×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Czy blokery blokują uwalnianie toksyn z organizmu?

Szczęśliwi ci, którzy nie znają problemu mokrych pach, zwłaszcza latem. Często wiąże się z tym krępujący problem przykrego zapachu. Z pomocą pośpieszyli producenci kosmetyków, wypuszczając na rynek blokery, hamujące wydzielanie potu. Czy poza potem, blokują również wydzielanie toksyn z organizmu?

Blokery, mające w znaczny sposób ograniczyć pocenie, budzą wiele kontrowersji. Pocenie się jest czymś naturalnym. Ma na celu utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. Jedni pocą się bardziej, inni mniej, jednak kiedy pot przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, warto udać się do specjalisty. Osoby cierpiące na nadmierną potliwość na początek mogą skorzystać z preparatów dostępnych na aptecznych półkach – blokerów. Niektórzy wręcz podporządkowali swoje życie problemowi nadmiernej potliwości. Kupują jedynie ubrania w stu procentach bawełniane, lub o określonych kolorach, żeby plamy potu nie rzucały się w oczy.

Blokery, wbrew ogólnym przekonaniom, nie zatykają na stałe kanalików potowych powodując zachwianie potliwości w całym organizmie. Pachy to tylko ułamek wszystkich kanalików potowych w jakie wyposażone jest całe ciało. Toksyn nie pozbywamy się wyłącznie z części ciała potraktowanych blokerem, ale z całej jego powierzchni, więc nie trzeba się obawiać, że kosmetyki utrudnią ten proces. Bloker ma na celu zmniejszenie potliwości,a  co za tym idzie, zapobieganiu pojawienia się przykrego zapachu. Ten wydziela się podczas kontaktu potu z bakteriami na skórze, ponieważ sam pot nie ma zapachu.

Bloker nakłada się 2 razy w tygodniu na suchą, niepodrażnioną skórę. Stosowany regularnie pomaga zwalczyć dyskomfort spowodowany nadmiernym poceniem. Nie można używać ich na całym ciele, jedynie pod pachami, na stopy i ręce, aby zmniejszyć problem. W razie wystąpienia reakcji alergicznej trzeba natychmiast odstawić bloker.

Blokery są ratunkiem dla osób, którym doskwiera nadmierna potliwość. Pomagają regulować pocenie i sprawiają, że życie z tym problemem jest łatwiejsze. Jeśli jednak nie masz problemu ze zbyt dużą ilością potu lub przykrym zapachem, to wystarczy stosować zwykły antyperspirant.


Podziel się: