×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Venożel - Diclofenacum, Escinum, Tribenosidum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Choroby żył oraz obrzęki zastoinowe kończyn dolnych, obrzęki pooperacyjne i pourazowe, ból w przebiegu chorób kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie pochewek ścięgnistych.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Około 3-4 g żelu nanosi się 3-4 razy dziennie na miejsca bolesne lub zmienione zapalnie i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia.

 

Uwaga!Nie stosować na uszkodzoną skórę, błony śluzowe lub otwarte rany. Nie stosować u dzieci do 6 roku życia. Nie zaleca się stosowania opatrunków okluzyjnych i pod opatrunki rozgrzewające.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakikolwiek ze składników preparatu.

 

Gdy przyjmujesz leki moczopędne, przeciwzakrzepowe, metotreksat, preparaty potasu, digoksynę i sole litu we krwi.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne (zaczerwienienie, pieczenie, świąd, wysypka), ustępujące po odstawieniu leku.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.