Fix Melisa, (Herbapol Kraków), 2g, 25 szt.
4.99 zł

Fix Melisa, (Herbapol Kraków), 2g, 25 szt.

Fix Melisa, (Herbapol Kraków), 2g, 25 szt.
Ostatnia cena produktu
4.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Liść Melisy Fix - zioła do zaparzania w saszetkach.

Skład

1 saszetka zawiera 2 g Melissa officinalis L.folium (liść melisy).

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat dawkowania:
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 saszetkę zalać 1 szklanką (ok200ml) wrzącej wody. Naparzać pod przykryciem 5-10min.
Pić 3 razy dziennie po szklance naparu.

Wskazania

Tradycyjnie w łagodnych zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, takich jak wzdęcia oraz w łagodnych stanach napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na liść melisy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Melisa lekarska - Melissa officinalis - zastosowanie i działanie

Surowce:

liść melisy (Melissae folium)

Działanie lecznicze:

rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego ułatwia zasypianie uspokajające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Melisa lekarska / Melissa officinalis Encyklopedia ziół - Melisa lekarska / Melissa officinalis Encyklopedia ziół - Melisa lekarska / Melissa officinalis

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Stany ogólnego pobudzenia nerwowego. Melisa jest stosowana także w leczeniu objawów zaburzeń trawiennych, ze względu na działanie rozkurczające. Znajduje także zastosowanie w leczeniu bezsenności, co jest niezwykle cenne, biorąc pod uwagę, że wiele leków nadaje się tylko do krótkiej terapii, ze względu na możliwość uzależnienia.   Zewnętrznie: Olejek melisowy wchodzi w skład niektórych maści przeciw opryszczce. Warunkiem ich efektywności, tak jak w przypadku innych środków, jest rozpoczęcie leczenia już we wczesnym okresie infekcji.

Ostrzeżenia:

Nie należy stosować u dzieci bez konsultacji lekarskiej.   Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus