Nurofen Mięśnie i Stawy, 200 mg, plastry lecznicze, 2 szt.

ibuprofen, plaster, zwichnięcie, ból, stłuczenie

30,99 zł
Cena za szt.: 15,50 zł
Sprawdź warianty
2 szt.
30,99 zł
15,50 zł / szt.
4 szt.
44,49 zł
11,12 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty NUROFEN

Pokaż wszystkie produkty linii Nurofen Mięśnie i Stawy marki Nurofen

Podmiot odpowiedzialny

RECKITT BECKINSER POLAND SP. Z O.O.
ul.Okunin 1
Nowy Dwór Mazowiecki

Producent

Reckitt Benckiser Healthcare International Limited

Opis

Nurofen Mięśnie i Stawy to lek w postaci plastrów leczniczych, które nieprzerwanie przez 24 godziny od aplikacji dostarczają ibuprofen w miejscu bólu. Plastry Nurofen Mięśnie i Stawy są elastyczne, dzięki czemu łatwo dopasowują się do ruchomych powierzchni ciała i nie krępują ruchów. Nurofen Mięśnie i Stawy stosuje się przy krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu związanego z naciągnięciem mięśni czy zwichnięciem w wyniku łagodnych urazów w okolicach stawów rąk lub nóg. Produkt leczniczy jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen (Ibuprofenum).

1 plaster leczniczy zawiera 200 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze: warstwa przylegająca: makrogol 400, makrogol 20000, lewomentol, kopolimer blokowy Styren-Izopren-Styren 22, poliizobutylen (PIB) 55k, poliizobutylen (PIB) 1100k, ester uwodornionej kalafonii z glicerolem, parafina ciekła. Warstwa powlekająca: etylenu politereftalan, tkany. Warstwa ochronna: etylenu politereftalan silikonowany.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek stosuje się na nieuszkodzoną skórę. Przed przyklejeniem plastra należy dokładnie umyć a następnie osuszyć miejsce aplikacji.
  • Plastry są elastyczne, więc można nakładać je na stawy lub w ich pobliżu, bez ograniczania ich ruchomości.
  • Plastry Nurofen Mięśnie i Stawy bez konsultacji z lekarzem można stosować nie dłużej niż przez 5 dni.

Młodzież powyżej 16 lat i dorośli: 1 plaster co 24 godziny o dowolnej porze dnia czy nocy. Po upływie doby należy usunąć plaster i jeśli jest taka potrzeba przykleić kolejny.
Maksymalna dawka to 1 plaster na dobę.

  • Nie należy moczyć plastra.
  • Plastry należy przyklejać w całości (nie przecinać) i nie pokrywać innymi plastrami czy nieprzepuszczalnymi opatrunkami (w tym bandażami).

Działanie

Substancją czynną plastrów Nurofen Mięśnie i Stawy jest ibuprofen, który należy do niesteroidowych leków przeciwzaplanych (NLPZ). Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Aplikacja w postaci plastrów leczniczych zapewnia miejscowe i ciągłe dostarczanie leku w miejscu bólu.

Wskazania

Nurofen Mięśnie i Stawy stosuje się do krótkotrwałego i objawowego leczenia miejscowego bólu stawów rąk lub nóg oraz ich okolic, spowodowanego:

  • ostrym naciągnięciem mięśni,
  • zwichnięciem w wyniku łagodnych urazów.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować Nurofen Mięśnie i Stawy:

  • w przypadku uczulenia na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek ze składników leku,
  • jeśli w przeszłości wystąpiła u pacjenta reakcja alergiczna po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub kwasu acetylosalicylowego,
  • u kobiet w ostatnim trymestrze ciąży,
  • na zranioną, zakażoną skórę,
  • jeśli pacjent choruje na egzemę,
  • na błonę śluzową, wargi ani oczy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana:

  • reakcje skórne, takie jak zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pęcherze, podrażnienie lub sączenie,
  • astma, trudności w oddychaniu, duszność,
  • ból brzucha lub inne problemy żołądkowe,
  • zaburzenia nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Stosowanie leku należy omówić z lekarzem, jeśli: pacjent kiedykolwiek chorował na astmę czy alergię, cierpi na wrzody żołądka, choroby jelit, serca, nerek albo wątroby lub w przypadku kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz karmiących piersią.
  • Należy unikać narażania leczonego obszaru na działanie silnego źródła naturalnego i (lub) sztucznego światła (na przykład lamp opalających) w trakcie leczenia i przez jeden dzień po usunięciu plastra, w celu zmniejszenia ryzyka nadwrażliwości na światło.

Przechowywanie:

  • Po pierwszym otwarciu saszetki produkt leczniczy można stosować przez 6 miesięcy.
  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nurofen Mięśnie i Stawy może wchodzić w interakcje z:

  • lekami obniżającymi ciśnienie krwi,
  • lekami rozrzedzającymi krew,
  • kwasem acetylosalicylowym albo innymi lekami z grupy NLPZ.

 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Nie stosować Nurofen Mięśnie i Stawy w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Przed zastosowaniem leku podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży należy skonsultować się z lekarzem.

Karmienie piersią:
Nie są znane żadne szkodliwe skutki stosowania tego leku w okresie karmienia piersią. Nie należy jednak stosować plastra bezpośrednio na piersi, jeśli pacjentka karmi piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 16 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Rwa kulszowa jest schorzeniem zaliczanym do tzw. „zespołów korzeniowych”, jej przyczyną jest podrażnienie lub uszkodzenie korzeni nerwów rdzeniowych lub nerwu korzeniowego. Głównym objawem ischialgii jest ból dolnej części pleców promieniujący od okolicy lędźwiowo–krzyżowej do pośladka, a także dalej wzdłuż kończyny dolnej, sięgając nawet do stopy. Leczenie  obejmuje łagodzenie objawów bólowych przy pomocy metod farmakologicznych oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. 

  • Kręgozmyk to schorzenie, w których dochodzi do przesunięcia (podwichnięcia) kręgów budujących kręgosłup względem siebie. W skrajnych przypadkach tej dolegliwości może dojść do całkowitej utraty stabilności kręgosłupa, co z kolei może doprowadzić do znacznego pogorszenia sprawności fizycznej, przewlekłych bólów grzbietu, a także do szerokiego wachlarza objawów neurologicznych. Jak leczyć kręgozmyk?

  • Torbiel Bakera (nazywana również cystą Bakera lub też torbielą dołu podkolanowego) to zmiana wypełniona płynem stawowym, która przybiera kształt guzka i lokalizuje się w dole podkolanowym. Torbiel ta jest zmianą nienowotworową i nie ulega zezłośliwieniu. Przyczyn powstawania torbieli Bakera może być kilka, np. urazy, stan zapalny czy przewlekłe schorzenia dotyczące stawu kolanowego. Objawy cysty Bakera to m. in. ból z tyłu kolana, obrzęk kolana oraz uczucie dyskomforu podczas zginania nogi w stawie kolanowym.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij