Theraflu Zatoki, 650 mg+10 mg, proszek w saszetkach do sporządzania roztworu doustnego,10 szt.

fenylefryna, paracetamol, saszetki, proszek, ból, gorączka, katar

20.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Opis

Theraflu Zatoki to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, udrażniającym nos i zatoki do stosowania w dolegliwościach zatok, objawach towarzyszących przeziębieniu i grypie,

Skład

Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum), fenylefryna (Phenylephrini hydrochloridum).

1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu i 10 mg chlorowodorku fenylefryny.

Substancje pomocnicze: sacharozę, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową E104, żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego w postaci roztworu.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin, nie więcej niż 3-4 saszetki.

Sposób przygotowania: zawartość jednej saszetki rozpuścić w 1 szklance gorącej (nie wrzącej) wody. Wypić po wystygnięciu.

Dawkowanie w przypadku pacjentów z chorobami wątroby i niewydolnością nerek zostały opisane w ulotce informacyjnej dla pacjenta.

Działanie

Theraflu Zatoki wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dzięki zawartości paracetamolu, który bierze udział w mechanizmie hamowania syntezy prostaglandyn w OUN - ośrodkowy układ nerwowy. Dodatkowo dzięki zawartości fenylefryny, Theraflu zmniejsza obrzęk występujący w obrębie błony śluzowej nosa, przekrwienie śluzówki (obkurcza błonę śluzową poprzez wpływ na naczynia krwionośne).

Wskazania

  • Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.
  • Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Theraflu Zatoki:

  • nadwrażliwości (alergii) na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny lub inne składniki tego leku wymienione w punkcie 6,
  • jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO, leki stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona); jeśli pacjent nie wie, czy leki stosowane przez niego z przepisu lekarza zawierają inhibitory IMAO, powinien zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty przed przyjęciem leku opisanego w ulotce,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba serca lub bardzo wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie),
  • jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy,
  • jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (choroba oczu z postępującym uszkodzeniem nerwu wzrokowego i co najmniej częściowo związanej z podwyższonym ciśnieniem wewnątrz gałki ocznej),
  • jeśli u pacjenta występuje guz chromochłonny nadnerczy (guz zlokalizowany w pobliżu nerek, który powoduje zwiększenie ciśnienia tętniczego),
  • jeśli pacjent przyjmuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
  • jeśli pacjent przyjmuje leki beta-adrenolityczne (leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego i chorób serca),
  • jeśli pacjent przyjmuje doustnie inne leki sympatykomimetyczne, takie jak donosowe leki obkurczające błonę śluzową nosa, leki hamujące apetyt itp.
  • ciąży i karmienia piersią,
  • u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Stosowanie leku należy przerwać w przypadku wystąpienia:

  • reakcji uczuleniowych, reakcji anafilaktycznych,
  • zmian skórnych jak wysypka, pokrzywka, swędzenie, zaczerwienienie skóry,
  • krwawienia lub powstawanie siniaków,
  • obrzęk naczynioruchowy z objawami duszności, obrzęku twarzy, warg, jeżyka.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób):

  • wymioty, nudności.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • bezsenność, nerwowość,
  • bóle głowy, zawroty głowy,
  • biegunka,
  • kołatanie serca, zwiększone ciśnienie tętnicze, przyspieszenie rytmu serca.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • agranulocytoza,
  • leukopenia,
  • pancytopenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Leku nie należy stosować równolegle z innymi produktami zawierającymi paracetamo.
  • Stosowanie leku omówić z lekarzem jeśli u chorego występują: choroby płuc (w tym astma), gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, ból lub zatkanie nosa występuje dłużej niż 5 dni, wysypki skórne, cukrzyca, choroba wątroby i nerek, niedokrwistość hemolityczna, odwodnienie, choroby układu krwionośnego, przerost prostaty.
  • Leku nie należy stosować z alkoholem - ryzyko uszkodzenia wątroby ze względu na obecność paracetamolu.
  • Stosować ostrożnie u osób uzależnionych od alkoholu.
  • Stosować ostrożnie z lekami wpływającymi na metabolizm wątrobowy (np. karbamazepina, fenytoina).
  • Lek zawiera sacharozę - osoby z cukrzycą powinny wziąć to pod uwagę.
  • Lek zawiera żółcień pomarańczową - może wywoływać reakcje alergiczne.
  • Lek zawiera sód - osoby kontrolujące ilość sodu w diecie powinny wziąć to pod uwagę.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Theraflu Zatoki może wchodzić w interakcje z:

  • inhibitorami MAO,
  • lekami stosowanymi w leczeniu depresji, np. TLPD,
  • lekami obniżającymi ciśnienie krwi,
  • lekami stosowanymi w niewydolności serca i zaburzeniach rytmu serca, np. digoksyna,
  • lekami o działaniu przeciwzakrzepowym, np. warfaryna, pochodne kumaryny,
  • lekami zawierającymi paracetamol,
  • lekami obkurczającymi błonę śluzową nosa,
  • lekami przeciw nudnościom,
  • lekami stosowanymi w padaczce, np. karbamazepina, lamotrygina.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie stosować leku z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Leku nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Lek może wpływać na wyniki oznaczeń kwasu moczowego oraz testów dopingowych.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Theraflu Zatoki jest przeciwwskazany u osób poniżej 12 lat.

Producent

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Bardzo charakterystyczny i silnie zlokalizowany ból zatok jest nie tylko mocno uciążliwy, ale też nieprzyjemny. Zaburzenia związane z zatokami mogą być skutkiem infekcji bakteryjnych, wirusowych oraz innych nietypowych przyczyn, często pomijanych w trakcie stawiania diagnozy chorobowej. Leczenie tej dolegliwości nie jest łatwe i zwykle rozpoczyna się od wyboru doraźnych preparatów bez recepty. Do wyboru mamy kilka postaci leków na zatoki: od tabletek doustnych, po spraye i krople do nosa. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego specyfiku? Który preparat jest skutecznym lekiem na zatoki, umożliwiającym szybkie zmniejszenie uciążliwych dolegliwości?

  • Problemy z zatokami mogą dotknąć każdego. Niezależnie od wieku, nawet najprostsza infekcja czy przeziębienie może skutkować zablokowaniem zatok wydzieliną, która powoduje duży dyskomfort oraz charakterystyczny ból. Zapalenie zatok to dolegliwość, która jest często związana z nietrafioną diagnozą. Często umyka ona oczom doświadczonych lekarzy. Zwykle nie występuje samotnie i jest powikłaniem infekcji, dodatkowo zamaskowanym objawami przeziębienia lub innej infekcji wirusowej. Początkowo zwykłe zapalenie zatok, gdy jest niewłaściwie leczone lub nieleczone wcale może stać się przewlekłe i przerodzić się w codzienność, która jest wyjątkowo nieprzyjemna.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij