Produkt w kategoriach

Venoruton Gel, (20 mg/g), żel, 40 g (import równoległy, Delfarma)

Venoruton Gel, (20 mg/g), żel, 40 g (import równoległy, Delfarma)

16.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Venoruton Gel to lek należący do grupy środków chroniących naczynia żylne.

Import: Delfarma

Kraj: Austria

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym.

Skład

Substancja czynna leku Venoruton Gel to o-(ß-hydroksyetylo)-rutozydy 1 g żelu zawiera 20 mg o-(ß-hydroksyetylo)-rutozydöw.

Inne składniki leku to: karbomer, sodu wodorotlenek, disodu etylenodiami-noczterooctan, chlorek benzalkoniowy 0,05 mg/g żelu (środek konserwujący), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek Venoruton Gel należy stosować rano i wieczorem na chorą powierzchnię, delikatnie wcierając, dotąd aż skóra będzie sucha.

Lek Venoruton Gel może być stosowany pod bandaż elastyczny lub opatrunek okluzyjny.

Działanie

Venoruton Gel działa na najmniejsze naczynia krwionośne (kapilary) poprzez zmniejszenie przepuszczalności uszkodzonych ścian kapilar dla płynów i morfotycznych elementów krwi.

Wskazania

  • Lek jest wskazany do miejscowego stosowania na skórę w bólach i obrzękach nóg, wywołanych przewlekłą niewydolnością żylną oraz jej objawami takimi jak: uczucie ''ciężkich nóg” i bóle kończyn dolnych, obrzęki kończyn dolnych, kurcze mięśni i zaburzenia czucia.
  • Stosowany objawowo w stanach bólowych po leczeniu obliteracyjnym żylaków.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Venoruton Gel w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Venoruton Gel może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią.

Venoruton Gel jest na ogół dobrze tolerowany.

Obserwowano rzadkie przypadki uczulenia z wystąpieniem reakcji skórnych. Wszystkie objawy przemijają po zaprzestaniu stosowania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 825 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Venoruton Gel - Oxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

okserutyna

Postać:

żel

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Angiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwobrzękowe ochronnie na naczynia krwionośne

Wskazania:

Przewlekła niewydolność żylna z objawami bólu i ciężkości kończyn dolnych, obrzękami kończyn dolnych, skurczami mięśni i mrowieniem. Bóle i obrzęki pourazowe oraz po leczeniu obliteracyjnym żylaków.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Żel wmasowywać 2 razy dziennie (rano i wieczorem) do całkowitego wchłonięcia. Preparat może być stosowany pod opatrunek lub bandaż elastyczny. Uwaga! Preparat Venoruton Gel stosuje się tylko na nie uszkodzoną skórę. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko alergia skórna. Brak wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat nie powinien być stosowany w pierwszym trymestrze ciąży.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }