APAP ból i gorączka C plus, 500 mg+300 mg, tabletki musujące, 10 szt.

paracetamol, witamina c, tabletka, grypa, odporność, ból, gorączka, przeziębienie

16.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Opis

APAP ból i gorączka C plus to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dodatkowo wspomaga odporność dzięki zawartej w leku witaminie C. Lek ten może być stosowany w leczeniu objawowym bólu i gorączki.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum) i witamina C (Acidum ascorbicum).

1 tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu i 300 mg witaminy C.

Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • APAP ból i gorączka C plus stosuje się w postaci roztworu.
  • 1 tabletkę musującą rozpuszcza się w połowie szklanki wody.

Młodzież powyżej 12 lat, dorośli: 1 tabletka co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Działanie

APAP ból i gorączka C plus zawiera 2 substancje czynna, które odpowiadają za następujące działania:

  • paracetamol - działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
  • witamina C - wspomaga odporność w okresie infekcji wirusowych, uzupełnia niedobór witaminy C.

Wskazania

  • leczenie krótkotrwałe gorączki i/lub bólu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku APAP ból i gorączka C plus:

  • w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • w przypadku schorzeń/dolegliwości jak: ciężka niewydolność nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, kamica moczowa, fenyloketonuria (w leku obecny jest aspartam), wrodzony niedobór G6PD,
  • jeśli pacjent stosuje: inhibitory MAO (MAOI; lub w okresie ostatnich 2óch tygodni były stosowane) zydowudynę,
  • u kobiet w okresie cięży i laktacji,
  • u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób):

  • pokrzywka, zaczerwienienie, rumień.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 osób):

  • duszność, skurcz oskrzeli,
  • zlewne poty,
  • nudności, wymioty,
  • obniżenie ciśnienia tętniczego.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób):

  • reakcje skórne,
  • zmiany w morfologii krwi,
  • uszkodzenie wątroby,
  • kolka nerkowa, kamica moczowa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Należy zachować ostrożność u pacjentów z niewydolnością nerek, niewydolnością wątroby, astmą oskrzelową, hemochromatozą.
  • Równolegle razem z APAP ból i gorączka C plus nie należy stosować innych produktów leczniczych zawierających paracetamol.
  • APAP ból i gorączka C plus zawiera aspartam - stanowi on źródło fenyloalaniny.
  • Lek jest źródłem sodu - należy to uwzględnić u osób stosujących dietę niskosodową.
  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

APAP ból i gorączka C plus może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • zydowudyną,
  • lekami przeciwpadaczkowymi (karbamazepina, fenytoina),
  • lekami uspokajającymi, lekami nasennymi,
  • lekami zawierającymi glin, żelazem.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek przyjmowany podczas posiłku może być gorzej wchłaniany.

W okresie stosowania leku APAP nie należy spożywać alkoholu ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Wpływ na badania laboratoryjne

APAP ból i gorączka C plus może fałszować wyniki oznaczania stężeń glukozy, kreatyniny.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Teleporady mogą pomóc w uzyskaniu potrzebnej opieki zdrowotnej bez wychodzenia z domu. Jest to istotne podczas panującej pandemii COVID-19, gdy musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Warto rozważyć zdalną formę kontaktu z lekarzem jako alternatywę dla osobistej wizyty w szpitalu lub przychodni. Jak sprawnie przejść przez tę procedurę? Kiedy mamy prawo odmówić teleporady i poprosić o wizytę w gabinecie lekarskim?

  • RTG kręgosłupa jest metodą obrazową, którą od wielu lat wykorzystuje się podczas diagnozowania wad postawy, zmian zapalnych czy zwyrodnieniowych, a także w przypadku urazów i bóli kręgosłupa. W prawdzie interpretacja wyników prześwietlania kręgosłupa może stanowić problem dla pacjenta, niemniej samo RTG kręgosłupa nie jest badaniem bolesnym lub długotrwałym. Ile kosztuje rentgen kręgosłupa, jak należy się przygotować do badania i czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Zapalenie opon mózgowych jest poważną chorobą, która obejmuje opony mózgowo–rdzeniowe otaczające mózg oraz rdzeń kręgowy. Wywołana jest ona najczęściej przez wirusy i bakterie (rzadziej przez grzyby i pasożyty). W zależności od podłoża zapalenie opon mózgowo–rdzeniowych może mieć różny przebieg, odmienne będzie także zastosowane leczenie. Objawy zapalenia opon to silny ból głowy, gorączka, sztywność karku oraz światłowstręt.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij