Thermo-Rheumon, (100 mg+10 mg)/g, krem, 50 g
34.79 zł

Thermo-Rheumon, (100 mg+10 mg)/g, krem, 50 g

Thermo-Rheumon, (100 mg+10 mg)/g, krem, 50 g
Ostatnia cena produktu
34.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Etofenamat- substancja czynna preparatu Thermo-Rheumon jest skutecznym i szybko działającym lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Skład

Substancje czynne: 1 g preparatu Thermo-Rheumon zawiera 100 mg etofenamatu i 10 mg nikotynianu benzylu.
Substancje pomocnicze: alkohol benzylowy, bezwodny kwas cytrynowy, mieszanina mono- i diestrów kwasu palmitynowego i stearynowego z glicerolem, mirystynian izopropylu, stearynian makrogolu 5000, hydroksyetylometyloceluloza, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy nałożyć na skórę w okolicy objętej bólem ilość kremu odpowiadającą wielkością orzechowi laskowemu i intensywnie wcierać. Powtarzać 3 do 4 razy na dobę.  Można także użyć głowicy masującej o niewielkim stopniu nacisku, wykonując okrężne ruchy.
Thermo-Rheumon może być także stosowany jako uzupełnienie termoterapii.

Działanie

Etofenamat należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany miejscowo dobrze wchłania się przez skórę i gromadzi w zmienionych zapalnie tkankach, gdzie osiąga stężenie od 5 do 320 razy większe niż we krwi i przylegających zdrowych tkankach.
Stosowanie na skórę ogranicza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych typowych dla NLPZ podawanych doustnie.
Krem Thermo-Rheumon zawiera, oprócz etofenamatu, drugi składnik aktywny- nikotynian benzylu. Nikotynian benzylu działa rozgrzewająco w miejscu objętym bólem, co jest szczególnie korzystne dla osób z przewlekłymi chorobami reumatycznymi.

Wskazania

  • choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych;
  • reumatyzm pozastawowy: bóle okolic krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (tj. zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, torebek stawowych)
  • zapalenie nadkłykci

Przeciwwskazania

Preparatu Thermo-Rheumon nie należy stosować:

  • w przypadku nadwrażliwości na etofenamat, kwas flufenamowy, nikotynian benzylu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
  • u kobiet w ciąży i karmiących piersią
  • u niemowląt i dzieci do 14 lat.

Nie należy stosować preparatu w przypadku uszkodzeń skóry lub zmian chorobowych na skórze, takich jak otarcia naskórka, wypryski, pokrzywka, obrzęk.
Należy unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Thermo-Rheumon może powodować działania niepożądane.
Najczęściej występuje zaczerwienienie skóry i lekkie pieczenie, które są częścią oczekiwanego efektu terapeutycznego.
W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne.
Wszystkie działania niepożądane przemijają zazwyczaj po odstawieniu leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Brak danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.
Stosowanie innych leków:
Nie stwierdzono występowania żadnych interakcji z innymi lekami, jeżeli preparat jest stosowany zgodnie z zaleceniami.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Thermo-Rheumon - Etofenamatum, Benzyli nicotinas - zastosowanie i działanie

Skład:

etofenamat nikotynian benzylu

Postać:

krem

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Reumatologia Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

miejscowo rozgrzewające przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych. Bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych).

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Odpowiednią ilość kremu (zazwyczaj do 2 g, tj. wielkość orzecha laskowego) nałożyć na skórę w okolicy objętej bólem i intensywnie wcierać. Stosować 3-4 razy na dobę. Leczenie trwa zazwyczaj do 2 tygodni. Nie stosować na skórę uszkodzoną lub zmienioną chorobowo. Unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi. Nie stosować u dzieci do 14 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej zaczerwienienie skóry i uczucie pieczenia (będące efektem zamierzonym stosowanego leku), bardzo rzadko skórne reakcje alergiczne.   Brak danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na etofenamat lub inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.