Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
Na gorączke i ból bez popijania
APAP Junior stosuje się w celu obniżenia gorączki
i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.
Od 4 roku życia (dla dzieci ważących 17 kg i więcej)
Bez
popijania
Smak
truskawkowo-waniliowy
Dawki zależą od wieku i masy ciała; dawka jednorazowa wynosi od 10 do 15 mg/kg masy ciała,
a całkowita dawka dobowa wynosi 60-75 mg/kg masy ciała.
Sposób podawania
Granulat należy przyjmować bezpośrednio do ust (na język)
i połknąć bez popijania wodą.
Nie przyjmować po posiłku.
Nie wolno stosować leku dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza.
Wybierz APAP odpowiedni do potrzeb dziecka
Na każdą gorączke od urodzenia1
Mało leku do połknięcia, smakuje dzieciom2
1 U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza.
Na przeziębienie i grypę
od 6 roku życia:
udrożnia nos i zatoki,
usuwa gorączkę i ból
APAP dla dzieci FORTE
40 mg/ml zawiesina 85 ml
APAP dla dzieci FORTE
40 mg/ml zawiesina 150 ml
APAP przeziębienie
junior x 6 sasz
Skrócona informacja o leku po kliknięciu w „sprawdź”
1 U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza.
2 Leki na gorączkę i ból dla dzieci – postrzeganie marek, N=864, 77% matek dzieci w wieku 0-10 zgadza się, że stwierdzenie „APAP dla dzieci FORTE smakuje dziecku” pasuje do marki, Q1-Q4
2019, IQS CHPL APAP dla dzieci FORTE;
Skład
Substancją czynną jest paracetamol 250 mg w saszetce
Pozostałe składniki:
Sorbitol (E 420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E 955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską , aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3 -hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on, aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę
Wskazania
Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe) i słabe leki przeciwzapalne. Lek Apap Junior stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.
Dawkowanie
Dawkę ustala się na podstawie informacji podanych w poniższej tabeli. Dawka leku Apap Junior zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10–15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dawki dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała.
Odpowiedni odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej całkowitej dawki dobowej.
Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność wątroby (skala Childa i Pugha > 9).
Inne informacje
Przechowywać w temperaturze poniżej 30˚C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu celem ochrony przed światłem.
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.
Okres ważności 3 lata.
Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża
Twojemu życiu lub zdrowiu.
Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
Producent
US PHARMACIAZiębicka 40
Wrocław
Opis
Apap Junior to lek w formie truskawkowo-waniliowego granulatu podawanego na język, który jest przeznaczony dla dzieci. Lek zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Apap Junior stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki u dzieci w wieku powyżej 4 lat.
Smak truskawkowo-waniliowy.
Skład
Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).
1 saszetka zawiera 250 mg paracetamolu.
Substancje pomocnicze: sorbitol (E 420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E 955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3-hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on), aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
- Lek Apap Junior podaje się wyłącznie doustnie, na język, bez popijania.
- Nie należy przyjmować leku po posiłku.
- Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, lub pojawi się wysoka gorączka, należy skonsultować się z lekarzem.
- Dawka leku zależy od wieku i masy dziecka ( zgodnie z tabelą).
Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę.
Masa ciała (wiek) | Dawka jednorazowa | Maksymalna dawka dobowa |
17 kg - 25 kg (4-8 lat) | 250 mg paracetamolu (1 saszetka) | 1000 mg paracetamolu (4 saszetki) |
26 kg-40 kg (8-12 lat) | 500 mg paracetamolu (2 saszetki) | 1500 mg paracetamolu (6 saszetek) |
Działanie
Lek zawiera paracetamol, który należy do leków przeciwbólowych (analgetyków) i wykazuje również działanie przeciwgorączkowe.
Wskazania
Apap Junior podaje się w celu obniżenia gorączki, a także złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.
Przeciwwskazania
Kiedy nie przyjmować leku Apap Junior:
- jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników,
- jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, Apap Junior może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Możliwe jest wystąpienie następujących rzadkich działań niepożądanych:
Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): niedokrwistość (zarówno zmniejszona liczba czerwonych krwinek jak i niski poziom hemoglobiny w krwinkach) , niedokrwistość niehemolityczna i choroby szpiku kostnego z zaburzonym wytwarzaniem krwinek (zwane depresją szpiku kostnego), małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi); obrzęki zaburzenia zewnątrzwydzielnicze trzustki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwawienie, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby (uszkodzenie wątroby, martwica wątroby), żółtaczka. świąd (swędzenie) , wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy (obrzęki podskórne obejmujące okolice twarzy, kończyn, mogące zamykać drogi oddechowe) pokrzywka (swędząca wysypka); choroby nerek.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): ciężkie reakcje skórne.
Paracetamol to lek powszechnie stosowany, a doniesienia o występowaniu działań niepożądanych są rzadkie i zwykle związane z przedawkowaniem.
Działania nefrotoksyczne są rzadkie, nie odnotowano ich związku z dawkami terapeutycznymi, poza przypadkami długotrwałego stosowania leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed zastosowaniem leku Apap Junior należy skonsultować się z lekarzem jeśli pacjent cierpi na ciężkie zaburzenie czynności nerek albo wątroby a także w przypadku pacjentów z alkoholową chorobą wątroby bez cech marskości (występuje u nich większe ryzyko przedawkowania).
Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku.
Należy zwrócić uwagę, czy inne produkty stosowane podczas leczenia nie zawierają paracetamolu, aby uniknąć ryzyka przedawkowania.
Zaleca się ostrożność podczas podawania paracetamolu pacjentom z ciężką niewydolnością nerek lub niewydolnością wątroby (łagodnej do umiarkowanej).
Niebezpieczeństwo przedawkowania jest większe u osób z poalkoholowym uszkodzeniem wątroby bez cech marskości. Należy zachować ostrożność w przypadkach przewlekłego alkoholizmu. W takich przypadkach nie należy przekraczać dobowej dawki 2 g.
W przypadku wystąpienia wysokiej gorączki lub objawów wtórnego zakażenia, lub przy utrzymywaniu się objawów ponad 3 dni należy ponownie ocenić stosowane leczenie.
Należy zachować ostrożność w przypadkach podawania paracetamolu osobom odwodnionym lub przewlekle niedożywionym. Całkowita dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 3 g na dobę u osób dorosłych i dzieci o masie ciała co najmniej 50 kg.
Nie należy przyjmować leku Apap Junior przez długie okresy lub w dużych dawkach bez konsultacji z lekarzem lub dentystą.
Apap Junior w 1 saszetce zawiera 600 mg sorbitolu i 0,1 mg sacharozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Przechowywanie:
- Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
- Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Apap Junior może wchodzić w interakcje z:
- probencydem,
- lekami potencjalnie uszkadzającymi wątrobę, jak np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina, prymidon, ryfampicyna,
- metoklopramidem i domperydonem - mogą zwiększać wchłanianie i początek działania,
- lekami spowalniającymi opróżnianie żołądka,
- cholestyraminą,
- lakami zmniejszającymi krzepliwość krwi (doustne leki przeciwzakrzepowe, zwłaszcza warfaryna),
- zydowudyną.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Nie podawać leku po posiłku.
Nie należy przyjmować alkoholu w trakcie leczenia paracetamolem.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Po podaniu doustnym paracetamol w niewielkich ilościach przenika do mleka matki.
Wpływ na badania laboratoryjne
Paracetamol może wpływać na oznaczanie stężenia kwasu moczowego i cukru we krwi.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lek nie jest wskazany u dzieci w wieku poniżej 4 lat.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Główny składnik
- Część ciała
- Pora stosowania
- Smak
- Sposób aplikacji