głowy, ból zeba, ból miesiączkowy, ból reumatyczny, ból pooperacyjny, ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą.

 

Przeciwwskazania

Nie stosować:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na propyfenazon, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na pirazolony lub pochodne tych związków (nadwrażliwość na fenazon, aminofenazon, metamizol)
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na fenylbutazon lub kwas acetylosalicylowy
  • jeśli u pacjenta występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
  • jeśli u pacjenta występuje ostra porfiria wątrobowa

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku Saridon bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne objawiające się wysypką skórną i pokrzywką, reakcje nadwrażliwości, z takimi objawami jak świąd, rumień, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność czy astma. W pojedynczych przypadkach: reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny (ostra, zagrażająca życiu reakcja alergiczna), małopłytkowość (zmniejszenia liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), agranulocytoza (niedobór granulocytów) i pancytopenia (niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi, tj. krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi)
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Saridon - Paracetamolum, Propyphenazonum, Coffeinum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol propyfenazon kofeina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból reumatyczny, ból pooperacyjny. Lek stosuje się go również w przypadku bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i grypą.

Dawkowanie:

Doustnie. Zaleca się następujące dawkowanie: dorośli 1-2 tabletki, młodzież w wieku 12-16 lat 1 tabletka, do trzech razy na dobę. Tabletki należy popić dużą ilością wody lub innego płynu. Leku nie należy przyjmować dłużej niż jeden tydzień ani w dawkach większych niż zalecane. Preparatu nie należy stosować długotrwale ani w dawkach większych niż zalecane. Długotrwałe przyjmowanie środków przeciwbólowych zawierających paracetamol może w rzadkich przypadkach spowodować nieodwracalną niewydolność nerek. W czasie stosowania preparatu nie należy pić alkoholu. U osób regularnie pijących alkohol istnieje szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby. Preparatu Saridon nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Podczas stosowania preparatu Saridon sporadycznie mogą pojawić się działania niepożądane, takie jak wysypka skórna, pokrzywka, świąd, zaczerwienienie, obrzęk naczynioruchowy. Mogą również wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (pieczenie, nudności, wymioty). Istnieją również nieliczne doniesienia o wystąpieniu reakcji anafilaktoidalnych lub wstrząsu anafilaktycznego oraz przypadków zmian w obrazie morfologicznym krwi przez paracetamol i propyfenazon. Preparat nie powoduje upośledzenia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pyrazolony lub pochodne tych związków (nadwrażliwość na fenazon, propyfenazon, aminofenazon, metamizol zawarte w innych produktach), nadwrażliwość na fenylbutazon zawarty w innych produktach, nadwrażliwość na paracetamol, kwas acetylosalicylowy lub kofeinę, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, schorzenia wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz leki stymulujące aktywność enzymów wątrobowych (np. fenobarbital, fenytoinę, karbamazepinę), rifampicynę, chloramfenikol, doustne leki przeciwzakrzepowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, AZT (zydowudynę). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu Saridon nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus