Canpol babies Easy Start Royal Baby, butelka szeroka, antykolkowa, niebieska, 120 ml, 1 szt.

akcesoria

Sprawdź warianty
Canpol babies Easy Start Royal Baby, butelka szeroka, antykolkowa, różowa, 120 ml, 1 szt.
20,29 zł
20,29 zł / szt.
Canpol babies Easy Start Royal Baby, butelka szeroka, antykolkowa, niebieska, 120 ml, 1 szt.
20,29 zł
20,29 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty CANPOL

Producent

CANPOL
Puławska 430
Warszawa

Opis

Canpol Babies Easy Start Royal Baby, butelka szeroka, antykolkowa, w niebieskim kolorze, z uroczym napisem „Little Prince" jest przeznaczona dla niemowląt od pierwszego dnia życia. Powstała z nowoczesnego, wolnego od BPA tworzywa, pozwala na łatwe łączenie karmienia z butelki z karmieniem piersią. Pasuje do laktatorów Canpol babies, dzięki czemu pozwala karmić dziecko świeżo odciągniętym mlekiem matki, bez potrzeby jego przelewania. Do butelki dołączony został smoczek, w kształcie kojarzącym się z kobiecą brodawką sutkową, odpowiedni dla niemowląt od pierwszych dni życia.

  • Kod producenta: 35/233_blu
  • Nie zawiera bisfenolu A (0% BPA)

Zawartość opakowania

Canpol babies Easy Start Royal Baby, butelka szeroka, antykolkowa, niebieska, 120 ml, 1 szt.
Silikonowy, antykolkowy dla dzieci w wieku 0 m+, 1 szt.

Przeznaczenie produktu

Do karmienia niemowląt mlekiem modyfikowanym lub odciągniętym mlekiem matki.
Smoczek polecany jest dla niemowląt od pierwszego dnia życia.

Charakterystyka produktu

Butelka antykolkowa Canpol babies Easy Start Royal Baby, w niebieskim kolorze, pasuje do laktatorów marki Canpol babies, dzięki czemu pozwala na bezpośrednie karmienie ociągniętym pokarmem, co ułatwia ten proces. Butelka została wykonana z bezpiecznego, nowoczesnego tworzywa, jest lekka i przejrzysta, a zamieszczona na niej precyzyjna, czytelna skala ułatwia przygotowywanie pokarmu oraz kontrolowanie ilości wypitego mleka. Dodatkowym atutem produktu jest szeroki otwór, który pozwala na łatwe mycie butelki oraz przygotowanie pokarmu. Dołączony do butelki antykolkowy smoczek, dla dzieci w wieku 0 m+, posiada zaworek odpowietrzający, który zmniejsza ilość powietrza połykanego przez niemowlę, ogranicza ryzyko wystąpienia kolki, gromadzenie się gazów i nadmierne odbijanie. Kształt smoczka przypomina kształt kobiecej brodawki, co ułatwia naprzemienne karmienie dziecka piersią i butelką.

Stosowanie produktu

Przed pierwszym użyciem należy wszystkie części butelki oraz smoczek wyczyścić i umieść na 5 minut we wrzącej wodzie.
Produkt należy czyścić przed każdym użyciem. Gotowanie dłuższe od zalecanego oraz twarda woda mogą powodować powstawanie osadu. Po użyciu butelkę ze smoczkiem należy oczyścić z resztek pokarmu, wypłukać, umyć, a następnie zdezynfekować w sterylizatorze lub wrzącej wodzie.
Przed każdym użyciem należy skontrolować stan smoczka.

Uwagi i środki ostrożności

UWAGA: Marka Canpol babies rekomenduje karmienie piersią jako najzdrowszą formę podawania pokarmu. Zaleca rozpoczęcie podawania pokarmu w formie alternatywnej, wyłącznie po konsultacji z lekarzem, położną lub farmaceutą, gdy karmienie piersią jest niemożliwe lub niewystarczające

Nie należy dokręcać nakrętki ze smoczkiem zbyt mocno, ponieważ smoczek może nie odpowietrzać się właściwie. 
Nie dziurkować i nie powiększać otworów smoczka, może to spowodować jego zniszczenie.
Nie rekomenduje się mycia butelki i smoczka w zmywarce, gdyż detergenty lub środki czyszczące mogą spowodować uszkodzenie produktu. Do czyszczenia nie używać środków antybakteryjnych.
W przypadku podgrzewania pokarmu w kuchence mikrofalowej butelka musi być otwarta. Należy zachować szczególną ostrożność podczas ogrzewania w kuchence mikrofalowej.
Ogrzewany pokarm należy zamieszać w celu równego rozkładu temperatury i przed podaniem sprawdzić temperaturę.
Nie zostawiać smoczka do karmienia w miejscu nasłonecznionym lub gorącym oraz w środkach dezynfekujących („roztwór sterylizacyjny”) na czas dłuższy od zalecanego, może to spowodować osłabienie smoczka.
Ze względu na bezpieczeństwo i higienę zalecana jest wymiana smoczka na nowy maksymalnie co 2 miesiące.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Ulewanie u noworodka i niemowlaka to mimowolne cofanie się treści żołądkowej do jamy ustnej dziecka. Regurgitację uznaje się za zjawisko fizjologiczne, które mija samoistnie, wynika ono bowiem z niedojrzałości układu pokarmowego malucha. Jeżeli ulewanie nie prowadzi do wystąpienia trudności z karmieniem czy zaburzeń wzrastania, nie ma potrzeby włączania leczenia. Jeśli natomiast pojawiają się wyraźne sygnały ze strony dziecka, że odczuwa ono dyskomfort bądź ból, a także gdy ulewanie ma charakter chlustający i trudno odróżnić je od wymiotów, należy pilnie skonsultować się z pediatrą.

  • Kolka niemowlęca to częsta dolegliwość pojawiająca się najczęściej już w pierwszym miesiącu życia dziecka i trwająca do ok. 3–4 miesiąca. Objawy kolki u niemowlaka to rozdrażnienie, napadowy, trudny do ukojenia płacz, podkurczanie nóżek i prężenie ciała. Jej przyczyny nie zostały do końca zidentyfikowane, najczęściej mówi się o niedojrzałości układu pokarmowego i nerwowego. Jak radzić sobie z kolką u dziecka? Przede wszystkim należy wykluczyć choroby organiczne. Aby złagodzić atak kolki, można próbować masować brzuszek, stosować ciepłe okłady, zazwyczaj ulgę maluszkowi przynosi też delikatne kołysanie. Jeżeli metody te zawodzą, w porozumieniu z pediatrą można włączyć leczenie farmakologiczne.

  • Wizyta patronażowa pediatry ma miejsce między 1. a. 4 tygodniem życia dziecka. W trakcie wizyty lekarz bada najważniejsze parametry noworodka, które służą do oceny, czy dziecko prawidłowo adaptuje się do życia pozałonowego. Co warto wiedzieć o wizycie patronażowej pediatry? 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij