Virolex, 30 mg/g, maść do oczu, 4,5 g
28.58 zł

Virolex, 30 mg/g, maść do oczu, 4,5 g

Virolex, 30 mg/g, maść do oczu, 4,5 g
Ostatnia cena produktu
28.58 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Virolex (maść do oczu) - Aciclovirum - zastosowanie i działanie

Skład:

acyklowir

Postać:

maść do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

przeciwwirusowe

Wskazania:

W zakażeniach oka i tkanek otaczających narząd wzroku wirusem opryszczki - przede wszystkim w zapaleniu rogówki.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Leczenie należy kontynuować co najmniej 3 dni po ustąpieniu objawów chorobowych.   Uwaga! Podczas leczenia nie nosić szkieł kontaktowych.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe podrażnienia.   Podobnie jak po podaniu innych maści do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek   Gdy stosujesz inne leki. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.