Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol, 500 mg, tabletki, 50 szt.

paracetamol, tabletka, ból, gorączka, przeziębienie, grypa, menstruacja

10,39 zł
Cena za szt.: 0,21 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty PARACETAMOL

Podmiot odpowiedzialny

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 142B
Warszawa

Opis

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Zawarty w tabletkach paracetamol nie drażni błony śluzowej żołądka oraz nie wywołuje działań niepożądanych jak leki z grupy  niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia, jak np. migrena, po urazach, zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych lub ból menstruacyjny. Paracetamol Polfy Łódź można podawać również w celu zmniejszenia gorączki, towarzyszącej m.in. przeziębieniu oraz stanom grypopodobnym. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: sorbitol, skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie. Zalecane dawkowanie leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat to 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa zależy od czasu stosowania leku: do 3 dni - 8 tabletek w dawkach podzielonych, a  jeśli do 10 dni - 5 tabletek w dawkach podzielonych.
Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

Działanie

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, głównie przez hamowanie syntezy prostaglandyn. Paracetamol nie wykazuje drażniącego działania na błonę śluzową żołądka oraz nie wpływa na krzepnięcie krwi i agregację płytek krwi, ponadto nie wywołuje innych działań niepożądanych typowych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Wskazania

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol stosuje się w bólach różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy (także migrenowe), stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych. Wskazaniem do zastosowania leku jest obniżanie gorączki, np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Przeciwwskazania

Nie stosować Paracetamolu Laboratoria PolfaŁódź u osób z nadwrażliwością na paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest ciężka niewydolność wątroby lub nerek czy choroba alkoholowa.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 100 osób): wymioty, biegunka.

Rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 1000 osób): pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób): zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość), zmniejszenie liczby leukocytów (leukopenia, agranulocytoza), powiększenie wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol należy zachować szczególną ostrożność u osób z zaburzoną czynnością nerek oraz u osób z zaburzoną czynnością wątroby.

W czasie stosowania Paracetamolu PolfyŁódź nie należy spożywać napojów alkoholowych.

Lek zawiera paracetamol, więc aby uniknąć przedawkowania, należy upewnić się, czy inne przyjmowane przez pacjenta produkty nie zawierają również tej substancji czynnej.

Lek zawiera sorbitol, dlatego w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem.

Długotrwałe leczenie  (dorośli powyżej 10 dni) należy prowadzić tylko pod kontrolą lekarską.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.
Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol może wchodzić w interakcje z:

  • lekami NLPZ,
  • ryfampicyną, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami,
  • chloramfenikolem,
  • inhibitorami MAO,
  • lekami wzmagającymi perystaltykę,
  • lekami hamującymi perystaltykę,
  • lekami przeciwzakrzepowymi z grupy kumaryny (np. warfaryna),
  • zydowudyną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

W czasie stosowania leku nie należy pić napojów alkoholowych.

U osób nadużywających alkohol może dojść do uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol można podawać kobietom w ciąży, jeśli jest to klinicznie uzasadnione. Należy stosować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie jak najkrótszy czas. Jeżeli ból nie zostanie złagodzony lub gorączka się nie obniży lub jeżeli konieczne będzie zwiększenie częstości przyjmowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek jest przeciwwskazany u dzieci poniżej 12 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Grypa żołądkowa (grypa jelitowa, „jelitówka”, nieżyt żołądkowo-jelitowy) to wirusowa infekcja układu pokarmowego, której towarzyszą przede wszystkim biegunka i wymioty. Jest wycieńczającym organizm schorzeniem i może potrwać kilka dnia. Niezwykle istotne jest, aby pacjent z grypą jelitową dbał o nawodnienie organizmu oraz przestrzegał kilku zasad związanych z lekkostrawną dietą. Co jeść podczas grypy jelitowej, jak dużo płynów podawać dziecku oraz które probiotyki wybrać, aby wspierać jelita w walce z infekcją?

  • Bruceloza (łac. brucellosis lub abortus epizooticus) to przewlekła i zakaźna choroba różnych gatunków zwierząt mogąca przenosić się również na człowieka. Bruceloza u ludzi wywoływana jest przez bakterie z rodzaju Brucella i charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym obrazem klinicznym. Dzięki powszechnie stosowanym szczepieniom profilaktycznym zwierząt gospodarskich udało się wyeliminować chorobę w większości krajów.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij