Otoargent, krople do uszu, 15 ml
15.99 zł

Otoargent, krople do uszu, 15 ml

Otoargent, krople do uszu, 15 ml
15.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Preparat wspomaga leczenie stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje bakteryjne i grzybicze.

Skład

woda oczyszczona, gliceryna, glikol propylenowy, nanokoloid Ag, nanokoloid Cu.

Działanie

Skuteczność kropli OTOARGENT jest efektem skojarzenia dwóch aktywnych nanokoloidów srebra i miedzi. Jony srebra dezaktywują enzym, którego jednokomórkowe organizmy używają w metabolizmie tlenowym. Na skutek tego chorobotwórcze mikroorganizmy obumierają w ciągu kilku minut. Tak gwałtowny rozpad drobnoustrojów uniemożliwia powstanie oporności na jony srebra. W badaniach naukowych nie zanotowano rozwoju szczepów bakterii opornych na działanie srebra.

Właściwości przeciwgrzybicze nanokoloidu miedzi polegają na wyjątkowo silnym działaniu utleniającym. Po odparowaniu wody, nanocząsteczki miedzi osadzają się na powierzchni skóry, tworząc trwałą warstwę ochronną.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  • Przed użyciem należy buteleczkę ogrzać w dłoni.
  • Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, wkroplić do ucha 5 kropli, odczekać kilka minut, można zatkać ucho wacikiem.
  • Krople należy wkroplić w pozycji leżącej, uchem zwróconym ku górze i pozostać w tej pozycji kilka minut po zakropleniu.
  • Zabieg należy powtarzać 3 razy dziennie. Nie krócej jednak niż 2-3 dni po ustąpieniu objawów zapalenia.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Nie należy stosować preparatu w przypadku perforacji błony bębenkowej i uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.
  • Nie stosować u osób ze stwierdzoną alergia na nikiel, miedź, srebro metaliczne.
  • Nie stosować u dzieci do 12 miesiąca życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Otoargent - zastosowanie i działanie

Skład:

nanokolid srebra nanokoloid miedzi

Postać:

krople do uszu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Otolaryngologia

Działanie :

wspomagająco w stanach zapalnych ucha wspomaga proces samooczyszczania ucha

Wskazania:

Preparat wspomagający leczenie stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje bakteryjne i grzybicze.

Dawkowanie:

Miejscowo, do ucha. Przed użyciem należy buteleczkę ogrzać w dłoni. Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, wkroplić do ucha 5 kropli, odczekać kilka minut, można zatkać ucho wacikiem. Krople należy wkroplić w pozycji leżącej,  uchem zwróconym ku górze, i pozostać w tej pozycji kilka minut po zakropleniu. Zabieg należy powtarzać 3 razy dziennie. Nie krócej jednak niż 2-3 dni po ustąpieniu objawów zapalenia.  Nie należy wprowadzać dozownika do przewodu słuchowego zewnętrznego zbyt głęboko, jest to szczególnie ważne przy aplikacji u małych dzieci. Uwaga! Ze względu na potencjalne drażniące działanie glikolu, nie stosować u dzieci młodszych niż 12 miesięcy, chyba, że lekarz postanowi inaczej.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, perforację błony bębenkowej.