Efferalgan Forte, 1 g, tabletki musujące, 8 szt.
8.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Efferalgan Forte, 1 g, tabletki musujące, 8 szt.

Efferalgan  Forte, 1 g, tabletki musujące, 8 szt.
8.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Efferalgan Forte jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciw-gorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka. 
 

Skład

Skład: 1 tabletka musująca zawiera substancję czynną: paracetamol 1 g oraz substancje pomocnicze w tym sorbitol oraz sacharynę sodową.
 

Dawkowanie

Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej Ilości płynu.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Efferalgan Forte to: - Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50 kg (w wieku powyżej 15 lat):
dawka jednorazowa wynosi jedną lub dwie tabletki co 6 do 8 godzin (do 3 razy na dobę). W razie konieczności dawkę można powtórzyć, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Zwykle nie ma konieczności stosowania dobowej dawki paracetamolu większej niż 3 tabletki (3 g) na dobę. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do maksymalnej dobowei dawki 4 tabletki (4 g) na dobę. Należy zawsze zachować przynajmniej 4 godzinny odstęp pomiędzy dawkami.
Osoby w podeszłym wieku: nie ma konieczności modyfikacji dawki.
Odstęp pomiędzy dawkami nie może być krótszy niż 4 godziny.
U dorostych i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4 g na dobę (4 tabletki).

Wskazania

 Wskazania do stosowania:

-Ból różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).
-Gorączka.
 

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Efferalgan Forte:

-jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan Forte,
-u osób o masie ciała mniejszej niż 50 kg!
-u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży.
-jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby,
-jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek.
-jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa.
-jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosłoranowej,
-jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia.
-w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonlstyczno-antagonistycznym:
buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną.
Kiedy zachować szczególną ostrożność, stosując lek Efferalgan Forte
• Tej postaci leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 15 lat.
 

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Efferalgan Forte zawiera paracetamol I należy go stosować z uwzględnieniem jednoczesnego przyjmowania Innych preparatów zawierających paracetamol, aby nie stosować dawki dobowej większej niż zalecana.

Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Stosowanie dawek większych niż zalecane niesie ze sobą ryzyko bardzo
ciężkiego uszkodzenia wątroby.
 
Ten lek może być stosowany w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza i w indywidualnych przypadkach.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn Efferalgan Forte nie wpływa na sprawność psychofizyczną. Brak jest przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
Ten lek zawiera sorbitol i dlatego nie należy podawać go w przypadku rzadko występującej, dziedzicznej nietolerancji fruktozy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 858 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Efferalgan Forte - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Stosowany jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne).

Dawkowanie:

Doustnie. Przed użyciem tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu. Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50 kg (w wieku powyżej 15 lat): 1 tabletka co 6 do 8 godzin (do 3 razy na dobę). Nie należy przyjmować 2 tabletek jednocześnie. W razie konieczności dawkę można powtórzyć, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Zwykle nie ma konieczności stosowania więcej niż 3 tabletki na dobę. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do 4 tabletek na dobę. Odstęp pomiędzy dawkami nie może być krótszy niż 4 godziny.   Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 15 roku życia.   Należy zasięgnąć opinii lekarza jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty). Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol, kwas acetylosalicylowy, astmę oskrzelową, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, chorobę alkoholową, stany niedożywienia.   Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające paracetamol,niestroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe, nasenne, przeciwpadaczkowe, rifampicynę, kwas acetylosalicylowy, metoklopramid, cymetydynę, salicylamid, izoniazyd, ranitydynę, propranolol. Uwaga! Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków nie należy stosować preparatu Efferalgan Forte ze względu na możliwość wystąpienia stanu pobudzenia i wysokiej gorączki.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować krótkotwale, tylko za zgodą lekarza.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY