Apap Przeziębienie Junior, proszek do sporządzania roztworu doustnego, saszetki, 6 szt.

fenylefryna, paracetamol, witamina c, proszek, saszetki, grypa, katar, przeziębienie, ból, gorączka, infekcja

15.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z pediatrą?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece
  0.00 zł

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  9.99 zł
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat InPost
  9.99 zł
  Odbiór w punkcie DHL
  9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław

Opis

Lek Apap przeziębienie junior to proszek do sporządzania roztworu doustnego, wykazujący działanie przeciwbólowe (np. ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowo-stawowe), przeciwgorączkowe oraz zmniejszające katar i udrażniające zatoki. Lek zawiera 3 składniki aktywne: paracetamol, fenylefrynę jak również witaminę C (kwas askorbowy). Produkt przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 6 roku życia. 

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kwas askorbowy.

1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 20 mg kwasu askorbowego oraz 5 mg fenylefryny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: mannitol (E421), kwas cytrynowy, sodu cytrynian, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, wapnia glukonian, aromat pomarańczowy (olejek pomarańczowy, olejek cytrynowy, alkohol C-12, linalol, alkohol benzylowy, cytronelal, dekstroza, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, butylohydroksyanizol), aromat truskawkowy (cis-3-heksenol, furaneol, etylo-2-metylomaślan, kwas heksanowy, metylu cynamonian, maltol, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, krzemu dwutlenek), krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie. Zawartość saszetki zalać 100 ml gorącej wody, po całkowitym rozpuszczeniu proszku wypić w przeciągu 15 minut. 

Dawkowanie dla dzieci w wielu 6-12 lat w zależności od potrzeby to 1 saszetka co 4-6 godzin, nie więcej niż 4 saszetki na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu stosowana u dzieci: 60 mg/kg masy ciała na 24 godziny podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała. W przypadku dzieci powyżej 12 lat i dorosłych stosuje się 1-2 saszetki co 4-6 godziny, nie więcej niż 6 saszetek na dobę. 

Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porady lekarskiej. 

Jeśli lek nie jest przyjmowany pod kontrolą lekarza, osoby o wadze niższej niż 50 kg, z niewydolnością wątroby, chorobą alkoholową, odwodnione i niedożywione nie powinny przyjmować dobowej dawki paracetamolu większej niż 2 g.

Działanie

Lek działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, a także zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej. 

Wskazania

Apap przeziębienie junior wskazany jest dla dzieci powyżej 6 roku życia oraz dla dorosłych, w leczeniu objawów przeziębienia i grypy (ból głowy, gorączka. dreszcze, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, nieżyt błony śluzowej nosa - katar oraz niedrożność przewodów nosowych i zatok).

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. 
Nie stosować w przypadku występowania: niestabilnej choroby wieńcowej, zaburzeń rytmu serca, wysokiego ciśnienia tętniczego, wrodzonych niedoborów enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby, wirusowego zapalenia wątroby (WZW), choroby alkoholowej, jaskry z wąskim kątem przesączania, anatomicznie wąskiego kąta przesączania. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienie któregokolwiek z poniższych objawów należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza: reakcje alergiczne, ciężkie reakcje skórne, problemy z oddychaniem, utrata widzenia, nietypowe szybkie tętno, trudności w oddawaniu moczu, żółtaczka, ostre uszkodzenie lub niewydolność wątroby, hipoglikemia, kwasica metaboliczna z wysoką luką anionową, zawroty głowy, przyspieszona akcja serca, skłonność do występowania siniaków (zahamowanie czynności szpiku kostnego), zaburzenia krzepnięcia. 

Do działań niepożądanych występujących rzadko (rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) należą: depresja i splątanie, drżenia, rozszerzenie źrenic, obrzęki, biegunka i bóle brzucha, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (aminotransferaz) i nieprawidłowa czynność wątroby, świąd, pocenie się, złe samopoczucie, gorączka oraz nadmierne uspokojenie.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów) to: niedokrwistość, leukopenia, neutropenia, agranulocytoza, trombocytopenia, plamica barwnikowa i jałowy ropomocz (mętny mocz). 

Ponadto wystąpić mogą z częstością nieznaną: lęk, nerwowość, niepokój i omamy, zawroty i ból głowy, bezsenność, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, bladość skóry, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej, ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Apap przeziębienie junior zawiera sód: 3,48 mmol (127,8 mg) w maksymalnej dawce 6 saszetek. Odpowiada to 6,3% maksymalnej dawki dobowej sodu. 
Lek zawiera alkohol benzylowy, który może powodować reakcje alergiczne. 
Produkt zawiera dekstrozę i syrop glukozowy: 15,0 mg/na saszetkę dekstrozy i 29,8 mg/na saszetkę syropu glukozowego. Należy mieć to na uwadze, szczególnie u pacjentów z cukrzycą. 
Jeśli Pacjent cierpi na: niewydolność wątroby lub nerek, guz chromochłonny nadnerczy, astmę oskrzelową, rozrost gruczołu krokowego, nadczynność tarczycy, zespół Raynauda, chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, czy cukrzycę lub przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, przed zastosowaniem leku Apap przeziębienie junior należy zasięgnąć porady lekarza. 
Stosowanie leku może zwiększyć ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej. 
W razie zażycia dawki większej niż zalecana należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. 
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Leku Apap przeziębienie junior nie należy stosować równocześnie z lekami z grupy inhibitorów MAO oraz przez 2 tygodnie po zakończeniu przyjmowania tych leków oraz w trakcie leczenia zydowudyną lub sympatykomimetykami. Ponadto nie należy stosować produktu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol, fenylefrynę lub pseudoefedrynę.

Przed użyciem produktu należy skonsultować się z lekarzem jeśli pacjent przyjmuje:

 • leki przeciwzakrzepowe (warfaryna, kumaryna),
 • leki przeciwpadaczkowe,
 • barbiturany (leki działające nasennie i uspokajająco),
 • inne leki indukujące enzymy mikrosomowe wątroby (np. izoniazyd, ryfampicyna leki przeciwgruźlicze), 
 • metoklopramid (lek przeciwwymiotny),
 • cholinolityki (leki stosowane w astmie oskrzelowej, w leczeniu wrzodów żołądka i refluksu, jako leki przeciwwymiotne, w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, w objawowym leczeniu choroby Parkinsona), 
 • leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi (guanetydyna, mekamylamina, metyldopa, rezerpina), 
 • antagoniści receptorów beta-adrenergicznych (leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym i chorobach układu krążenia),
 • trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, 
 • pochodne alkaloidów sporyszu, np. bromokryptyna, kabergolina, lizuryd, pergolid (leki stosowane w leczeniu migreny), 
 • bromokryptyna i karbegolina (leki obniżające poziom hormonu prolaktyny), 
 • leki przyspieszające poród,
 •  salicylany (np. kwas acetylosalicylowy), 
 • leki zobojętniające sok żołądkowy, 
 • leki lub suplementy diety zawierające żelazo, 
 • leki pobudzające, leki zmniejszające apetyt, 
 • leki psychopobudzające z grupy pochodnych amfetaminy (np. stosowane w leczeniu nadpobudliwości z zaburzeniami uwagi).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Produkt można zażywać niezależnie od posiłków. 
Spożywanie alkoholu w trakcie przyjmowania leku jest zabronione. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek nie powinien być stosowany przez kobiety ciężarne i karmiące piersią. 

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpłynąć na wyniki niektórych badań np. oznaczenie glukozy lub kwasu moczowego. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W trakcie stosowania leku należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Jednymi z najczęściej mylonych schorzeń ogólnoustrojowych są grypa i przeziębienie. Są to przypadłości, które najczęściej pojawiają się w okresach, kiedy zmieniają się pory roku i nasza odporność jest wystawiona na próbę. Grypa i większość przeziębień ma podłoże wirusowe, dlatego leczenie najczęściej polega na łagodzeniu objawów z wykorzystaniem leków bez recepty i suplementów diety w postaci witaminy C, rutyny lub ibuprofenu. Jak odróżnić grypę od przeziębienia, czy na grypę stosuje się antybiotyk i czym różni się woda morska od kropel do nosa? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 • Choroba Kawasaki to choroba ogólnoustrojowa dotykająca głównie małe dzieci, powodująca stan zapalny ścian naczyń krwionośnych. Jej przebieg jest gwałtowny i ostry, pojawiają się takie objawy, jak: wysoka gorączka, stan zapalny gardła, zaczerwienienie spojówek, rozpulchniony, tzw. truskawkowy język, opuchlizna palców rąk i stóp. Jakie są przyczyny choroby Kawasakiego? Jak wygląda jej leczenie?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!

Pediatra, dziś o 16:00

lek. Irena Dziewońska

Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij