Ambrotaxer, (15 mg/5 ml), syrop, 100 ml
11.79 zł

Ambrotaxer, (15 mg/5 ml), syrop, 100 ml

Ambrotaxer, (15 mg/5 ml), syrop, 100 ml
Ostatnia cena produktu
11.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ambrotaxer to preparat łagodzący kaszel i ułatwiający odkrztuszanie.
Można stosować u dzieci po 1 roku życia.
 

Skład

5 ml syropu zawiera 15 mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, glikol propylenowy i inne.

Dawkowanie

Wiek od 1 do 2 lat: 2 razy na dobę po 2,5 ml syrpu.
Wierk od 2 do 6 lat: 3 razy na dobę po 2,5 ml syropy.
Wiek od 6 do 12 lat: 2 do 3 razy na dobę po 5 ml syropu.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 razy na dobę przez pierwsze 2-3 dni po 20 ml syropu, kolejne dni 2-3 razy dziennie po 10 ml syropu.

Wskazania

Syrop Ambrotaxer jest wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających z zaleganiem lepkiej, śluzowej wydzieliny i utrudnieniem jej wykrztuszania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Działania niepożądane

Często: zaburzenia smaku, nudności, osłabienie czucia w obrębie jamy ustnej i gardła.
Niezbyt często: suchość w jamie ustnej, wymioty, biegunka, niestrawność, bóle brzucha.
Rzadko: wysypka skórna, pokrzywka.
Bardzo rzadko: ciężkie reakcje skórne, takie jak martwica naskórka i zespół Stevensa-Johnsona.
Częstość nieznana: suchość w gardle, reakcje anafilaktyczne, obrzęk naczynioruchowy, świąd oraz inne objawy nadwrażliwości.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ambrotaxer - Ambroxoli hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek ambroksolu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

wykrztuśne

Wskazania:

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z zaleganiem lepkiej, śluzowej wydzieliny i utrudnieniem jej wykrztuszania.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli początkowo 20 ml syropu 2 razy na dobę przez pierwsze 2-3 dni, a następnie dawkę można zmniejszyć o połowę 10 ml 2 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat – 5 ml 2 do 3 razy na dobę; w wieku od 2 do 6 lat – 2,5 ml 3 razy na dobę; w wieku od 1 do 2 lat – 2,5 ml 2 razy na dobę. Leku nie stosować u dzieci bez porozumienia z lekarzem.   Uwaga! Jeżeli po 4-5 dniach stosowania leku nie wystąpi zmniejszenie nasilenia kaszlu i poprawa stanu, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zaburzenia smaku, nudności, osłabienie czucia w obrębie jamy ustnej i gardła. Niezbyt często: suchość w jamie ustnej, wymioty, biegunka, niestrawność, bóle brzucha. Rzadko: wysypka skórna, pokrzywka.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na chlorowodorek ambroksolu lub którykolwiek z pozostałych składników leku Ambrotaxer,  zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz inne leki. Równoczesne podawanie ambroksolu i antybiotyków (amoksycyliny, cefuroksymu, erytromycyny, doksycykliny) prowadzi do zwiększenia stężenia antybiotyku w miąższu płuc. Nie zaleca się równoczesnego podawania ambroksolu i leków przeciwkaszlowych.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku Ambrotaxer w trakcie ciąży, zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Nie zaleca się stosowania leku Ambrotaxer u kobiet karmiących piersią, ponieważ chlorowodorek ambroksolu przenika do mleka kobiecego.