Actifed, (1,25 mg + 30 mg + 10 mg)/5ml, syrop, 100 ml

dekstrometorfan, pseudoefedryna, triprolidyna, syrop, kaszel, kaszel suchy, katar, kichanie, przeziębienie

15.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z pediatrą?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Opis

Syrop Actifed to lek do stosowania w przypadku objawów towarzyszących przeziębieniu jak katar, kaszel nieproduktywny (suchy). Lek zawiera 3 składniki aktywne, które działając kompleksowo ograniczają katar i przeciwkaszlowo.  Syrop przeznaczy dla dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat.

Smak jeżynowy.

Skład

Substancjami czynnymi są: triprolidyna (Triprolidini hydrochloridum), pseudoefedryna (Pseudoephedrini hydrochloridum), dekstrometorfan (Dextromethorphani hydrobromidum).

5 ml syropu zawiera 1,25 mg triprolidyny chlorowodorku, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku, 10 mg dekstrometorfanu bromowodorku.

Substancje pomocnicze: sorbitol roztwór 70%, sacharoza, sodu benzoesan, metylu hydroksybenzoesan, czerwień koszenilowa, etanol 96%, zapach jeżynowy, lewomentol, wanilina, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie. Dawkowanie syropu zależy od wieku pacjenta:

Wiek Dawka Maksymalna dawka dobowa
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 10 ml syropu od 3 do 4 razy na dobę 40 ml
Dzieci w wieku od 7 do 12 lat 5 ml syropu od 3 do 4 razy dziennie 20 ml

Działanie

Actifed zawiera 3 substancje czynne, o uzupełniającym się działaniu. Jedna z nich, z grupy leków przeciwalergicznych (triprolidyna) - zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, świąd i kichanie. Pseudoefedryna z kolei zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, a dekstrometorfan działa hamująco na ośrodek kaszlu i wykazuje działanie przeciwkaszlowe. Lek ten łagodzi objawy takie jak katar i kaszel, łagodzi objawy towarzyszące stanom zapalnym górnych dróg oddechowych.

Wskazania

Actifed podaje się w objawach towarzyszących stanom zapalnym górnych dróg oddechowych (katar, kaszel), gdy wskazane jest podanie leku o działaniu przeciwalergicznym i przeciwkaszlowym.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Actifed:

  • w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • w przypadku istniejące nadciśnienia, ciężkiej choroby wieńcowej,
  • jeśli w ostatnim czasie (14 dni) pacjent przyjmował inhibitory MAO lub je przyjmuje,
  • w przypadku stosowania furazolidonu,
  • jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • euforia, niepokój,
  • ból głowy,
  • zaburzony rytm serca, kołatanie serca, przyspieszona akcja serca,
  • ból brzucha, wymioty, biegunka,
  • wysypka, świąd, pokrzywka,
  • zmęczenie,
  • zwiększone ciśnienie krwi.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Stosowanie leku omówić z lekarzem w przypadku chorób serca, nadciśnienia tętniczego, chorób tarczycy, cukrzycy, jaskry, zaburzonej czynności wątroby i/lub nerek, jeśli pacjent ma przewlekły kaszel taki jak w przebiegu astmy lub kaszel z dużą ilością wydzieliny.
  • Leku nie stosować łącznie z alkoholem.
  • Lek może powodować senność.
  • Istnieje możliwość wystąpienia uzależnienia od leku - ze względu na dekstrometorfan.
  • Lek zawiera małe ilości etanolu.
  • Lek zawiera sorbitol - nie stosować w przypadku nietolerancji niektórych cukrów.
  • Lek zawiera metylu hydroksybenzoesan i czerwień koszenilową - składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne (także typu późnego).
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, chronić od światła.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Actifed może wchodzić w interakcje z:

  • inhibitorami MAO,
  • furazolidonem,
  • TLPD,
  • lekami hamującymi łaknienie,
  • lekami psychotropowymi,
  • lekami obniżającymi ciśnienie,
  • lekami uspokajającymi i nasennymi,
  • inhibitorami enzymu CYP2D6 jak fluoksetyna, paroksetyna, sertralina, bupropion, propafenon, haloperidol.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Stosowanie leku u dzieci poniżej 7 lat jest przeciwwskazane.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas stosowania tego leku nie należy prowadzić samochodu.

Producent

Famar Orléans
5, avenue de Concyr
45071 Orléans Cedex 2

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!

Pediatra, dziś o 06:00

lek. Yuliya Onyshchuk

Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij