Decymal Euphrasia - świetlik, krople do oczu, 5 ml
6.59 zł

Decymal Euphrasia - świetlik, krople do oczu, 5 ml

Decymal Euphrasia - świetlik, krople do oczu, 5 ml
Ostatnia cena produktu
6.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Świetlik są to homeopatyczne krople do oczu. Krople zawierają potencję D2 sporządzoną ze Świetlika lekarskiego.

Skład

Substancja czynna: Euphrasia D2- 0,05 g, substancje pomocnicze: sodu chlorek, benzalkoniowy chlorek, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, wkraplać 2 krople 3 razy dziennie do worka spojówkowego.

Nie należy używać preparatu po upływie 10 dni od otwarcia pojemnika.

Wskazania

Preparat homeopatyczny stosowany w stanach zapalnych spojówek z nadwrażliwością na światło i zapylenie, zmęczeniu oczu wywołanym niewłaściwym oświetleniem, szkodliwym promieniowaniem telewizorów i monitorów komputerowych, długim czytaniem.

Przeciwwskazania

Nie stosować preparatu w bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych zakażeniach oka.
Nie stosować preparatu na oko zranione lub po zabiegach chirurgicznych oraz w przypadku alergii na chlorek benzalkoniowy.

Działania niepożądane

W sporadycznych przypadkach, podczas stosowania preparatu, może wystąpić miejscowy odczyn alergiczny, pieczenie i podrażnienie. Objawy te ustęują samoistnie po przerwaniu leczenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Soczewki kontaktowe:
Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem. Substancja zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h