Minirin, (10 mcg / dawkę), aerozol do nosa, 5 ml

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
160.99 zł
  • Producent:FERRING
  • Typ preparatu:Na receptę
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Substancja czynnaDesmopressini acetas
  • Encyklopedia: Minirin (aerozol do nosa)


Szczegółowy opis produktu


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 842 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Minirin (aerozol do nosa) - Desmopressinum acetatum - zastosowanie i działanie

Skład:

desmopresyna

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Hormonalne (bez hormonów płciowych)

Specjalności:

Urologia

Działanie :

zmniejsza wydalanie moczu

Wskazania:

Moczówka prosta ośrodkowa. Badanie zdolności zagęszczania moczu przez nerki. Moczenie nocne.

Dawkowanie:

Donosowo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Ostrożnie stosować u osób bardzo młodych i osób w podeszłym wieku. Badanie zdolności zagęszczania moczu przez nerki u dzieci do ukończenia 1 roku życia należy wykonywać w szpitalu pod ścisłą kontrolą lekarską.

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki preparatu mogą powodować ból głowy, nudności i bóle brzucha. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, zapalenie błony śluzowej nosa lub krwawienia z nosa. Bardzo rzadko obserwowano skórne oraz uogólnione reakcje alergiczne. U dzieci sporadycznie występują zaburzenia emocjonalne. Leczenie desmopresyną bez jednoczesnego ograniczenia podaży płynów może prowadzić do nadmiernego zatrzymywania wody w organizmie, co objawia się zwiększeniem masy ciała, zmniejszeniem stężenia sodu we krwi, bólami głowy, nudnościami lub w ciężkich przypadkach drgawkami.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na desmopresynę lub pozostałe składniki preparatu. Gdy cierpisz na niewydolność krążenia, psychicznie uwarunkowane nadmierne przyjmowanie płynów. Gdy przyjmujesz indometacynę, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, chlorpromazynę, karbamazepinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus