Mucosolvan, (30 mg/5 ml), syrop, 100 ml - Portal DOZ.pl

Mucosolvan, (30 mg/5 ml), syrop, 100 ml

ambroksol, syrop, kaszel, kaszel mokry

15.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z pediatrą?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

BOEHRINGER INGELHEIM
Wołoskiej 5
Warszawa

Opis

Syrop Mucosolvan to lek wykrztuśny. Syrop zawiera chlorowodorek ambroksolu, który powoduje większe wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, ułatwiając w ten sposób odkrztuszanie i zmniejsza kaszel. Lek stosuje się w kaszlu mokrym u dzieci i dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek (Ambroxoli hydrochloridum).
5 ml syropu zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: sukraloza, kwas benzoesowy, hydroksyetyloceluloza, aromat owoców truskawkowych PHL-132200, aromat waniliowy PHL-114481, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Lek podaje się doustnie, za pomocą dołączonej do opakowania miarki. W przypadku dzieci, lek stosować po konsultacji z lekarzem. Nie stosować syropu Mucosolvan przed snem. W przypadku, gdy po 4 lub 5 dniach stosowania leku objawy nie ustąpią albo nasilą się to należy skonsultować się z lekarzem.

Wiek Dawkowanie
Dzieci od 1 do 2 lat 2 razy dziennie po 2,5 ml syropu
Dzieci od 2 do 6 lat 3 razy dziennie po 2,5 ml syropu
Dzieci od 6 do 12 lat 2 lub 3 razy dziennie po 5 ml syropu
Dzieci powyżej 12 lat i dorośli 2 razy dziennie po 10 ml syropu

Powyższe dawkowanie jest zalecane w początkowym okresie leczenia; dawkowanie można zmniejszyć o połowę po 14 dniach leczenia.

Jeżeli podczas stosowania leku Mucosolvan w czasie ostrych chorób dróg oddechowych nie dojdzie do złagodzenia objawów, należy zasięgnąć porady lekarza.

Działanie

Działanie syropu Mucosolvan polega na zwiększeniu wydzielania śluzu w drogach oddechowych oraz poprawie czynności rzęsek nabłonka układu oddechowego. Zawarty w leku ambroksol ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania leku Mucosolvan są ostre i przewlekłe choroby płuc a także oskrzeli, przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania leku Mucosolvan jest uczulenie na ambroksolu chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Często występujące działania niepożądane (mogą występować u nie więcej niż 1 na 10 osób): nudności, uczucie drętwienia w obrębie jamy ustnej języka i gardła (zmniejszenie czucia w jamie ustnej i gardle), zmiana w odczuwaniu smaku (zaburzenia smaku).

Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą występować u nie więcej niż 1 na 100 osób): biegunka, niestrawność, ból brzucha (ból w nadbrzuszu), suchość błony śluzowej jamy ustnej, wymioty.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą występować u nie więcej niż 1 na 1000 osób): reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (szybko postępujący obrzęk skóry, tkanki podskórnej, błony śluzowej lub tkanki podśluzówkowej)  i świąd, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), suchość w gardle.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku osób z ciężką niewydolnością wątroby lub zaburzeniami czynności nerek przed zastosowaniem syropu należy skonsultować się z lekarzem.

Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych związanych ze stosowaniem ambroksolu chlorowodorku. Jeśli wystąpi wysypka (w tym zmiany na błonach śluzowych, np. jamy ustnej, gardła, nosa, oczu, narządów płciowych), należy przerwać stosowanie leku Mucosolvan i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Przechowywanie:

  • Okres ważności po pierwszym otwarciu opakowania wynosi 1 rok. 
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Mucosolvan może wchodzić w interakcje z:

  • antybiotykami
  • lekami przeciwkaszlowymi (np. kodeina).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Syrop Mucosolvan można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Mucosolvan w trakcie ciąży(zwłaszcza przez pierwsze 3 miesiące) oraz w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci bez porozumienia się z lekarzem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Zapalenie płuc (ang. pneumonia) to stan zapalny obejmujący miąższ płatów płucnych, czyli pęcherzyków płucnych i tkanki śródmiąższowej. Przebieg choroby zależy od wielu czynników, m.in. od etiologii (wyróżnia się zapalenie płuc bakteryjne, wirusowe, grzybicze, pasożytnicze) czy od wieku (na ciężki przebieg zapalenia płuc szczególnie narażone są małe dzieci oraz osoby powyżej 65. roku życia). Jakie objawy pojawiają się przy zapaleniu płuc? Jak wygląda leczenie?

  • Mokry kaszel u dziecka (tzw. produktywny) pojawia się zwykle przy zakażeniach układu oddechowego. Ten rodzaj kaszlu bywa męczący i nierzadko towarzyszą mu inne objawy, jak bóle głowy, gardła czy gorączka. Efektywny kaszel pozwala pozbyć się flegmy (zalegającej wydzieliny) z dróg oddechowych. Co stosować, aby ułatwić dziecku odkrztuszanie? Jak wygląda leczenie mokrego kaszlu u dzieci? Które z domowych sposobów pomogą zwalczyć ten rodzaj kaszlu?  

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!

Pediatra, dziś o 20:00

Tarık Küçükünal

Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij