Fix Rumianek, (Flos), 1 g, 30 szt
3.10 zł

Fix Rumianek, (Flos), 1 g, 30 szt

Fix Rumianek, (Flos), 1 g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
3.10 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

W przeliczeniu na jedną saszetkę (1,0g): Chamomillae anthodium 1,0 g.

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu: 3 saszetki (3 g koszyczku rumianku) zalać 1 szklanką wrzącej wody (ok. 200 ml), naparzać pod przykryciem 10-15 minut. Pić po 1 filiżance ciepłego naparu 3-4 razy dziennie pomiędzy posiłkami.

Podanie na śluzówkę jamy ustnej i gardła, na skórę: przygotować napar stosując proporcje 3-9 saszetki (3-9 g koszyczku rumianku) na 100 ml wody (3/4 filiżanki).

Działanie

Preparat w postaci ziół do zaparzenia stosowany wewnętrznie w postaci naparu jako środek rozkurczowy i wiatropędny, pomocniczo jako przeciwzapalny w stanach zapalnych przewodu pokarmowego i w chorobie wrzodowej. Zewnętrznie stosowany jako środek przeciwzapalny do płukania jamy ustnej i gardła, do okładów na skórę, także do lewatyw i tamponowania. Posiada działanie rozkurczowe, wiatropędne, przeciwzapalne.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na rumianek lub inne rośliny z rodziny Compositae.

Działania niepożądane

Nie znane. w przypadku wystąpienai działań niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 920 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h