Biotyna – leki i suplementy w tabletkach i kapsułkach

62 produkty info
Podsumowanie
62 produkty info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Biotyna

Biotyna (witamina B7) jest częstym składnikiem suplementów oraz leków przyjmowanych przez osoby, które chcą cieszyć się mocnymi, zdrowymi i gęstymi włosami. Dostępny jest szeroki wybór preparatów zawierających tę substancję, dzięki czemu można dobrać odpowiednią formę oraz typ produktu do swoich potrzeb zdrowotnych.

Biotyna: lek czy suplement?

Biotyna w tabletkach i kapsułkach jest dostępna zarówno jako lek, jak i suplement diety. Różnica między oboma typami preparatów polega przede wszystkim na ich przeznaczeniu.

  • suplementy diety w postaci kapsułek czy tabletek z biotyną są środkami żywnościowymi, przeznaczonymi do spożywania z myślą o dostarczeniu tego składnika w ramach prawidłowo zbilansowanej diety. Sięgają po nie osoby, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej podaży witaminy B7.
  • Leki z biotyną w tabletkach czy kapsułkach są przeznaczone dla osób zmagających się z niedoborem tej substancji i wynikającymi z niego problemów, np. z wypadaniem włosów. Zgodnie z nazwą – jest to środek leczniczy, podlegający przepisom prawa farmaceutycznego.

Biotyna – w tabletkach czy kapsułkach?

Biotyna jest dostępna zarówno w postaci tabletek, jak i kapsułek. Obie formy mogą zawierać podobne substancje czynne w takiej samej ilości. Różnica polega na sposobie produkcji – tabletki z biotyną zawierają uprzednio sprasowane substancje. Natomiast kapsułki ich sproszkowaną wersję a ich zawartość jest chroniona przez otoczkę, która ulega rozpuszczeniu w żołądku.

Biotyna forte – czym się różni od słabszej wersji?

Dostępne są leki i suplementy o nazwach zawierających określenia typu biotyna forte czy biotyna max. Mogą one wskazywać na większą ilość witaminy B7 w 1 tabletce czy kapsułce, np. 10 mg.

Warto wiedzieć, że dostępne są również kapsułki z biotyną i innymi składnikami odżywczymi. Witamina B7 wchodzi w skład preparatów na włosy np. wspólnie z krzemem i krzemem organicznym, kwasem pantotenowym czy cynkiem. Wybór odpowiedniego produktu jest uzależniony od potrzeb zdrowotnych i dietetycznych.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij