Helsi, pastylki do ssania, smak czerwonej pomarańczy, 30 szt.
11.99 zł

Helsi, pastylki do ssania, smak czerwonej pomarańczy, 30 szt.

Helsi, pastylki do ssania, smak czerwonej pomarańczy, 30 szt.
11.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Helsi Pastylki do ssania o smaku czerwonej pomarańczy.

  • na kaszel
  • na chrypkę
  • łagodzi ból gardła

Zawiera naturalny ekstrakt z porostu islandzkiego.
 

Skład

wyciąg suchy z porostu islandzkiego 4:1 (Iceland moss extract), sorbitol, maltitol, guma arabska, acesutfam K, witamina C, beta-karoten, ekstrakt z czarnej marchwi, naturalny aromat czerwonej pomarańczy, kwas cytrynowy, Capol 4348 (mieszanina wosku pszczelego i olejów roślinnych), woda oczyszczona.

Działanie

Helsi zawiera naturalny ekstrakt z porostu islandzkiego (Cetraria Islandica (L.) Acharius s.l.) zwanego także płucnicą islandzką; porost islandzki jest od wieków tradycyjnie stosowany w celu łagodzenia stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, podrażnienia jamy ustnej i błony śluzowej gardła, w przypadku chrypki i bólu gardła.

Zawarty w pastylkach ekstrakt z porostu islandzkiego po rozpuszczeniu w jamie ustnej wiąże się z wilgotną wydzieliną błony , śluzowej tworząc na powierzchni jamy ustnej i gardła powłokę i ochronną, która stanowi barierę o właściwościach nawilżających i i osłaniających.

Helsi pastylki do ssania łagodzą objawy chrypki, pieczenia i bólu gardła oraz trudności w połykaniu.

 

Wskazania

  • zmniejszanie podrażnień i łagodzenie stanów zapalnych jamy ustnej i gardła,
  • nawilżanie i ochrona błony śluzowej jamy ustnej i gardła,
  • pomocniczo w okresie nadmiernej eksploatacji strun głosowych,
  • łagodząco w przebiegu podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła na skutek zatkania nosa w stanach infekcji i alergii;

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Ssać powoli 1-2 pastylek kilka razy na dobę. Stosować u dzieci od 4 roku życia. Pastylek nie należy połykać, ale pozwolić, aby powoli rozpuściły się w jamie ustnej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować u chorych na fenyloketonurię.

Środki ostrożności:

Ze względu na postać (możliwość zakrztuszenia) zaleca się stosować wyłącznie u dzieci potrafiących ssać pastylkę. Wyrób zawiera substancję słodzącą Acesulfam K, która jest źródłem fenyloalaniny. Nadmierne spożycie może powodować efekt przeczyszczający

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 916 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Smak
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik