Olimp Chela-Ferr easy, proszek, saszetki typu stick, 30 sasz.

proszek, saszetki, niedobór minerałów, anemia, malinowy

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty OLIMP LABS

Producent

OLIMP LABORATORIES
Nagawczyna 109 c
Dębica

Opis

Olimp Chela-Ferr easy, proszek, saszetki typu stick – to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, żelazo nowej generacji o malinowym smaku. Produkt charakteryzuje się wysoką zawartością przyswajalnego żelaza w dwóch bardzo dobrze tolerowanych postaciach (pirofosforanu żelaza oraz chelatu aminokwasowego żelaza Ferrochel®). Produkt jest wzbogacony o witaminę C, która zwiększa przyswajalność żelaza.

Skład

cukier, pirofosforan żelaza (III) – żelazo, aromaty, maltodekstryna, regulator kwasowości – kwas cytrynowy; kwas L-askorbinowy – witamina C, diglicynian żelaza (II) (chelat aminokwasowy żelaza Ferrochel®, TRAACS®) – żelazo, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu.

Informacja żywieniowa przeznaczenia medycznego

1 saszetka (1,5 g)

w 100 g

Wartość energetyczna

20 kJ/4,8 kcal

1400 kJ/ 320 kcal

Tłuszcz

0 g

0 g

Węglowodany, w tym:

cukry

1,2 g

1,2 g

80 g

80 g

Białko

0 g

0 g

Sól

0 g

0 g

Witamina C

40 mg

2,66 g

Żelazo

30 mg

2 g

Przeznaczenie

Produkt do postępowania dietetycznego u dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych ze wskazaniami lekarskimi dotyczącymi stosowania. Do stosowania w celu prewencji niedoborów żelaza oraz jego uzupełnienia w stanach, takich jak: niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemia), zaburzeń lub zmniejszonego wchłaniania żelaza, w trakcie zwiększonego zapotrzebowania, obfitych krwawień menstruacyjnych, krwiodawstwa, w trakcie ciąży, niedoboru wynikającego z niedoborowej diety, chemioterapii i okresie okołooperacyjnym.

Sposób użycia

U młodzieży i osób dorosłych jako uzupełnienie diety pacjenta (źródło żelaza): 1 saszetka dziennie. W przypadku dzieci powyżej 3 roku życia oraz we wszystkich przypadkach postępowania dietetycznego porcje ustala lekarz. Należy przyjąć po posiłku, wsypując zawartość jednej saszetki bezpośrednio na język. Proszek można również rozpuścić w niewielkiej ilości soku lub wody.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku stosowania niektórych leków, w tym leków zawierających allopurynol oraz w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Nie należy przekraczać porcji preparatu proponowanej do spożycia lub ustalonej przez lekarza. Ostrożnie stosować u dzieci. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stosować jako jedyne źródło pożywienia.  Nie stosować u dzieci bez wyraźnego wskazania lekarza. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.  Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Badanie erytropoetyny (EPO) jest wskazane podczas prowadzenia procesu diagnostycznego chorób krwi i nerek. Dzięki analizie poziomu erytropoetyny możliwe jest kontrolowanie odpowiedzi na wdrożone leczenie anemii, nadkrwistości i niedokrwistości. Wysoki poziom EPO jest charakterystyczny dla sportowców, którzy swoje treningi odbywają w terenach górskich, ale także, co ciekawe, dla osób palących papierosy. Badanie poziomu erytropoetyny często towarzyszy analizie morfologii krwi i hematokrytowi. Jaka jest norma EPO we krwi, czy do badania erytropoetyny należy zgłosić się na czczo i czy stosowanie EPO przez sportowców jest równoznaczne ze stosowaniem dopingu? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdują się w niniejszym artykule.

  • Anemia (niedokrwistość) to stan, w którym obniżenie ilości czerwonych krwinek bądź zbyt niska zawartość hemoglobiny w erytrocytach powodują niedostateczne utlenowanie tkanek. Przyczyny takiego stanu mogą być różne, najczęściej jest to niedobór żelaza, rzadziej niedobór kwasu foliowego i/lub witaminy B12. Inne czynniki powodujące niedokrwistość to np. utrata dużej ilości krwi czy choroby przewlekłe (nowotworowe, zapalne, zakażenia). Objawy anemii to głównie: osłabienie, bladość skóry, permanentne uczucie zimna, przyspieszony rytm serca, zawroty głowy. 

  • Według naukowców z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, pacjenci z niedokrwistością lub krwią o niskim wysyceniu tlenem, mogą być skutecznie leczeni transfuzjami substytutów krwi. Wyniki ich pracy ukazały się w „Journal of Applied Physiology”.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij