×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Coldrex Junior C, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
Coldrex Junior C, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
14.99 zł

Coldrex Junior C, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek

Coldrex Junior C, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
14.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Opis

Lek Coldrex Junior C jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym do stosowania doustnego. Coldrex Junior C zmniejsza katar, udrożnia nos. Lek ten łagodzi objawy przeziębienia u dzieci w wieku 6-12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, fenylefryna, kwas askorbowy (witamina C).

1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg witaminy C.

Substancje pomocnicze: sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat cytrynowy 610399 E, kurkumina (E100).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 saszetka co 4 godziny, do 4 razy na dobę.

Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

  • Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie.
  • Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dodać zimnej wody lub dosłodzić.

Działanie

Coldrex Junior C jest lekiem złożonym o wielokierunkowym działaniu, które jest wykorzystywane w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy.

Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, zmniejsza obrzęk, ułatwia oddychanie.

Wskazania

Coldrex Junior C stosuje się do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem) u dzieci w wieku 6-12 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Coldrex Junior C

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby lub nerek,
  • jeśli pacjent przyjmuje zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV),
  • w trakcie przyjmowania inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po zakończeniu ich stosowania.

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Coldrex Junior C może powodować działania niepożądane.

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:

  • reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,
  • wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej,
  • problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych,
  • sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • utraty wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym. Jest to bardzo rzadkie ale istnieje prawdopodobieństwo takiego zdarzenia u osób z jaskrą,
  • nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca,
  • trudności w oddawaniu moczu. Jest to bardziej prawdopodobne u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego,
  • zaburzeń czynności wątroby (na co mogą wskazywać zażółcenie skóry i oczu, tkliwość wątroby).

Powyższe reakcje występują rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów).

Coldrex Junior C może powodować także następujące działania niepożądane:

  • ból głowy,
  • zawroty głowy,
  • bezsenność,
  • nerwowość,
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego,
  • nudności i wymioty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. 1 saszetka zawiera 1,9 g sacharozy. Osoby chore na cukrzycę powinny uwzględnić tę ilość sacharozy w swojej diecie.

Lek zawiera paracetamol - nie należy łączyć go z innymi lekami z paracetamolem.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie stosować z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol i (lub) sympatykomimetyki (takimi jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie i leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy).

Fenylefryna może nasilać podwyższające ciśnienie tętnicze działanie leków przyspieszających poród.

Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie żelaza i glinu z zawierających je preparatów zobojętniających.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza się że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Wpływ na badania laboratoryjne

Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi).

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W razie wystąpienia zawrotów głowy po zastosowaniu leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Producent

Omega Pharma Poland
Aleja Niepodległości 18
Warszawa

Opis

Lek Coldrex Junior C jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym do stosowania doustnego. Coldrex Junior C zmniejsza katar, udrożnia nos. Lek ten łagodzi objawy przeziębienia u dzieci w wieku 6-12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, fenylefryna, kwas askorbowy (witamina C).

1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg witaminy C.

Substancje pomocnicze: sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat cytrynowy 610399 E, kurkumina (E100).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 saszetka co 4 godziny, do 4 razy na dobę.

Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

  • Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie.
  • Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dodać zimnej wody lub dosłodzić.

Działanie

Coldrex Junior C jest lekiem złożonym o wielokierunkowym działaniu, które jest wykorzystywane w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy.

Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, zmniejsza obrzęk, ułatwia oddychanie.

Wskazania

Coldrex Junior C stosuje się do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem) u dzieci w wieku 6-12 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Coldrex Junior C

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby lub nerek,
  • jeśli pacjent przyjmuje zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV),
  • w trakcie przyjmowania inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po zakończeniu ich stosowania.

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Coldrex Junior C może powodować działania niepożądane.

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:

  • reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,
  • wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej,
  • problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych,
  • sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • utraty wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym. Jest to bardzo rzadkie ale istnieje prawdopodobieństwo takiego zdarzenia u osób z jaskrą,
  • nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca,
  • trudności w oddawaniu moczu. Jest to bardziej prawdopodobne u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego,
  • zaburzeń czynności wątroby (na co mogą wskazywać zażółcenie skóry i oczu, tkliwość wątroby).

Powyższe reakcje występują rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów).

Coldrex Junior C może powodować także następujące działania niepożądane:

  • ból głowy,
  • zawroty głowy,
  • bezsenność,
  • nerwowość,
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego,
  • nudności i wymioty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. 1 saszetka zawiera 1,9 g sacharozy. Osoby chore na cukrzycę powinny uwzględnić tę ilość sacharozy w swojej diecie.

Lek zawiera paracetamol - nie należy łączyć go z innymi lekami z paracetamolem.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie stosować z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol i (lub) sympatykomimetyki (takimi jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie i leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy).

Fenylefryna może nasilać podwyższające ciśnienie tętnicze działanie leków przyspieszających poród.

Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie żelaza i glinu z zawierających je preparatów zobojętniających.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza się że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Wpływ na badania laboratoryjne

Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi).

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W razie wystąpienia zawrotów głowy po zastosowaniu leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Producent

Omega Pharma Poland
Aleja Niepodległości 18
Warszawa