Witamina E

6 produktów info
Podsumowanie
6 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Witamina E

Witamina E

Witamina E (alfa-tokoferol) jest składnikiem istotnym dla zachowania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pełni głównie rolę przeciwutleniacza – pomaga zapobiegać uwalnianiu wolnych rodników i wspomaga utrzymanie prawidłowego stanu naczyń krwionośnych. Nazywa się ją też „witaminą piękna”. Jej bogatym źródłem jest pożywienie. Wiele osób sięga również po tabletki z witaminą E bez recepty z myślą o swoim zdrowiu.

Witamina E – jaka najlepsza?

Preparaty zawierające witaminę E to zarówno suplementy diety, jak i leki. Warto znać różnice między nimi.

  • Leki bez recepty z witaminą E są stosowane w przypadku niedoboru tej substancji. Może być on np. wynikiem długotrwałego nieprawidłowego odżywiania albo zaburzeń metabolizmu. Lekarze zalecają je także w określonych przypadkach wspomagająco w przebiegu miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca i innych schorzeniach, które mają związek ze stresem oksydacyjnym.
  • Suplementy z witaminą E to preparaty spożywane przez osoby chcące zwiększyć podaż tej substancji w codziennym jadłospisie.

Witamina E: kapsułki, tabletki i czy krople?

Preparaty zawierające witaminę E różnią się też postacią. Dostępne są:

  • tabletki z witaminą E – mają zazwyczaj mają bogatszy skład i poza tokoferolami zawierają np. beta karoten, selen, witaminy z grupy B, witaminę C czy żelazo;
  • kapsułki z witaminą E – w tej postaci witamina E może być lepiej przyswajalna, ponieważ jest to substancja rozpuszczalna w tłuszczach; dostępne są zarówno preparaty zawierające tylko ten składnik, jak i tzw. multiwitaminy, wzbogacone np. o koenzym Q10, L-argininę, selen czy ekstrakty roślinne;
  • witamina E w postaci płynnej – najczęściej kropli; jest łatwa do podania, także dzieciom czy seniorom; w tej formie zazwyczaj dostępne są preparaty „ADEK”, czyli zawierające wszystkie witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.

Wybierając lek czy suplement z witaminą E, warto też zwrócić uwagę na podaż tego składnika w jednej porcji czy dozie. Powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i uwarunkowań zdrowotnych oraz dietetycznych.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij