Produkt w kategoriach

Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl

Blepheye, chusteczki do pielęgnacji powiek, 18 szt.

Blepheye, chusteczki do pielęgnacji powiek, 18 szt.

Opis

Chusteczki do codziennej pielęgnacji powierzchni i brzegów powiek, rzęs oraz skóry wokół oczu.

18 chusteczek jednorazowych nawilżonych roztworem zawierającym kwas hialuronowy, aloes i rumianek.

Skład

Hypoalergiczne chusteczki Blepheye są nawilżone izotonicznym roztworem o pH 7,2 zawierającym kwas hialurono-wy, żel z aloesu (Aloe Vera) oraz wodę destylowaną z rumiankiem (Chamo-milla).

Produkt nie zawiera alkoholu, parabe-nów, chlorku benzalkoniowego, chlor-heksydyny, soli sodowej kwasu etyl-orteciotiosalicylowego (tiomersal), 2-fenoksyetanolu.

Działanie

Łagodne chusteczki do codziennej pielęgnacji powierzchni i brzegów powiek, rzęs i skóry wokół oczu u dorosłych i dzieci. Chusteczki uzupełniają terapię zapalenia brzegów powiek (blepharitis); zapalenia brzegów powiek i spojówek (blepharoconjunctivitis) oraz zakażenia nużeńcem. Usuwają zabrudzenia i pozostałości kosmetyków z powierzchni i brzegów powiek oraz rzęs. Do utrzymania higieny skóry i brzegów powiek przed i po zabiegach okulistycznych.Chusteczki Blepheye mogą być stosowane przez osoby noszące soczewki kontaktowe.

Wskazania

Pro­dukt do higieny powierzchni i brzegów powieki oraz rzęs przed i po zabiegach okulistycznych. Każda chusteczka to produkt jednorazowego użytku. Chusteczki są nawilżane izotonicznym roztworem, a na­stępnie zamykane w saszetki.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 • dokładnić umyć ręce;
 • otworzyć saszetkę od strony perforowanego brzegu;
 • wyjąć chusteczkę, rozłożyć ją, przyłożyć do powieki zamkniętego oka i delikatnie masować powiekę kolistymi ruchami;
 • aby dokładnie oczyścić brzeg powieki należy zwinąć chusteczkę, naciągnąć brzeg powieki i delikatnie —oczyścić zwiniętą chusteczką
 • postępowanie należy powtórzyć w drugim oku używając nowej chusteczki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego, nie należy bezpośrednio dotykać gałki ocznej. . Nie stosować jeżeli wystąpi nadwrażliwość na składnik, którym nawilżana jest chusteczka.

Uwagi

 • Nie używać, jeżeli opakowanie jednostkowe (saszetka) jest uszkodzone.
 • Wykorzystaną chusteczkę należy wyrzucić, nie można jej używać ponownie.
 •  Nie używać jednej chusteczki do pielęgnacji powiek I rzęs obu oczu.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Chronić przed źródłem gorąca.
 • Nie należy używać po upływie daty ważności.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus