Fix Rumianek, (Flos), 1 g, 30 szt
3.10 zł

Fix Rumianek, (Flos), 1 g, 30 szt

Fix Rumianek, (Flos), 1 g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
3.10 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

W przeliczeniu na jedną saszetkę (1,0g): Chamomillae anthodium 1,0 g.

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu: 3 saszetki (3 g koszyczku rumianku) zalać 1 szklanką wrzącej wody (ok. 200 ml), naparzać pod przykryciem 10-15 minut. Pić po 1 filiżance ciepłego naparu 3-4 razy dziennie pomiędzy posiłkami.

Podanie na śluzówkę jamy ustnej i gardła, na skórę: przygotować napar stosując proporcje 3-9 saszetki (3-9 g koszyczku rumianku) na 100 ml wody (3/4 filiżanki).

Działanie

Preparat w postaci ziół do zaparzenia stosowany wewnętrznie w postaci naparu jako środek rozkurczowy i wiatropędny, pomocniczo jako przeciwzapalny w stanach zapalnych przewodu pokarmowego i w chorobie wrzodowej. Zewnętrznie stosowany jako środek przeciwzapalny do płukania jamy ustnej i gardła, do okładów na skórę, także do lewatyw i tamponowania. Posiada działanie rozkurczowe, wiatropędne, przeciwzapalne.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na rumianek lub inne rośliny z rodziny Compositae.

Działania niepożądane

Nie znane. w przypadku wystąpienai działań niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 893 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Rumianek pospolity - Chamomilla recutita - zastosowanie i działanie

Surowce:

koszyczek rumianku (Chamomillae anthodium)

Działanie lecznicze:

wiatropędne uspokajające przeciwbakteryjne rozkurczające przeciwzapalne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Rumianek pospolity / Chamomilla recutita Encyklopedia ziół - Rumianek pospolity / Chamomilla recutita Encyklopedia ziół - Rumianek pospolity / Chamomilla recutita

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrzne zastosowanie wskazane jest w objawowym leczeniu dolegliwości pokarmowych, takich jak mniejsze skurcze, rozdęcia nadbrzusza, wzdęcia i odbijanie się (również u niemowląt i dzieci), niepokój,  łagodne problemy ze snem.   Zewnętrzne jest do użycia w przypadku mniejszych zapaleń i podrażnień skóry (pieluszkowe zapalenie skóry niemowląt) oraz błon śluzowych, włączając jamę ustną i dziąsła, obszary odbytu i genitaliów (upławy, hemoroidy). 

Przeciwwskazania:

Stwierdzona alergia na surowiec. W przypadkach osób, u których stwierdza się nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae, nie zaleca się również podawania rumianku lekarskiego (możliwe jest wtedy tzw. "krzyżowe" uczulenie).

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości na rumianek (np. kontaktowe zapalenie skóry) są bardzo rzadkie. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia:

Osoby uczulone na rumianek oraz inne rośliny z rodziny Compositae (Złożone) powinny zachować szczególną ostrożność w  stosowaniu preparatów z rumianku.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus