Efferalgan Forte, 1 g, tabletki musujące, 8 szt.
8.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Efferalgan Forte, 1 g, tabletki musujące, 8 szt.

Efferalgan  Forte, 1 g, tabletki musujące, 8 szt.
8.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Efferalgan Forte jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i pizeriwjpączkowym.
 

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

Pozostałe składniki leku to: bezwodny kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu, bezwodny węglan sodu, sorbitol, dokuzynian sodu, powidon, sacharyna sodowa, benzoesan sodu.

Dawkowanie

Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej Ilości płynu.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Efferalgan Forte to: - Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50 kg (w wieku powyżej 15 lat):
dawka jednorazowa wynosi jedną lub dwie tabletki co 6 do 8 godzin (do 3 razy na dobę). W razie konieczności dawkę można powtórzyć, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Zwykle nie ma konieczności stosowania dobowej dawki paracetamolu większej niż 3 tabletki (3 g) na dobę. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do maksymalnej dobowei dawki 4 tabletki (4 g) na dobę. Należy zawsze zachować przynajmniej 4 godzinny odstęp pomiędzy dawkami.
Osoby w podeszłym wieku: nie ma konieczności modyfikacji dawki.
Odstęp pomiędzy dawkami nie może być krótszy niż 4 godziny.
U dorostych i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4 g na dobę (4 tabletki).

Działanie

Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka.

Wskazania

Wskazania do stosowania:

  • Ból różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).
  • Gorączka.
 

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Efferalgan Forte:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan Forte,
  • u osób o masie ciała mniejszej niż 50 kg!
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek.
  • jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa.
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosłoranowej,
  • jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia.
  • w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonlstyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Efferalgan Forte może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpiąjakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Częstość występowania działań niepożądanych wymienionych poniżej określono następująco:

  • Rzadko: u mniej niż 1 na 1000, ale u ponad 1 na 10 000 leczonych paq'entów.
  • Bardzo rzadko: u mniej niż.1 na 10000 leczonych pacjentów.
  • Rzadko: zte samopoczucie, obniżenie ciśnienia kiwi, zwiększona aktywność amino-transferaz wątrobowych.
  • Bardzo rzadko: reakqe nadwrażliwość, częstoskurcz, biegunka, bóle brucha, nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby białych kminek), neutropenia (zmniejszenie liczby neutrofilów - typu białych | krwinek), spadek lub wzrost wartości INR (współczynnik tazepliwośd krwi).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ten lek zawiera sorbitol i dlatego nie należy podawać go w przypadku rzadko występującej, dziedzicznej nietolerancji fruktozy.

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 846 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Efferalgan Forte - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Stosowany jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne).

Dawkowanie:

Doustnie. Przed użyciem tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu. Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50 kg (w wieku powyżej 15 lat): 1 tabletka co 6 do 8 godzin (do 3 razy na dobę). Nie należy przyjmować 2 tabletek jednocześnie. W razie konieczności dawkę można powtórzyć, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Zwykle nie ma konieczności stosowania więcej niż 3 tabletki na dobę. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do 4 tabletek na dobę. Odstęp pomiędzy dawkami nie może być krótszy niż 4 godziny.   Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 15 roku życia.   Należy zasięgnąć opinii lekarza jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty). Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol, kwas acetylosalicylowy, astmę oskrzelową, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, chorobę alkoholową, stany niedożywienia.   Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające paracetamol,niestroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe, nasenne, przeciwpadaczkowe, rifampicynę, kwas acetylosalicylowy, metoklopramid, cymetydynę, salicylamid, izoniazyd, ranitydynę, propranolol. Uwaga! Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków nie należy stosować preparatu Efferalgan Forte ze względu na możliwość wystąpienia stanu pobudzenia i wysokiej gorączki.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować krótkotwale, tylko za zgodą lekarza.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY