Elevit Pronatal, tabletki powlekane, 30 szt.
39.99 zł

Elevit Pronatal, tabletki powlekane, 30 szt.

Elevit Pronatal, tabletki powlekane, 30 szt.
39.99 zł
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

W czasie ciąży i laktacji, gdy Twoje potrzeby żywieniowe rosną o 15%, zapotrzebowanie na witaminy i minerały wzrasta aż do 156%. Zwykła, nawet dobrze zbilansowana dieta może być niewystarczająca, aby pokryć zwiększone zapotrzebowanie organizmu. Elevit Pronatal zawiera wszystkie witaminy, minerały i mikroelementy niezbędne dla zdrowego rozwoju Twojego dziecka.

Skład

 Składnik  Zawartość
 witamina A  3600j.m.
 witamina B1  1,55mg
 witamina B2  1,8mg
 witamina B6  2,6mg
 witamina B12  4mg
 witamina C  100mg
 witamina D3  500j.m.
 witamina E  15mg
 pantotenian wapnia  10mg
 biotyna  200mg
 nikotynamid  19mg
 kwas foliowy  800mcg
 wapń  125mg
 magnez  100mg
 fosfor  125mg
 żelazo  60mg
 cynk  7,5mg
 miedź  1mg
 mangan  1mg

Dawkowanie

1 tabletkę dziennie (lub pół tabletki 2 razy dziennie) podczas posiłku.

Przyjmowanie Elevit Pronatal firmy Bayer można rozpocząć w dowolnym momencie ciąży czy karmienia piersią. Najlepiej jednak, jeżeli rozpoczniesz jeszcze przed poczęciem, w trakcie planowania ciąży. W ten sposób zmniejszasz ryzyko wystąpienia wad wrodzonych układu nerwowego u dziecka.

Jeśli męczą Cię poranne mdłości, stosuj Elevit Pronatal po południu lub wieczorem.

 

Działanie

Dzięki zawartości odpowiednio dobranych witaminowo-mineralnych składników, regularne przyjmowanie Elevit Pronatal jest korzystne zarówno dla mamy jak i dziecka.

Korzyści dla mamy:

  • Zaspokaja zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały
  • Pomaga zapobiegać anemii
  • O ponad połowę zmniejsza częstość występowania typowych objawów wczesnej ciąży: nudności, wymiotów, zawrotów głowy


Korzyści dla dziecka:

  • Zapobiega wadom wrodzonym cewy nerwowej (zmniejsza ryzyko wystąpienia wady aż o 92%) oraz wadom wrodzonym układu moczowo-płciowego i serca (o 49%)
  • Wspomaga odpowiedni wzrost i rozwój płodu
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia niskiej wagi urodzeniowej

Wskazania

Kobiety planujące ciążę; Kobiety będące w ciąży, Matki karmiące piersią.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku; hiperwitaminoza A i (lub) D; nieprawidłowa czynność nerek; gromadzenie się żelaza w organizmie; zwiększone stężenie wapnia we krwi; nadmierne wydalanie wapnia z moczem

Działania niepożądane

Rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe np. zaparcie, biegunka i nudności.

Bardzo rzadko: uczulenie, w tym: wysypka, trudności z oddychaniem, nagłe opuchnięcie okolicy twarzy, rąk i nóg, stawów i swędzące bąble na skórze. Przy regularnym stosowaniu leku może wystąpić ciemnożółte zabarwienie moczu i czarne zabarwienie kału - są to objawy nieszkodliwe dla zdrowia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Elevit Pronatal - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina E (tokoferol) mangan miedź cynk żelazo fosfor magnez wapń kwas foliowy witamina PP (niacyna) witamina H (biotyna) pantotenian wapnia witamina D3 (cholekalcyferol) witamina C (kwas askorbinowy) witamina B12 (cyjanokobalamina) witamina B6 (pirydoksyna) witamina B2 (ryboflawina) witamina A witamina B1 (tiamina)

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory witamin i minerałów

Wskazania:

Preparat przeznaczony dla kobiet planujących zajście w ciążę, kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią: w profilaktyce niedoborów i leczeniu następstw niedoborów witaminowo-mineralnych, w zapobieganiu niedokrwistości z niedoboru żelaza i kwasu foliowego oraz w celu zmniejszenia zagrożenia wystąpienia niedomknięcia cewy nerwowej u płodu oraz innych wrodzonych wad rozwojowych płodu.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletkę dziennie (przed lub w trakcie śniadania). W przypadku wystąpienia porannych nudności wskazane jest przyjmować preparat w porze kolejnego posiłku.   Zaleca się rozpoczęcie przyjmowania preparatu na miesiąc przed planowaną ciążą, a następnie kontynuację w okresie ciąży i karmienia piersią.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie stosowania rzadko obserwowano przemijające zaburzenia żołądkowo-jelitowe (m.in. zaparcia).   Uwaga! Preparat może powodować ciemne zabarwienie moczu i kału.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, zaburzenia przemiany żelaza.   Gdy przyjmujesz antybiotyki z grupy tetracyklin, związki fluoru, werapamil, atenolol, leki zobojętniające kwasy żołądkowe inne preparaty witaminy A lub D.