Vitaminum A 2500 j.m., kapsułki miękkie, 50 szt. (Hasco)
3.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Vitaminum A 2500 j.m., kapsułki miękkie, 50 szt. (Hasco)

Vitaminum A 2500 j.m., kapsułki miękkie, 50 szt. (Hasco)
3.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Witaminy A odgrywa istotną rolę w procesie widzenia (zapewnia prawidłowe funkcjonowanie siatkówki, umożliwiając kolorowe widzenie i widzenie o zmierzchu). Jest niezbędna do wzrostu, regeneracji, różnicowania i czynności nabłonka. Bierze udział w kostnieniu i tworzeniu struktury kości, w procesie reprodukcji i rozwoju embrionalnym płodu. Zwiększa odporność na zakażenia.

Skład

1 kapsułka: Vitaminum A 2500 j.m.

substancje pomocnicze: olej arachidowy oczyszczony, żelatyna, glicerol, błętkit patentowy

Dawkowanie

Profilaktycznie zwykle stosuje się 1-2 kapsułki dziennie.

Wskazania

W zapobieganiu niedoborom witaminy A.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na witaminę A lub którykolwiek ze składników leku, hiperwitaminoza A, ciężkie nadciśnienie tętnicze, jaskra lub miastenia.

Działania niepożądane

Lek jest dobrze tolerowany, leczw przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 858 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Vitaminum A - Retinolum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina A

Postać:

kapsułki roztwór krople

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Okulistyka Dermatologia i wenerologia

Działanie :

uzupełnia niedobory witaminy A

Wskazania:

Ślepota zmierzchowa, wysuszenie spojówek, choroby skóry z nadmiernym rogowaceniem i łuszczeniem naskórka, rybia łuska, łuszczyca, łysienie plackowate, łojotok i zapalenie łojotokowe skóry, trądzik pospolity, przewlekłe nieżyty dróg oddechowych i przewodu pokarmowego, choroby wątroby i dróg żółciowych, kamica nerkowa.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Natomiast profilaktycznie 1-2 kapsułki na dobę (2500j.m-6000j.m witaminy A).

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe zażywanie dużych dawek witaminy A może prowadzić do objawów przedawkowania (zmęczenie, osłabienie, ból głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, uszkodzenie wątroby).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na witaminę A lub pozostałe składniki preparatu, nadmiar witaminy A w organizmie, zespół złego wchłaniania tłuszczów. Gdy przyjmujesz cholestyraminę, doustne leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY