Produkt w kategoriach

Ibuprofen AFL, 200 mg, tabletki drażowane, 60 szt

Ibuprofen AFL, 200 mg, tabletki drażowane, 60 szt

5.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Ibuprofen AFL - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

tabletki drażowane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Reumatologia

Działanie :

przeciwbólowe przeciwzapalne przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle o umiarkowanym i słabym nasileniu: bóle zębów, stawów, mięśni, bóle głowy (w tym bóle migrenowe). Bolesne miesiączkowanie. Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu przeziębienia i grypy). Objawowe leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Choroba zwyrodnieniowa stawów. Objawowe leczenie młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudność, bóle w nadbrzuszu, bóle skurczowe w jamie brzusznej, dyskomfort w nadbrzuszu, zgaga, bóle głowy, mroczki, niewyraźne widzenie, zaburzenia widzenia barwnego, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zaburzenia widzenia stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera sacharozę).   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat, kortykosteroidy, zydowudynę, mifepryston. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży, zwłaszcza w III trymestrze.