Produkt w kategoriach

Helsi, pastylki do ssania, smak czerwonej pomarańczy, 30 szt.

Helsi, pastylki do ssania, smak czerwonej pomarańczy, 30 szt.

9.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Helsi Pastylki do ssania o smaku czerwonej pomarańczy.

  • na kaszel
  • na chrypkę
  • łagodzi ból gardła

Zawiera naturalny ekstrakt z porostu islandzkiego.
 

Skład

wyciąg suchy z porostu islandzkiego 4:1 (Iceland moss extract), sorbitol, maltitol, guma arabska, acesutfam K, witamina C, beta-karoten, ekstrakt z czarnej marchwi, naturalny aromat czerwonej pomarańczy, kwas cytrynowy, Capol 4348 (mieszanina wosku pszczelego i olejów roślinnych), woda oczyszczona.

Działanie

Helsi zawiera naturalny ekstrakt z porostu islandzkiego (Cetraria Islandica (L.) Acharius s.l.) zwanego także płucnicą islandzką; porost islandzki jest od wieków tradycyjnie stosowany w celu łagodzenia stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, podrażnienia jamy ustnej i błony śluzowej gardła, w przypadku chrypki i bólu gardła.

Zawarty w pastylkach ekstrakt z porostu islandzkiego po rozpuszczeniu w jamie ustnej wiąże się z wilgotną wydzieliną błony , śluzowej tworząc na powierzchni jamy ustnej i gardła powłokę i ochronną, która stanowi barierę o właściwościach nawilżających i i osłaniających.

Helsi pastylki do ssania łagodzą objawy chrypki, pieczenia i bólu gardła oraz trudności w połykaniu.

 

Wskazania

  • zmniejszanie podrażnień i łagodzenie stanów zapalnych jamy ustnej i gardła,
  • nawilżanie i ochrona błony śluzowej jamy ustnej i gardła,
  • pomocniczo w okresie nadmiernej eksploatacji strun głosowych,
  • łagodząco w przebiegu podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła na skutek zatkania nosa w stanach infekcji i alergii;

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Ssać powoli 1-2 pastylek kilka razy na dobę. Stosować u dzieci od 4 roku życia. Pastylek nie należy połykać, ale pozwolić, aby powoli rozpuściły się w jamie ustnej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować u chorych na fenyloketonurię.

Środki ostrożności:

Ze względu na postać (możliwość zakrztuszenia) zaleca się stosować wyłącznie u dzieci potrafiących ssać pastylkę. Wyrób zawiera substancję słodzącą Acesulfam K, która jest źródłem fenyloalaniny. Nadmierne spożycie może powodować efekt przeczyszczający

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus