Bilobil, 40 mg, kapsułki, 60 szt.
19.99 zł

Bilobil, 40 mg, kapsułki, 60 szt.

Bilobil, 40 mg, kapsułki, 60 szt.
19.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Kapsułki Bilobil zawierają standaryzowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego.

Skład

Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści miłorzębu Ginkgo bilobae folii eidractum siccum.

1 kapsułka lawiera 40 mg suchego wyciągu z liści miłorzębu japońskiego Ginkgo bilobae folii extractum siccum (35-67:1), standaryzowanego na zawartość glikozydów flawonowych (24-29%) i terpenów laktonowych (6-9%) i bilobalidu (2,6-3,2%). ekstrahent: aceton 60% (v/v)

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, talk; otoczka kapsułki: tytanu dwutlenek (E 171), żółcień pomarańczowa (E 110), czerwień koszenilowa (E 124), czerń brylantowa {E 151), błękit patentowy V (E 131), metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, żelatyna

Dawkowanie

Dorośli: 1 kapsułka 3 razy na dobę.

Kapsułki należy popić wodą.

Wskazania

Kapsułki Bilobil stosuje się w zaburzeniach ukrwienia i funkcji mózgu u osób w wieku podeszłym, objawiających się jako:

  • zaburzenia pamięci i sprawności'umysłowej
  • zawroty głowy
  • szum w uszach

Kapsułki Bilobil stosuje się również pomocniczo w zaburzeniach ukrwienia kończyn (z objawami uczucia zimnaiw kończynach, bólem w czasie chodzenia).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Bilobil jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość lub uczulenie na wyciąg z miłorzębu lub którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Bilobil może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią.

W bardzo rzadkićh przypadkach może dojść pó przyjęciu leku do zaburzeń pokarmowych, bólów głowy lub skórnych reakcji alergicznych (świąd, zaczerwienienie, obrzęk).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bilobil zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25° C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Kapsułki preparatu móżna przyjmować niezależnie od spożywania posiłków.

Nie należy stosować kapsułek równocześnie z napojami alkoholowymi.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Bilobil - Ginkgo biloba - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia krążenie

Wskazania:

Osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związane z wiekiem. Zawroty głowy, szum w uszach, osłabienie słuchu. Zaburzenie ukrwienia kończyn.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka 3 razy dziennie po posiłkach. U osób w podeszłym wieku zaleca się stosowanie preparatu przez co najmniej 3 miesiące. Kapsułki forte: w zaburzeniach pamięci i sprawności umysłowej: 1 kapsułka 2-3 razy dziennie; w zaburzeniach krążenia mózgowego, obwodowego i osłabieniu słuchu: 1 kapsułka 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Poprawa następuje po około 3 tygodniach stosowania preparatu, kurację można przedłużyć do 3 miesięcy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ból głowy, skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, rumień). Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz niedobór laktazy, galaktozemię, zespół zaburzenia wchłaniania glukozy i galaktozy. Gdy przyjmujesz leki zawierające kwas acetylosalicylowy i leki przeciwzakrzepowe (wydłuża się wówczas czas krwawienia), leki moczopędne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.