Produkt w kategoriach

Septolete Plus o smaku miodu i limonki, pastylki, 18 szt

Septolete Plus o smaku miodu i limonki, pastylki, 18 szt

13.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Pastylki Septolete plus o smaku miodu i limonki wykazują miejscowe działanie przeciwbólowe i odkażające.

Skład

Substancjami czynnymi leku są benzokaina i chlorek cetylopirydyniowy. Każda pastylka zawiera 5 mg benzokainy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

Ponadto lek zawiera aromat limonkowy (naturalny aromat limonkowy, guma arabska (E 414)), lewomentol, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, maltitol (E 965), tytanu dwutlenek (E 171), żółcień chinolinowa (E 104), karmel (E 150a), czerwień Allura (E 129), powidon, aromat miodowy, olejek miętowy, maltitol płynny (sucha masa), glicerol (E 422), olej rycynowy, Capol 600 Pharma (wosk pszczeli (E 901), wosk Carnauba (E 903), szelak (E 904)).

Septolete plus o smaku miodu i limonki zawiera maltitol oraz maltitol płynny.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

Ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny. Maksymalna zalecana dawka wynosi do 8 pastylek na dobę.

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie należy stosować jednocześnie z mlekiem, ponieważ mleko zmniejsza jego skuteczność. Septolete plus o smaku miodu i limonki nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu Septolete plus o smaku miodu i limonki.

Działanie

Odkażają jamę ustną i gardło oraz łagodzą ból związany z zakażeniami jamy ustnej i gardła.

Pastylki zawierają substancję odkażającą, chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo, działa również na niektóre grzyby i wirusy.

W ten sposób chlorek cetylopirydyniowy łagodzi stany zapalne w jamie ustnej i gardle i zapobiega rozwojowi cięższych bakteryjnych zakażeń. Benzokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym, łagodzącym ból w czasie przełykania, który często towarzyszy zakażeniom jamy ustnej i gardła.

Wskazania

Pastylki Septolete plus o smaku miodu i limonki stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na benzokainę, chlorek cetylopirydyniowy lub którykolwiek z pozostałych składników

Dzieci poniżej 12 roku życia, cukrzyca, otwarte rany jamy ustnej, ciężkie zakażenia przebiegające z wysoką gorączką, bólem głowy i wymiotami.

Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów.

Działania niepożądane

Septolete plus o smaku miodu i limonki zawiera olej rycynowy, który może powodować reakcje alergiczne.

Septolete plus o smaku miodu i limonki zawiera czerwień Allura (E 129), która może powodować reakcje alergiczne.

Jak każdy lek, Septolete plus o smaku miodu i limonki może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią

Rzadko (1 do 10 na 10 000 pacjentów):

  • Zaburzenia żołądka i jelit, takie jak nudności, wymioty, biegunka.

Bardzo rzadko (mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów):

  •  Reakcje nadwrażliwości, które mogą objawiać się wysypką, swędzeniem, opuchlizną twarzy, trudnościami w oddychaniu, zawrotami głowy i obniżonym ciśnieniem krwi.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, ze względu na ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Septolete Plus - Benzocainum, Cetylpyridini chloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorek cetylopirydyniowy benzokaina

Postać:

pastylki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

miejscowo odkażające miejscowo znieczulające

Wskazania:

Pastylki Septolete Plus stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Pastylki należy ssać. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: do 8 pastylek na dobę, co 2 do 3 godzin. Nie należy zażywać leku bezpośrednio przed lub w czasie jedzenia. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Pacjenci z cukrzycą powinni wziąć pod uwagę, że każda pastylka zawiera około 1 g maltitolu. Z powodu powolnej hydrolizy i powolnego wchłaniania z przewodu pokarmowego maltitol wpływa na stężenie glukozy we krwi tylko w nieznacznym stopniu. W przypadku ciężkich zakażeń przebiegających z wysoką gorączką, bólami głowy i wymiotami pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U pacjentów nadwrażliwych na składniki preparatu mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz reakcje nadwrażliwości. Ze względu na zawartość alkoholi wielowodorotlenowych preparat w dużych dawkach może wywołać biegunkę (szczególnie u dzieci). Brak danych o ewentualnym wpływie pastylek Septolete Plus na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy się poradzić lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus