Avent, laktator ręczny, 1 szt.

akcesoria, wyrób medyczny, laktacja

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty AVENT

Producent

PHILIPS
DK71 66
Pabianice

Opis

Avent laktator ręczny to wyrób medyczny w postaci przenośnego i lekkiego urządzenia do odciągania pokarmu. Produkt jest delikatny i pasuje właściwie do wszystkich brodawek sutkowych. Technologia zastosowana w produkcie o nazwie Natural Motion została stworzona na podstawie naturalnego ssania dziecka. Pozwala ona na szybki wypływ pokarmu.

Skład

Materiał butelki - polipropylen.
Materiał smoczka - silikon.

Butelka, laktator oraz smoczek zostały stworzone z materiałów pozbawionych bisfenolu A (dot. tylko części stykających się z pokarmem).

Zawartość opakowania

Butelka o pojemności 125 ml ze smoczkiem 0 mies.+, dwie jednorazowe wkładki laktacyjne, pokrywka zamykająca, osłona nasadki, zestaw do odciągania pokarmu z uchwytem.

Charakterystyka produktu

Produkt pozwala na szybkie odciąganie mleka z piersi. Sylikonowa tarcza działa stymulująco na sutek celem ułatwienia wypływu pokarmu. Wyrób zapewnia wygodę i skuteczność w działaniu.
Nakładka na piersi jest dostępna w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Z uwagi na to, że wygina się i dostosowuje do kształtu ciała, pasuje praktycznie do każdej brodawki.
Produkt jest idealnym rozwiązaniem dla często podróżujących mam - niewielkie gabaryty i lekkość laktatora pozwalają zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie. Ponadto, korzystając z wyrobu nie jest konieczne pochylanie się do przodu. Oznacza to, że można siedzieć wygodniej podczas używania laktatora.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed pierwszym użyciem i każdorazowo po zastosowaniu należy zdemontować, wyczyścić i zdezynfekować wszystkie elementy laktatora.

  1. Przed użyciem należy umyć ręce i upewnić się że pierś jest czysta.
  2. Przyłożyć zmontowany korpus laktatora do piersi. Należy się upewnić, że brodawka sutkowa jest wyśrodkowana, tak aby poduszka tworzyła nieprzepuszczalne uszczelnienie.
  3. Delikatnie dociskać uchwyt do momentu uczucia ssania na piersi. Odczekać chwilę aż uchwyt powróci do pozycji spoczynkowej. Czynność należy powtórzyć szybko 5-6 razy celem wywołania odruchu laktacji.
  4. W momencie rozpoczęcia laktacji należy zwolnić rytm poprzez dociskanie uchwytu i przytrzymywanie go przez chwilę przed powrotem do pozycji spoczynkowej. Jeśli mleko płynie - kontynuować w przyjętym rytmie.  
  5. Odciągać pokarm do momentu uczucia pustej piersi.
  6. Po zakończeniu odciągania pokarmu ostrożnie zdjąć laktator z piersi i odkręcić butelkę z korpusu pompy. Wyczyścić wszystkie użyte części urządzenia.

Uwagi

Napięcie zasilania: 100 - 240 V.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Badanie KTG, znane również jako kardiotokografia, to nieinwazyjne badanie, które pozwala na monitorowanie czynności serca płodu oraz skurczów mięśnia macicy. Jest to podstawowe badanie wykonywane najczęściej w okresie okołoporodowym, które dostarcza cennych informacji na temat stanu zdrowia dziecka i przebiegu porodu. Na czym polega KTG? Jak je interpretować?

  • Zespół szarego dziecka (zespół szary, zespół Grey’a) to schorzenie, które szczególnie często występowało w latach 50. XX wieku. W tym okresie powszechne było stosowanie specyficznego antybiotyku – chloramfenikolu – u noworodków urodzonych po 24 godzinach od przedwczesnego odpłynięcia wód płodowych. Tak zastosowana antybiotykoterapia miała zapobiegać infekcji, która zagrażała dziecku niechronionemu przez ponad dobę przez płyn owodniowy.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij