DulcoSoft Junior, roztwór doustny na zaparcia u dzieci, 100 ml

wyrób medyczny, roztwór, zaparcia

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

21,79 zł
21,79 zł / 100 ml
Odkryj zestawy tego produktu
Zestaw 2x DulcoSoft Junior, roztwór doustny, 100 ml
37,04 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Producent

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Dystrybutor

Opella Healthcare Poland Sp. z o. o.
Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Opis

DulcoSoft Junior to wyrób medyczny dla dzieci w formie roztworu doustnego. Produkt polecany jest do stosowania w przypadku uporczywych zaparć. Preparat działa łagodnie, pomaga zmiękczyć masy kałowe i zwiększyć ich objętość, a tym samym ułatwić wypróżnienie. Wygodna forma opakowania w postaci gotowego roztworu pozwala na łatwe przygotowanie środka, niezależnie od okoliczności. Co więcej, dzięki neutralnemu smakowi roztwór nadaje się do połączenia z ulubionym napojem dziecka.

Skład

10 ml roztworu zawiera 5 g makrogolu 4000. Pozostałe składniki: sorbinian potasu (środek konserwujący), makrogol 400, kwas cytrynowy, woda oczyszczona.
Produkt nie zawiera cukru, laktozy i glutenu. 

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajduje się 100 ml płynu. 

Działanie

DulcoSoft Junior wykazuje osmotyczne działanie przeczyszczające, dzięki czemu wiąże cząsteczki wody, zmiękcza twarde masy kałowe i nasila perystaltykę jelit. W efekcie produkt ułatwia wypróżnienie. Makrogol 4000 nie jest wchłaniany w organizmie i ulega wydaleniu w niezmienionej postaci, dzięki czemu jego skuteczność nie maleje z czasem. Efekt przeczyszczający występuje po około 1-3 dniach stosowania. 
Pomaga zmiękczać masy kałowe, zwiększyć ich objętość i w efekcie ułatwić wypróżnienie. Delikatnie pobudza pracę jelit. Łagodnie i skutecznie przeciwdziała zaparciom i nieregularności wypróżnień.

Przeznaczenie produktu

Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Może być także stosowany przez kobiety ciężarne oraz osoby chore na cukrzycę lub osoby stosujące dietę niskosodową. 

Wskazania

DulcoSof może być stosowany w objawowym leczeniu zaparć oraz zmiękczaniu twardych mas kałowych.

Charakterystyka produktu

Dieta uboga w błonnik oraz niedostateczne nawodnienie organizmu może powodować spowolnienie perystaltyki (pracy) jelit i przyczyniać się do pojawienia zaparć. Preparat DulcoSof wspomaga tę pracę i wpływa na pozbycie się uciążliwych problemów. 
Produkt przywraca naturalny rytm wypróżnień. Zalecany jest do stosowania w przewlekłych zaparciach. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Forma gotowego płynu jest wygodna do podania. Neutralny smak produktu nie zmienia smaku napoju i może być mieszany w zasadzie z każdym płynem. Preparat jest odpowiedni dla cukrzyków (nie zawiera cukru) i pacjentów stosujących dietę niskosodową. Może być stosowany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Odpowiedni dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia.

Stosowanie produktu

Dzieci powyżej 6 miesiąca życia . do 1 r.ż.: 8 ml roztworu na dobę.
Dzieci od 2 do 3 lat: 8-16 ml roztworu na dobę. 
Dzieci od 4 do 7 lat: 16-32 ml roztworu na dobę. 
Dorośli i dzieci powyżej 8 lat: 20-40 ml roztworu na dobę. 

Stosowanie u dzieci poniżej 8 lat powinno być nadzorowane przez lekarza. 

Płyn, niezależnie od wieku należy podawać w pojedynczej dawce, najlepiej rano. Wyrób posiada neutralny smak i zapach, wiec można go z powodzeniem zmieszać z około 150 ml wybranego napoju (np. woda, sok, herbata).

Nie stosować dłużej niż 3 miesiące. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować wyrobu, w przypadku:

  • nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu,
  • aktywnego, ciężkiego przebiegu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub choroby Leśniowskiego-Crohna,
  • toksycznym rozdęciu okrężnicy,
  • ryzyka wystąpienia perforacji (otworów) w przewodzie pokarmowym,
  • porażennej niedrożności jelit bądź też podejrzenia niedrożności jelit lub objawowego zwężenia jelit,
  • brzusznych zespołów bólowych o nieokreślonej przyczynie.

Uwagi i środki ostrożności

Jeżeli zaparcia będą się dalej utrzymywać należy zbadać ich przyczynę. 
Zastosowanie dawki większej niż zalecana może spowodować biegunkę, ból brzucha, rozdęcie brzucha i wymioty. 
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Produkt należy zużyć w ciągu 6 tygodni od pierwszego otwarcia. 
Nie trzymać w lodówce. 
Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Po zastosowaniu wyrobu mogą wystąpić: biegunka, bóle brzucha, rozdęcie brzucha, nudności, wymioty, nietrzymanie kału lub wzdęcia. Dolegliwości te mają zazwyczaj charakter łagodny i przemijający. 

Rzadko mogą wystąpić: wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, czy reakcja nadwrażliwości. 

Uwagi

Podobnie jak w przypadku wszystkich środków przeczyszczających, przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć chorobę organiczną.

Produktu DulcoSoft nie należy przyjmować codziennie w sposób ciągły przez dłuższy okres bez zbadania przyczyny zaparć. W przypadku utrzymujących się bólów brzucha należy zwrócić się o poradę medyczną.
W przypadku biegunki należy zachować ostrożność u pacjentów podatnych na zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej (np. pacjentów w podeszłym wieku, osób z upośledzoną czynnością wątroby lub nerek, bądź też pacjentów stosujących leki moczopędne) i należy rozważyć monitorowanie stężeń elektrolitów.

U niektórych pacjentów przyjmujących produkty zawierające makrogol, zgłaszano stany alergiczne (takie jak wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka i nadwrażliwość). Jeżeli pacjent zauważy u siebie któryś z powyższych objawów, powinien przestać stosować produkt DulcoSoft i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Makrogol 4000 może zmniejszać wchłanianie innych podawanych równocześnie produktów. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o innych przyjmowanych preparatach. 

Ciąża i karmienie piersią

Produkt odpowiedni dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią, jednak przed jego zastosowaniem zalecana jest konsultacja z lekarzem. 

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Produkt nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 6 miesiąca życia. W przypadku stosowania produktu u dzieci poniżej 8. roku życia należy skonsultować się z lekarzem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Regularne wypróżnianie jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Nie ma znaczenia, czy ma to miejsce częściej lub rzadziej, pod warunkiem, że wygląd i spoistość stolca są prawidłowe. Jeśli jednak zdarzają nam się zaparcia, które stają się przyczyną znacznego dyskomfortu i obniżenia jakości życia, należy reagować i z nimi walczyć1.

  • Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które można zdiagnozować wśród dzieci. Żeby zdiagnozować autyzm, objawy choroby muszą wystąpić do ukończenia 3. roku życia. Później mówi się już o autyzmie atypowym. Przyczyny choroby są wciąż nieznane, niemniej istnieją pewne przesłanki naukowe, dzięki którym można wskazać pewne obszary odpowiedzialne za rozwój patomechanizmu. Czy autyzmowi da się zapobiec? Czy szczepionki mogą go wywołać i jak wygląda terapia dzieci z autyzmem?

  • Zaparcia u niemowląt, inaczej zatwardzenia, to problem, który bardzo często niepokoi rodziców. Długie nieoddawanie stolca może mieć wiele przyczyn, w tym zmiana diety, czy też alergia pokarmowa, a nawet wada anatomiczna. Według gastroenterologów dziecięcych, zaparcia u niemowląt to najczęstsza dolegliwość kliniczna. Co stosować na zaparcia u niemowląt?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij