Otovax, krople do uszu, 20 ml (kartonik)
12.99 zł

Otovax, krople do uszu, 20 ml (kartonik)

Otovax, krople do uszu, 20 ml (kartonik)
12.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

OTOVAX jest wyrobem medycznym, który usuwa nadmiar woskowiny i buduje warstwę ochronną o hydrofobowych właściwościach, chroniącą kanał uszny przed penetracją wody.

OTOVAX służy do utrzymania w czystości i odpowiedniej suchości zewnętrznego przewodu słuchowego.

Skład

Olej parafinowy lekki, trójglicerydy średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olejek terpentynowy, butylohydrokstoluen

Działanie

OTOVAX jest mieszaniną olejków wspomagających proces rozmiękczania i rozpuszczania woskowiny usznej. Cienka warstwa oleju powlekająca kanał uszny pozostała po wykonaniu zabiegu czyszczenia stanowi barierę ochronna przeciwko działaniu wody.

Wskazania

Usuwanie nadmiaru woskowiny, rozmiękczanie i usuwanie nagromadzonego złuszczonego naskórka, zapobieganie powstawania czopów woskowych, które upośledzają słuch i wywołują stan zapalny uszu.

Wytworzenie bariery ochronnej przeciwko działaniu wody u osób z tzw. „uchem pływaka", czyli skłonnością do podrażnienia przewodu słuchowego pod wpływem pozostałej w kanale usznym wody.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wprowadzić 2-3 krople do przewodu słuchowego. Pociągnąć za małżowinę uszną w górę i w dół tak, by olej dostał się do przewodu słuchowego. Można zatkać ujście wacikiem. Zabieg powtórzyć na drugim uchu. Jeśli zatkano ucho wacikiem, po około 5-10 minutach należy go wyciągnąć. Zaleca się delikatnie wytrzeć zewnętrzny przewód słuchowy z nadmiaru olejku.

Stosować 1-2 razy w tygodniu w celu uwolnienia kanału usznego z nadmiaru woskowiny, lub 2-3 razy dziennie przez 2 dni do uwolnienia od czopa woskowego.

W celach profilaktycznych, w celu zapobiegania przedostawaniu się wody do kanału usznego zabieg wykonać przed kąpielą, myciem głowy, przed pływaniem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować u osób uczulonych na olejki eteryczne, w tym na olejek terpentynowy.

Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. W tych przypadkach możliwość stosowania OTOVAX należy skonsultować z lekarzem laryngologiem.

Jeśli po 2 dniach nie uda się usunąć czopa woskowego i kanał słuchowy nie zostanie oczyszczony z nadmiaru woskowiny, nie należy przedłużać stosowania zabiegów lecz udać się do lekarza laryngologa.

  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Nie stosować po upływie terminu ważności.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 914 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji