Otodolor, krople do uszu, 7 g

Problem:ból,obrzęk

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty

O produkcie

Producent

URSAPHARM NIEMCY

Opis

Krople do uszu dla dzieci i dorosłych.

Działanie

To niezawierający konserwantów roztwór do podawania do przewodu słuchowego zewnętrznego ucha. Roztwór ten zawiera przede wszystkim glicerol, przezroczysty, bezbarwny i lepki związek chemiczny oraz 0,5 % chlorowodorku lidokainy.

Głównym składnikiem kropli do uszu otodolor jest glicerol. Glicerol to związek chemiczny, który występuje naturalnie w tłuszczach i olejach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Największą zawartość glicerolu wykazuje olej kokosowy. Glicerol posiada dwie główne cechy, które są bardzo ważne z punktu widzenia jego stosowania w kroplach do uszu: ze względu na swoją oleistą konsystencję łagodnie przylega do skóry i chroni ją. Oprócz tego glicerol wykazuje bardzo wysoką zdolność wiązania się z wodą. Ze względu na te właściwości glicerol podany miejscowo powoduje odciągnięcie wody z obrzękniętych tkanek (efekt osmotyczny), w wyniku czego zmniejsza się obrzęk i nasilenie bólu.

Oprócz tego leczenia przyczynowego (zmniejszenie obrzęku dzięki działaniu osmotycznemu glicerolu), Otodolor zawiera środek powierzchniowo znieczulający-lidokainę, która dodatkowo łagodzi ból.

Wskazania

Wiele osób cierpi na ból ucha po pływaniu, kąpieli lub nurkowaniu. Dlatego te objawy łącznie okresla sie nazwą ''ucho pływaka''

Oprócz tego wiele innych przyczyn może powodować schorzenia, którym towarzyszy ból ucha Należy do nich częste i długotrwałe noszenie słuchawek lub woszczek, który zatyka przewód słuchowy zewnętrzny. Częste stosowanie detergentów (np. szamponu, żelu pod prysznic lub mydła) niszczy naturalna błonę osłaniającą przewód słuchowy zewnętrzny. Następstwami tego procesu zapalnego są schorzenia przewodu słuchowego zewnętrznego obejmujące swędzenie, obrzęk i ból.

Glicerol zawarty w kroplach Otodolor usuwa nadmiar płynu z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego, tym samym prowadząc do zmniejszeńia ob/zęku i złagodzenia bólu. Lidokaina, jako środek powierzchownie znieczulający, nasila to działanie i dodatkowo łagodzi ból ucha. Dlatego krople do uszu Otodolor są przeznaczone do stosowania w przypadkach cięższych dolegliwości. Przedłużający się ból lub obrzęk występujący po pływaniu może sygnalizować zakażenie bakteryjne lub grzybicze, które może wymagać wdrożenia dalszego i bardziej odpowiedniego leczenia.

W przypadkach lżejszych dolegliwości wystarczające może być stosowanie kropli do uszu zawierających czysty glicerol (np. Otodolor soft).

Otodolor można stosować u niemowląt od wieku 6 miesięcy.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Do bolącego ucha należy podawać dwie krople Otodolor maksymalnie trzy razy na dobę. Podanie najlepiej jest wykonywać w pozycji na boku (leżąc na lewym boku należy podawać Otodolor do prawego ucha i odwrotnie). Następnie można bolące ucho zatkać watą. Powodzenie leczenia powinien kontrolować lekarz.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Kropli Otodolor nie powinno się stosować, jeżeli pacjent wykazuje nadwrażliwość na glicerol lub chlorowodorek lidokainy.

Otodolor wolno stosować wyłącznie w przypadku nieuszkodzonej błony bębenkowej. Dlatego Otodolor należy podawać do przewodu słuchowego zewnętrznego wyłącznie po dokładnym badaniu otoskopowym przez lekarza.

 

Uwagi

  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej* 25°C.    .
  • Po pierwszym otwarciu opakowania Otodolor można stosować przez 4 tygodnie. Dlatego też należy na butelce zapisać datę pierwszego podania kropli.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
  • Płukanie uszu pozwala na usunięcie nadmiaru woskowiny zalegającej w kanale słuchowym. Do jej rozmiękczenia można wykorzystać krople lub spraye do uszu, które wspomagają również naturalne oczyszczanie ucha. Sprawdź, jak bezpiecznie czyścić uszy w domu.   

  • Najczęstszymi objawami mówiącymi o tym, że z uchem dzieje się coś niedobrego, jest ból, zaczerwienienie małżowiny usznej, gorączka czy też wyciek wydzieliny z ucha. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej laryngologa, aby mógł dokładnie obejrzeć ucho i stwierdzić czy rzeczywiście dzieje się coś niepokojącego. Badaniem, dzięki któremu laryngolog jest w stanie dokładnie obejrzeć kanał słuchowy jest otoskopia, czyli wziernikowanie.

  • Twoje dziecko stało się nagle marudne, płaczliwe, gorączkuje? A może wymiotuje lub ma biegunkę? Za tymi częstymi objawami może się kryć nie tylko ząbkowanie czy za duża ilość zjedzonych słodyczy. Tak może przebiegać zapalenie ucha środkowego. Na co zwrócić uwagę, by nie przeoczyć tej choroby?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij