Nurofen dla dzieci Junior, 100 mg, kapsułki do żucia, elastyczne, 12 szt.

ibuprofen, kapsułki, ból, gorączka, przeziębienie, stan zapalny

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty NUROFEN

Pokaż wszystkie produkty linii Nurofen dla dzieci marki Nurofen

Podmiot odpowiedzialny

RECKITT BECKINSER POLAND SP. Z O.O.
ul.Okunin 1
Nowy Dwór Mazowiecki

Opis

Nurofen dla dzieci Junior to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy dla pacjentów w wieku od 7 do 12 lat. Lek zawiera ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i ma postać kapsułek do żucia. Nurofen dla dzieci można podawać w takich dolegliwościach, jak ból głowy, zęba czy ucha lub gorączka przy przeziębieniu i grypie.

Skład

Substancją czynną leku jest: ibuprofen.

1 elastyczna, kapsułka do żucia zawiera 100 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze: żelatyna, woda oczyszczona, płynna glukoza, sacharoza, kwas fumarowy (E297), sukraloza, kwas cytrynowy (E330), acesulfam K (E950), wersenian disodu, glicerol, aromat pomarańczowy, czerwony tlenek żelaza (E172), żółty tlenek żelaza (E172), dwutlenek tytanu (E171), glikol propylenowy i HPMC 2910/hypromeloza 3cP.
Środki wspomagające przetwarzanie: trójglicerydy średniołańcuchowe, lecytyna sojowa i kwas stearynowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Kapsułki Nurofenu dla dzieci Junior należy żuć i połykać. Nie ma potrzeby popijania wodą. Lek przeznaczony jest wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.

Masa ciała dziecka Wiek Pojedyncza dawka Maksymalna dawka dobowa
20-29 kg 7-9 lat 2 kapsułki 6 kapsułek
30-40 kg 10-12 lat 3 kapsułki 9 kapsułek

W razie potrzeby dawki należy podawać co około 6 do 8 godzin.

Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

Działanie

Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Lek Nurofen dla dzieci Junior jest stosowany w celu złagodzenia bólu gardła, bólu zęba, bólu ucha oraz niewielkich bóli i skręcenia oraz objawów przeziębienia i grypy.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nurofen dla dzieci Junior:

  • jeśli jest uczulone na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),
  • jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja nadwrażliwości (np. astma, katar, wysypka, obrzęk twarzy, języka, warg lub gardła) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ),
  • jeśli jest uczulone na orzeszki ziemne lub soję, ponieważ lek zawiera lecytynę sojową,
  • jeśli obecnie występuje lub występowało owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy (wrzody trawienne) lub krwawienie (dwa lub więcej potwierdzone przypadki owrzodzenia lub krwawienia),
  • jeśli kiedykolwiek wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego związane z wcześniejszym stosowaniem leków z grupy NLPZ,
  • jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca,
  • jeśli występuje krwawienie w mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne czynne krwawienie,
  • jeśli występują zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu,
  • jeśli dziecko jest odwodnione (wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).

Nie należy stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, len ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 na 10 osób): zgaga, ból brzucha, nudności, niestrawność, biegunka, wymioty, wzdęcia, zaparcia, niewielka utrata krwi z żołądka i jelit.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 na 100 osób): owrzodzenia przewodu pokarmowego, bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, zaburzenia widzenia, różne wysypki skórne, reakcje nadwrażliwości z pokrzywką i świądem

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 1000 osób): szumy uszne, zwiększenie stężenia mocznika we krwi, zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi, zmniejszenie stężenia hemoglobiny.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (do 1 na 10000 osób): zapalenie przełyku, niewydolność serca, zawał serca i obrzęk twarzy lub rąk, kołatanie serca, wysokie ciśnienie krwi, zapalenie naczyń.

Częstość nieznana: reaktywność dróg oddechowych, w tym astma, skurcz oskrzeli, duszność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Nurofen dla dzieci Junior zawiera lecytynę sojową. Jeśli pacjent jest uczulony na orzeszki ziemne lub soję, nie należy stosować tego leku.

Lek Nurofen dla dzieci Junior zawiera glukozę i sacharozę. Jeśli lekarz stwierdził, że dziecko ma nietolerancję niektórych cukrów, przed podaniem tego leku należy skontaktować się z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nurofen dla dzieci Junior może wchodzić w interakcje z lekami przeciwzakrzepowymi czy obniżającymi wysokie ciśnienie krwi.

Powyższe interakcje nie stanowią pełnej listy. Jest ona dostępna na ulotce dla pacjenta dołączonej do opakowania leku. Należy się z nią zapoznać przed zastosowaniem produktu leczniczego.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.

Ciąża
Nie stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży. Należy unikać stosowania tego leku w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, o ile lekarz nie zaleci inaczej.
Karmienie piersią
Tylko niewielkie ilości ibuprofenu i produktów jej rozpadu przenikają do mleka matki. Lek Nurofen dla dzieci Junior może być stosowany w okresie karmienia piersią, jeśli jest przyjmowany w zalecanych dawkach oraz przez możliwie najkrótszy czas.

Wpływ na płodność

Lek Nurofen dla dzieci Junior należy do grupy leków (NLPZ), które mogą upośledzać płodność u kobiet. Działanie to jest odwracalne po zaprzestaniu stosowania leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek przeznaczony do stosowania u dzieci o masie ciała od 20 kg (w wieku od 7 lat) do 40 kg (w wieku do 12 lat).

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Małe dziecko nie jest w stanie dokładnie określić, co mu dolega, ale niemal przy każdym pogorszeniu samopoczucia zaczyna się skarżyć na ból głowy. I właśnie ból głowy u dziecka to sygnał, którego rodzice nie powinni lekceważyć, bowiem może być pierwszym objawem wielu dolegliwości. Sprawdźmy, co może powodować ból głowy u dzieci i co warto robić, by go złagodzić. 

  • Jedną z częstszych deformacji kręgosłupa w wieku rozwojowym jest młodzieńcza kifoza piersiowa, zwana inaczej chorobą Scheuermanna. Pierwsze jej objawy pojawiają się nie wcześniej niż w 10.–11. roku życia. To łukowate, kifotyczne zniekształcenie kręgosłupa nazywane jest także jałową martwicą nasad trzonów kręgowych i wyodrębnione jest z osteochondroz, czyli zburzeń kostnienia endochondralnego, jako oddzielna jednostka chorobowa. Choroba Scheuermanna przebiega w różnej formie i z różnym stopniem zaawansowania zmian. 

  • Przeważnie, jeżeli dochodzi zakażenia SARS-CoV-2 u dzieci, to infekcja ma bezobjawowy lub łagodny przebieg. Jednak u niektórych pacjentów po przebyciu zakażenia kronawirusem (także skąpoobjawowo), obserwuje się poważny stan i  liczne powikłania – jest to wieloukładowy zespół zapalny PIM-TS, nazywany "dziecięcym zespołem pocovidowym".

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij