Otovax, krople do uszu, 20 ml (kartonik)
12.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Otovax, krople do uszu, 20 ml (kartonik)

Otovax, krople do uszu, 20 ml (kartonik)
12.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

OTOVAX jest wyrobem medycznym, który usuwa nadmiar woskowiny i buduje warstwę ochronną o hydrofobowych właściwościach, chroniącą kanał uszny przed penetracją wody.

OTOVAX służy do utrzymania w czystości i odpowiedniej suchości zewnętrznego przewodu słuchowego.

Skład

Olej parafinowy lekki, trójglicerydy średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olejek terpentynowy, butylohydrokstoluen

Działanie

OTOVAX jest mieszaniną olejków wspomagających proces rozmiękczania i rozpuszczania woskowiny usznej. Cienka warstwa oleju powlekająca kanał uszny pozostała po wykonaniu zabiegu czyszczenia stanowi barierę ochronna przeciwko działaniu wody.

Wskazania

Usuwanie nadmiaru woskowiny, rozmiękczanie i usuwanie nagromadzonego złuszczonego naskórka, zapobieganie powstawania czopów woskowych, które upośledzają słuch i wywołują stan zapalny uszu.

Wytworzenie bariery ochronnej przeciwko działaniu wody u osób z tzw. „uchem pływaka", czyli skłonnością do podrażnienia przewodu słuchowego pod wpływem pozostałej w kanale usznym wody.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wprowadzić 2-3 krople do przewodu słuchowego. Pociągnąć za małżowinę uszną w górę i w dół tak, by olej dostał się do przewodu słuchowego. Można zatkać ujście wacikiem. Zabieg powtórzyć na drugim uchu. Jeśli zatkano ucho wacikiem, po około 5-10 minutach należy go wyciągnąć. Zaleca się delikatnie wytrzeć zewnętrzny przewód słuchowy z nadmiaru olejku.

Stosować 1-2 razy w tygodniu w celu uwolnienia kanału usznego z nadmiaru woskowiny, lub 2-3 razy dziennie przez 2 dni do uwolnienia od czopa woskowego.

W celach profilaktycznych, w celu zapobiegania przedostawaniu się wody do kanału usznego zabieg wykonać przed kąpielą, myciem głowy, przed pływaniem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować u osób uczulonych na olejki eteryczne, w tym na olejek terpentynowy.

Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. W tych przypadkach możliwość stosowania OTOVAX należy skonsultować z lekarzem laryngologiem.

Jeśli po 2 dniach nie uda się usunąć czopa woskowego i kanał słuchowy nie zostanie oczyszczony z nadmiaru woskowiny, nie należy przedłużać stosowania zabiegów lecz udać się do lekarza laryngologa.

  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Nie stosować po upływie terminu ważności.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY