×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
  • Icon
Apap Junior, 250 mg, granulat, 10 saszetek
Apap Junior, 250 mg, granulat, 10 saszetek
13.99 zł

Apap Junior, 250 mg, granulat, 10 saszetek

  • Icon
Apap Junior, 250 mg, granulat, 10 saszetek
13.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Opis

Apap Junior to lek w formie truskawkowo-waniliowego granulatu podawanego na język, który jest przeznaczony dla dzieci. Lek zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Apap Junior stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki u dzieci w wieku powyżej 4 lat.

Smak truskawkowo-waniliowy.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

1 saszetka zawiera 250 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: sorbitol (E 420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E 955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3-hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on), aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek Apap Junior podaje się wyłącznie doustnie, na język, bez popijania.
  • Nie należy przyjmować leku po posiłku.
  • Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, lub pojawi się wysoka gorączka, należy skonsultować się z lekarzem.
  • Dawka leku zależy od wieku i masy dziecka ( zgodnie z tabelą).

Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę.

Masa ciała (wiek) Dawka jednorazowa Maksymalna dawka dobowa
17 kg - 25 kg (4-8 lat) 250 mg paracetamolu (1 saszetka) 1000 mg paracetamolu (4 saszetki)
26 kg-40 kg (8-12 lat) 500 mg paracetamolu (2 saszetki) 1500 mg paracetamolu (6 saszetek)

Działanie

Lek zawiera paracetamol, który należy do leków przeciwbólowych (analgetyków) i wykazuje również działanie przeciwgorączkowe.

Wskazania

Apap Junior podaje się w celu obniżenia gorączki, a także złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Apap Junior:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników,
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Apap Junior może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Możliwe jest wystąpienie następujących rzadkich działań niepożądanych:

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): niedokrwistość (zarówno zmniejszona liczba czerwonych krwinek jak i niski poziom hemoglobiny w krwinkach) , niedokrwistość niehemolityczna i choroby szpiku kostnego z zaburzonym wytwarzaniem krwinek (zwane depresją szpiku kostnego), małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi); obrzęki zaburzenia zewnątrzwydzielnicze trzustki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwawienie, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby (uszkodzenie wątroby, martwica wątroby), żółtaczka. świąd (swędzenie) , wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy (obrzęki podskórne obejmujące okolice twarzy, kończyn, mogące zamykać drogi oddechowe) pokrzywka (swędząca wysypka); choroby nerek.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): ciężkie reakcje skórne.

Paracetamol to lek powszechnie stosowany, a doniesienia o występowaniu działań niepożądanych są rzadkie i zwykle związane z przedawkowaniem.
Działania nefrotoksyczne są rzadkie, nie odnotowano ich związku z dawkami terapeutycznymi, poza przypadkami długotrwałego stosowania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Apap Junior należy skonsultować się z lekarzem jeśli pacjent cierpi na ciężkie zaburzenie czynności nerek albo wątroby a także w przypadku pacjentów z alkoholową chorobą wątroby bez cech marskości (występuje u nich większe ryzyko przedawkowania).

Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku.

Należy zwrócić uwagę, czy inne produkty stosowane podczas leczenia nie zawierają paracetamolu, aby uniknąć ryzyka przedawkowania.

Zaleca się ostrożność podczas podawania paracetamolu pacjentom z ciężką niewydolnością nerek lub niewydolnością wątroby (łagodnej do umiarkowanej).

Niebezpieczeństwo przedawkowania jest większe u osób z poalkoholowym uszkodzeniem wątroby bez cech marskości. Należy zachować ostrożność w przypadkach przewlekłego alkoholizmu. W takich przypadkach nie należy przekraczać dobowej dawki 2 g.

W przypadku wystąpienia wysokiej gorączki lub objawów wtórnego zakażenia, lub przy utrzymywaniu się objawów ponad 3 dni należy ponownie ocenić stosowane leczenie.

Należy zachować ostrożność w przypadkach podawania paracetamolu osobom odwodnionym lub przewlekle niedożywionym. Całkowita dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 3 g na dobę u osób dorosłych i dzieci o masie ciała co najmniej 50 kg.

Nie należy przyjmować leku Apap Junior przez długie okresy lub w dużych dawkach bez konsultacji z lekarzem lub dentystą.

Apap Junior w 1 saszetce zawiera 600 mg sorbitolu i 0,1 mg sacharozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. 

Apap Junior może wchodzić w interakcje z:

  • probencydem,
  • lekami potencjalnie uszkadzającymi wątrobę, jak np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina, prymidon, ryfampicyna,
  • metoklopramidem i domperydonem - mogą zwiększać wchłanianie i początek działania,
  • lekami spowalniającymi opróżnianie żołądka,
  • cholestyraminą,
  • lakami zmniejszającymi krzepliwość krwi (doustne leki przeciwzakrzepowe, zwłaszcza warfaryna),
  • zydowudyną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie podawać leku po posiłku.

Nie należy przyjmować alkoholu w trakcie leczenia paracetamolem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Po podaniu doustnym paracetamol w niewielkich ilościach przenika do mleka matki.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpływać na oznaczanie stężenia kwasu moczowego i cukru we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest wskazany u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Producent

USP ZDROWIE SP.ZO.O.
Poleczki 35
Warszawa

Opis

Apap Junior to lek w formie truskawkowo-waniliowego granulatu podawanego na język, który jest przeznaczony dla dzieci. Lek zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Apap Junior stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki u dzieci w wieku powyżej 4 lat.

Smak truskawkowo-waniliowy.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

1 saszetka zawiera 250 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: sorbitol (E 420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E 955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3-hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on), aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek Apap Junior podaje się wyłącznie doustnie, na język, bez popijania.
  • Nie należy przyjmować leku po posiłku.
  • Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, lub pojawi się wysoka gorączka, należy skonsultować się z lekarzem.
  • Dawka leku zależy od wieku i masy dziecka ( zgodnie z tabelą).

Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę.

Masa ciała (wiek) Dawka jednorazowa Maksymalna dawka dobowa
17 kg - 25 kg (4-8 lat) 250 mg paracetamolu (1 saszetka) 1000 mg paracetamolu (4 saszetki)
26 kg-40 kg (8-12 lat) 500 mg paracetamolu (2 saszetki) 1500 mg paracetamolu (6 saszetek)

Działanie

Lek zawiera paracetamol, który należy do leków przeciwbólowych (analgetyków) i wykazuje również działanie przeciwgorączkowe.

Wskazania

Apap Junior podaje się w celu obniżenia gorączki, a także złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Apap Junior:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników,
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Apap Junior może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Możliwe jest wystąpienie następujących rzadkich działań niepożądanych:

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): niedokrwistość (zarówno zmniejszona liczba czerwonych krwinek jak i niski poziom hemoglobiny w krwinkach) , niedokrwistość niehemolityczna i choroby szpiku kostnego z zaburzonym wytwarzaniem krwinek (zwane depresją szpiku kostnego), małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi); obrzęki zaburzenia zewnątrzwydzielnicze trzustki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwawienie, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby (uszkodzenie wątroby, martwica wątroby), żółtaczka. świąd (swędzenie) , wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy (obrzęki podskórne obejmujące okolice twarzy, kończyn, mogące zamykać drogi oddechowe) pokrzywka (swędząca wysypka); choroby nerek.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): ciężkie reakcje skórne.

Paracetamol to lek powszechnie stosowany, a doniesienia o występowaniu działań niepożądanych są rzadkie i zwykle związane z przedawkowaniem.
Działania nefrotoksyczne są rzadkie, nie odnotowano ich związku z dawkami terapeutycznymi, poza przypadkami długotrwałego stosowania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Apap Junior należy skonsultować się z lekarzem jeśli pacjent cierpi na ciężkie zaburzenie czynności nerek albo wątroby a także w przypadku pacjentów z alkoholową chorobą wątroby bez cech marskości (występuje u nich większe ryzyko przedawkowania).

Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku.

Należy zwrócić uwagę, czy inne produkty stosowane podczas leczenia nie zawierają paracetamolu, aby uniknąć ryzyka przedawkowania.

Zaleca się ostrożność podczas podawania paracetamolu pacjentom z ciężką niewydolnością nerek lub niewydolnością wątroby (łagodnej do umiarkowanej).

Niebezpieczeństwo przedawkowania jest większe u osób z poalkoholowym uszkodzeniem wątroby bez cech marskości. Należy zachować ostrożność w przypadkach przewlekłego alkoholizmu. W takich przypadkach nie należy przekraczać dobowej dawki 2 g.

W przypadku wystąpienia wysokiej gorączki lub objawów wtórnego zakażenia, lub przy utrzymywaniu się objawów ponad 3 dni należy ponownie ocenić stosowane leczenie.

Należy zachować ostrożność w przypadkach podawania paracetamolu osobom odwodnionym lub przewlekle niedożywionym. Całkowita dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 3 g na dobę u osób dorosłych i dzieci o masie ciała co najmniej 50 kg.

Nie należy przyjmować leku Apap Junior przez długie okresy lub w dużych dawkach bez konsultacji z lekarzem lub dentystą.

Apap Junior w 1 saszetce zawiera 600 mg sorbitolu i 0,1 mg sacharozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. 

Apap Junior może wchodzić w interakcje z:

  • probencydem,
  • lekami potencjalnie uszkadzającymi wątrobę, jak np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina, prymidon, ryfampicyna,
  • metoklopramidem i domperydonem - mogą zwiększać wchłanianie i początek działania,
  • lekami spowalniającymi opróżnianie żołądka,
  • cholestyraminą,
  • lakami zmniejszającymi krzepliwość krwi (doustne leki przeciwzakrzepowe, zwłaszcza warfaryna),
  • zydowudyną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie podawać leku po posiłku.

Nie należy przyjmować alkoholu w trakcie leczenia paracetamolem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Po podaniu doustnym paracetamol w niewielkich ilościach przenika do mleka matki.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpływać na oznaczanie stężenia kwasu moczowego i cukru we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest wskazany u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Producent

USP ZDROWIE SP.ZO.O.
Poleczki 35
Warszawa