Apap Przeziębienie Junior, proszek do sporządzania roztworu doustnego, saszetki, 6 szt.

fenylefryna, paracetamol, witamina c, proszek, saszetki, grypa, katar, przeziębienie, ból, gorączka, infekcja

20,79 zł
Cena za szt.: 3,47 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Na objawy przeziębienia i grypy

Na jakie objawy przeziębienia i grypy?

gorączkę i dreszcze

niedrożność przewodów
nosowych i zatok
przebiegająca z bólem

nieżyt błony śluzowej
nosa (katar)

ból gardła

ból głowy

bóle mięśniowo-stawowe

Dlaczego APAP przeziębienie Junior?

APAP Przeziębienie Junior zawiera 3 składniki (substancje czynne):

działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

zmniejsza obrzęk i przekrwienia błony śluzowej.

1Wśród leków w saszetce o składzie paracetamol 300 mg + fenylefryna 5 mg + witamina C 20 mg.

Jak stosować APAP przeziębienie Junior?

Stosowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat

W razie konieczności
1 saszetka 

nie częściej niż
co 4-6 godzin

maksymalnie 4
saszetki na dobę

Maksymalna dawka dobowa paracetamolu stosowana u dzieci: 60 mg/kg masy ciała na 24 godziny podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat

W razie konieczności
1-2 saszetki

nie częściej niż
co 4-6 godzin

maksymalnie 6
saszetek na dobę

Zawartość saszetki należy
wsypać do gorącej
wody (100 ml)

Dokładnie wymieszać aż do
całkowitego rozpuszczenia
proszku

Płyn należy spożyć w ciągu
15 minut od momentu
przygotowania

Wybierz APAP odpowiedni do potrzeb dziecka

Na każdą gorączke od urodzenia1

Mało leku do połknięcia, smakuje dzieciom2 

1 U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza.

Na gorączkę dla dzieci od 4 roku życia

Granulki na język bez popijania

Apap dla dzieci FORTE
40 mg/ml zawiesina 85 ml

SPRAWDŹ

Apap dla dzieci FORTE
40 mg/ml zawiesina 150 ml

SPRAWDŹ

Apap Junior
250 mg x 10 sasz

SPRAWDŹ

2 Leki na gorączkę i ból dla dzieci – postrzeganie marek, N=864, 77% matek dzieci w wieku 0-10 zgadza się, że stwierdzenie „APAP dla dzieci FORTE smakuje dziecku” pasuje do marki, Q1-Q4 2019, IQS CHPL APAP dla dzieci FORTE;

Skrócona informacja o leku po kliknięciu w „sprawdź” 

Szczegóły produktu

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kwas askorbowy, fenylefryny chlorowodorek.

1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 20 mg kwasu askorbowego i 5 mg fenylefryny chlorowodorku.
Pozostałe składniki leku to: mannitol (E421), kwas cytrynowy, sodu cytrynian, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, wapnia glukonian, aromat pomarańczowy*, aromat truskawkowy**, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat pomarańczowy* (olejek pomarańczowy, olejek cytrynowy, alkohol C-12, linalol, alkohol benzylowy, cytronelal, dekstroza, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, butylohydroksyanizol).

aromat truskawkowy** (cis-3-heksenol, furaneol, etylo-2-metylomaślan, kwas heksanowy, metylu cynamonian, maltol, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, krzemu dwutlenek).

 

Wskazania

 

Lek wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka i dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem, nieżyt błony śluzowej nosa (katar).

 

Dawkowanie

 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Stosowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat W razie konieczności 1 saszetka, nie częściej niż co 4 do 6 godzin, do maksymalnie 4 saszetek na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu stosowana u dzieci: 60 mg/kg masy ciała na 24 godziny podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat W razie konieczności 1 lub 2 saszetki, nie częściej niż co 4 do 6 godzin, do maksymalnie 6 saszetek na dobę.

 

Przeciwwskazania

 

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu lub na aminy

sympatykomimetyczne.

Niestabilna choroba wieńcowa.

Zaburzenia rytmu serca.

Wysokie ciśnienie tętnicze.

Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Wirusowe zapalenie wątroby.

Choroba alkoholowa.

Leku nie należy stosować podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania.

Leku nie należy stosować w okresie leczenia zydowudyną.

Jaskra z wąskim kątem przesączania.

Anatomicznie wąski kąt przesączania.

 

Inne informacje

 

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony

przed światłem i wilgocią.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i opakowaniu bezpośrednim (miesiąc/rok).

Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Okres ważności: 3 lata.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża 

Twojemu życiu lub zdrowiu.

Pokaż wszystkie produkty APAP

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław

Opis

Lek Apap przeziębienie junior to proszek do sporządzania roztworu doustnego, wykazujący działanie przeciwbólowe (np. ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowo-stawowe), przeciwgorączkowe oraz zmniejszające katar i udrażniające zatoki. Lek zawiera 3 składniki aktywne: paracetamol, fenylefrynę jak również witaminę C (kwas askorbowy). Produkt przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 6 roku życia. 

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kwas askorbowy.

1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 20 mg kwasu askorbowego oraz 5 mg fenylefryny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: mannitol (E421), kwas cytrynowy, sodu cytrynian, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, wapnia glukonian, aromat pomarańczowy (olejek pomarańczowy, olejek cytrynowy, alkohol C-12, linalol, alkohol benzylowy, cytronelal, dekstroza, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, butylohydroksyanizol), aromat truskawkowy (cis-3-heksenol, furaneol, etylo-2-metylomaślan, kwas heksanowy, metylu cynamonian, maltol, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, krzemu dwutlenek), krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie. Zawartość saszetki zalać 100 ml gorącej wody, po całkowitym rozpuszczeniu proszku wypić w przeciągu 15 minut. 

Dawkowanie dla dzieci w wielu 6-12 lat w zależności od potrzeby to 1 saszetka co 4-6 godzin, nie więcej niż 4 saszetki na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu stosowana u dzieci: 60 mg/kg masy ciała na 24 godziny podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała. W przypadku dzieci powyżej 12 lat i dorosłych stosuje się 1-2 saszetki co 4-6 godziny, nie więcej niż 6 saszetek na dobę. 

Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porady lekarskiej. 

Jeśli lek nie jest przyjmowany pod kontrolą lekarza, osoby o wadze niższej niż 50 kg, z niewydolnością wątroby, chorobą alkoholową, odwodnione i niedożywione nie powinny przyjmować dobowej dawki paracetamolu większej niż 2 g.

Działanie

Lek działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, a także zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej. 

Wskazania

Apap przeziębienie junior wskazany jest dla dzieci powyżej 6 roku życia oraz dla dorosłych, w leczeniu objawów przeziębienia i grypy (ból głowy, gorączka. dreszcze, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, nieżyt błony śluzowej nosa - katar oraz niedrożność przewodów nosowych i zatok).

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. 
Nie stosować w przypadku występowania: niestabilnej choroby wieńcowej, zaburzeń rytmu serca, wysokiego ciśnienia tętniczego, wrodzonych niedoborów enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby, wirusowego zapalenia wątroby (WZW), choroby alkoholowej, jaskry z wąskim kątem przesączania, anatomicznie wąskiego kąta przesączania. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienie któregokolwiek z poniższych objawów należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza: reakcje alergiczne, ciężkie reakcje skórne, problemy z oddychaniem, utrata widzenia, nietypowe szybkie tętno, trudności w oddawaniu moczu, żółtaczka, ostre uszkodzenie lub niewydolność wątroby, hipoglikemia, kwasica metaboliczna z wysoką luką anionową, zawroty głowy, przyspieszona akcja serca, skłonność do występowania siniaków (zahamowanie czynności szpiku kostnego), zaburzenia krzepnięcia. 

Do działań niepożądanych występujących rzadko (rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) należą: depresja i splątanie, drżenia, rozszerzenie źrenic, obrzęki, biegunka i bóle brzucha, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (aminotransferaz) i nieprawidłowa czynność wątroby, świąd, pocenie się, złe samopoczucie, gorączka oraz nadmierne uspokojenie.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów) to: niedokrwistość, leukopenia, neutropenia, agranulocytoza, trombocytopenia, plamica barwnikowa i jałowy ropomocz (mętny mocz). 

Ponadto wystąpić mogą z częstością nieznaną: lęk, nerwowość, niepokój i omamy, zawroty i ból głowy, bezsenność, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, bladość skóry, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej, ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Apap przeziębienie junior zawiera sód: 3,48 mmol (127,8 mg) w maksymalnej dawce 6 saszetek. Odpowiada to 6,3% maksymalnej dawki dobowej sodu. 
Lek zawiera alkohol benzylowy, który może powodować reakcje alergiczne. 
Produkt zawiera dekstrozę i syrop glukozowy: 15,0 mg/na saszetkę dekstrozy i 29,8 mg/na saszetkę syropu glukozowego. Należy mieć to na uwadze, szczególnie u pacjentów z cukrzycą. 
Jeśli Pacjent cierpi na: niewydolność wątroby lub nerek, guz chromochłonny nadnerczy, astmę oskrzelową, rozrost gruczołu krokowego, nadczynność tarczycy, zespół Raynauda, chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, czy cukrzycę lub przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, przed zastosowaniem leku Apap przeziębienie junior należy zasięgnąć porady lekarza. 
Stosowanie leku może zwiększyć ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej. 
W razie zażycia dawki większej niż zalecana należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. 
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Leku Apap przeziębienie junior nie należy stosować równocześnie z lekami z grupy inhibitorów MAO oraz przez 2 tygodnie po zakończeniu przyjmowania tych leków oraz w trakcie leczenia zydowudyną lub sympatykomimetykami. Ponadto nie należy stosować produktu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol, fenylefrynę lub pseudoefedrynę.

Przed użyciem produktu należy skonsultować się z lekarzem jeśli pacjent przyjmuje:

  • leki przeciwzakrzepowe (warfaryna, kumaryna),
  • leki przeciwpadaczkowe,
  • barbiturany (leki działające nasennie i uspokajająco),
  • inne leki indukujące enzymy mikrosomowe wątroby (np. izoniazyd, ryfampicyna leki przeciwgruźlicze), 
  • metoklopramid (lek przeciwwymiotny),
  • cholinolityki (leki stosowane w astmie oskrzelowej, w leczeniu wrzodów żołądka i refluksu, jako leki przeciwwymiotne, w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, w objawowym leczeniu choroby Parkinsona), 
  • leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi (guanetydyna, mekamylamina, metyldopa, rezerpina), 
  • antagoniści receptorów beta-adrenergicznych (leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym i chorobach układu krążenia),
  • trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, 
  • pochodne alkaloidów sporyszu, np. bromokryptyna, kabergolina, lizuryd, pergolid (leki stosowane w leczeniu migreny), 
  • bromokryptyna i karbegolina (leki obniżające poziom hormonu prolaktyny), 
  • leki przyspieszające poród,
  •  salicylany (np. kwas acetylosalicylowy), 
  • leki zobojętniające sok żołądkowy, 
  • leki lub suplementy diety zawierające żelazo, 
  • leki pobudzające, leki zmniejszające apetyt, 
  • leki psychopobudzające z grupy pochodnych amfetaminy (np. stosowane w leczeniu nadpobudliwości z zaburzeniami uwagi).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Produkt można zażywać niezależnie od posiłków. 
Spożywanie alkoholu w trakcie przyjmowania leku jest zabronione. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek nie powinien być stosowany przez kobiety ciężarne i karmiące piersią. 

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpłynąć na wyniki niektórych badań np. oznaczenie glukozy lub kwasu moczowego. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W trakcie stosowania leku należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Szkarlatyna (płonica) jest ostrą chorobą zakaźną, która typowa jest głównie dla dzieci, chociaż zdarza się, że dotyka również osoby dorosłe. Warto wiedzieć, czym różni się w przebiegu w różnych grupach wiekowych, a także w jaki sposób ją leczyć. 

  • Lęku doświadcza każdy z nas w różnych sytuacjach. W szczególności obecny jest w życiu dzieci, które w okresie dzieciństwa odczuwają go o różnym nasileniu. Czasami jednak nadmierny i nieuzasadniony lęk może świadczyć o zaburzeniach lękowych, które nieleczone mogą negatywnie wpływać na rozwój dziecka. Jakie są objawy zaburzeń lękowych u dzieci? Jak je leczyć?

  • Pomidorowa grypa to choroba zakaźna, która rozprzestrzenia się wśród dzieci w Indiach. Objawy infekcji przypominają te, które obserwuje się przy zakażeniu COVID-19, jednak nie udowodniono związku z tą chorobą. Charakterystycznym objawem są czerwone, bolesne i wraz z rozwojem zakażenia przypominające pomidory pęcherze, które znajdują się na całym ciele. Czy choroba stanowi dla nas zagrożenie? Jak wygląda leczenie tomato flu i jak uchronić dziecko przed zakażeniem?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij