Rhelax, syrop, 125 g
7.49 zł

Rhelax, syrop, 125 g

Rhelax, syrop, 125 g
Ostatnia cena produktu
7.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Syrop Rhelax jest naturalnym preparatem roślinnym o działaniu przeczyszczającym. Zawiera w swoim składzie wyciągi z kory kruszyny, korzenia rzewienia, owocu kopru i kminku.

Skład

Extractum fluidum (etanol 50% v/v, 1: 1) ex: Rhei radix, Frangulae cortex, Foeniculi fructus, Carvi fructus, Saccharum, Aqua.

Dawkowanie

dorośli 1 - 2 łyżki stołowe przed snem. Dzieci od 1/2 do 2 łyżeczek od herbaty przed snem.

Wskazania

stosuje się go w zaparciach, dolegliwościach o charakterze dyspeptycznym, takich jak: bóle brzucha, wzdęcia, nudności, uczucie pełności i zalegania, zwłaszcza przebiegające z zaparciami. Pomocniczo lek można zalecać w chorobach, w których pożądana jest zmiana konsystencji stolca na bardziej miękką, np. w szczelinach odbytu, chorobie hemoroidalnej, po zabiegach operacyjnych okolic odbytu, w przypadku długotrwałego unieruchomienia.

Przeciwwskazania

Należy pamiętać, aby nie stosować preparatu, gdy występuje: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niedrożność jelit, atonia jelit, ostre i przewlekłe choroby zapalne jelit (m.in. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna), zapalenie wyrostka robaczkowego, biegunka, odwodnienie i zaburzenia elektrolitowe, bóle brzucha o niejasnej etiologii.

Nie stosować bez porady lekarza dłużej niż 1-2 tygodnie. Długotrwałe stosowanie preparatu może doprowadzić do osłabienia perystaltyki jelit i do zakłócenia gospodarki wodno-elektrolitowej. Należy unikać stosowania leku podczas miesiączki.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Rhelax - Carum carvi, Foeniculum capillaceum, Frangula alnus, Rheum sp. - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg płynny z owoców kopru włoskiego wyciąg płynny z korzenia rzewienia

Postać:

syrop

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia

Działanie :

rozkurczające wiatropędne przeczyszczające

Wskazania:

Przewlekłe zaparcia, zła przemiana materii, zaburzenia trawienia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: rano na czczo i wieczorem przed snem 1-3 łyżeczki preparatu. Dzieci: 1/4-1/2 łyżeczki przed snem.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.