AbiOfem, żel, dopochwowy, 5 ml, 7 aplikatorów

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
40.99 zł
 • Producent:KULLGREN PHARMA
 • Typ preparatu:Wyrób medyczny
 • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
 • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Opis

Abiofem Żel Dopochwowy jest preparatem dla kobiet świadomych swej kobiecości oraz dbających o zdrowie intymne. Działanie preparatu Abiofem polega na przywracaniu i utrzymywaniu prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Skład

Kwas mlekowy, glikogen, glikol propylenowy, celuloza metylohydroksypropylenowa, mleczan sodu, woda, pH 3,8.
nie zawiera środków konserwujących.
Nie zawiera hormonów.

Działanie

Abiofem zawiera kwas mlekowy, który skutecznie neutralizuje krępujący nieprzyjemny zapach i przywraca prawidłowe pH pochwy. Zawiera również glikogen, który jest źródłem składników odżywczych dla bakterii kwasu mlekowego. Prawidłowe pH oraz obecność składników odżywczych umożliwia wzrost działających ochronnie bakterii kwasu mlekowego i przywraca naturalną równowagę w pochwie.

Abiofem zwalcza nieprzyjemny zapach, nieprawidłową wydzielinę i uczucie dyskomfortu oraz przywraca pH do prawidłowego poziomu, może być również stosowany w celu utrzymania naturalnego pH pochwy oraz zapobiegania nawrotom objawów.

Wskazania

Zalecany jest w profilaktyce oraz wspomaganiu leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy (BV).

Przyczyną zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej pochwy może być:

 • przedłużająca się menstruacja;
 • antybiotykoterapia;
 • aktywność seksualna;
 • częsta irygacja pochwy;
 • używanie tamponów dopochwowych;
 • stosowanie wkładki wewnątrzmacicznej;
 • używanie perfumowanych środków do higieny intymnej.

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

W terapii:

 • Do skutecznego łagodzenia nieprzyjemnego zapachu, nieprawidłowej wydzieliny, uczucia dyskomfortu oraz BV - stosować 1 aplikator dziennie przez 7 dni.


W profilaktyce:

 • Do utrzymania naturalnej równowagi pH i zapobiegania nawrotom objawów - stosować 1 aplikator co trzeci dzień przez trzy miesiące.
 • Wspomagająco w celu utrzymania poziomu pH podczas leczenia antybiotykami - stosować 1 aplikator dziennie pod koniec leczenia przez 4-5 dni.
 • W przypadku nawrotu objawów przed miesiączką - stosować 1 aplikator dziennie pod koniec miesiączki przez 1-2 dni


Sposób użycia:

 1. Odkręcić nasadkę i wprowadzić całą szyjkę aplikatora do pochwy.
 2. Wycisnąć zawartość.
 3. Usuwać aplikator ciągle ściskając, następnie wyrzucić. Najlepiej stosować Abiofem przed snem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Należy unikać stosowania preparatu podczas podejmowania prób poczęcia, ponieważ niskie pH żelu może spowodować wytworzenie mniej sprzyjającego środowiska dla spermy. Nie stosować jako środek antykoncepcyjny. Opakowanie zawiera 7 jednorazowych aplikatorów po 5 ml. Nie stosować jeśli aplikator jest uszkodzony. Nie stosować po upływie terminu ważności, który jest podany na aplikatorze. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Uwagi

Należy skonsultować się z lekarzem jeżeli objawy ulegną nasileniu, pojawi się ból, uczucie dyskomfortu nie ustanie, pojawi się wydzielina podbarwiona krwią lub wydzielina wystąpi podczas menopauzy, w przypadku podejrzenia infekcji pochwowy w czasie ciąży, jeżeli podczas stosowania preparatu zgodnie z instrukcją objawy nie ulegają złagodzeniu.

Badania kliniczne wykazały, że Abiofem jest bezpieczny i skuteczny w przywracaniu i utrzymywaniu prawidłowego pH w pochwie.
Abiofem jest bezpieczny do stosowania w czasie ciąży oraz podczas menstruacji.
Abiofem jest zalecany dla kobiet w wieku rozrodczym.
Opakowanie preparatu Abiofem zawiera 7 jednorazowych aplikatorów. Nie zawiera środków konserwujących ani hormonów.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 840 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

1. czy żel Abiofem można stosować jednocześnie z plastrami antykoncepcyjnymi Evra?
Przyjmowane inne leki: Evra

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 31

Szanowna Pani, Tak. Żel ten, właściwie stosowany, w żaden sposób nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus