×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Diky 4%,(40 mg/g), aerozol na skórę, 25 g (30 ml)
Diky 4%,(40 mg/g), aerozol na skórę, 25 g (30 ml)
24.99 zł

Diky 4%,(40 mg/g), aerozol na skórę, 25 g (30 ml)

Diky 4%,(40 mg/g), aerozol na skórę, 25 g (30 ml)
24.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Opis

Diky 4% to lek w postaci aerozolu stosowanego na skórę w celu uśmierzania ostrego bólu oraz obrzęku małych i średnich stawów a także otaczających tkanek. Substancją czynną leku jest diklofenak, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Diky 4% można stosować u dzieci od 14. roku życia i osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum).

1 g żelu zawiera 40 mg diklofeaku sodowego.

Substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, NAT 8539: lecytyna sojowa 76% i etanol bezwodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, disodu edetynian, olejek miętowy, askorbylu palmitynian, woda oczyszczona, kwas solny 10% i sodu  wodorotlenek  10% (do ustalenia pH).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się zewnętrznie, na skórę.

Zalecane dawkowanie:

 • Dorośli i dzieci powyżej 14. roku życia: 4 do 5 rozpyleń leku 3 razy na dobę. Liczba rozpyleń zależy od wielkości leczonej powierzchni.
  Maksymalna pojedyncza dawka nie powinna przekraczać 5 rozpyleń. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 rozpyleń.

Jeśli w ciągu 3 dni nie nastąpiła poprawa, należy skonsultować się z lekarzem.
Po złagodzeniu objawów (bólu i obrzęku) należy przerwać leczenie. Leku nie należy stosować dłużej niż 7-8 dni bez konsultacji z lekarzem.

Sposób stosowania:

 • Zdjąć wieczko.
 • Trzymając pionowo butelkę należy rozpylić Diky 4% na bolesne bądź obrzęknięte miejsce, a następnie wmasować w skórę.
 • Po aplikacji należy umyć ręce. Wyjątek stanowi przypadek, gdy leczone są właśnie dłonie.
 • Po zastosowaniu Diky 4% przed założeniem ubrania bądź bandaża należy poczekać aż lek wyschnie. Mokry preparat może plamić ubranie.

Działanie

Substancją czynną Diky 4% jest diklofenak sodu, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Oprócz działania przeciwzapalnego lek wykazuje także właściwości przeciwbólowe.

Wskazania

Diky 4% stosuje się do miejscowego, objawowego leczenia bólu oraz stanu zapalnego występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

 • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
 • jeśli pacjent jest uczulony na  orzeszki ziemne lub soję,
 • jeśli kiedykolwiek wcześniej u pacjenta wystąpiła - przebiegająca z trudnościami z oddychaniem, wysypką i nieżytem nosa - reakcja uczuleniowa na aspirynę (kwas acetylosalicylowy) lub którykolwiek inny lek z grupy NLPZ, na przykład ibuprofen.
 • w ostatnich trzech miesiącach ciąży,
 • na skórę piersi u kobiet karmiących piersią,
 • u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpią następujące objawy uczulenia, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarza lub farmaceuty:

 • Wysypka na skórze z pęcherzami, pokrzywka (dotyczy między 1 a 10 na 10 000 osób),
 • Świszczący oddech, duszność, uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma) (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób),
 • Obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób).

Należy przerwać stosowanie leku jeśli wystąpi wysypka na skórze.

Niektóre działania niepożądane występujące często (dotyczy między 1 a 10 osób na 100):

 • Wysypka na skórze, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry.

Niektóre działania niepożądane występujące bardzo rzadko (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób):

 • Zwiększona wrażliwość skóry na słońce - możliwe poparzenie słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami.

Niektóre działania niepożądane, które nie mają określonej częstości (częstość występowania nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

 • Reakcje w miejscu podania, sucha skóra, uczucie pieczenia.

Jeżeli lek jest stosowany długotrwale (ponad 3 tygodnie) i (lub) na duże  powierzchnie skóry, mogą wystąpić układowe działania niepożądane, takie jak ból i zaburzenia żołądkowe, zgaga i problemy z nerkami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem:

 • jeżeli u pacjenta występuje lub występowała w przeszłości choroba wrzodowa żołądka, problemy z wątrobą lub nerkami, tendencja do krwawień lub zapalna choroba jelit,
 • jeżeli  u pacjenta występowała astma oskrzelowa lub alergie. 

Diky 4% zawiera:

 • glikol propylenowy (E 1520), który może powodować lekkie, ograniczone podrażnienie skóry u niektórych osób,
 • olejek miętowy, który może wywoływać reakcje alergiczne,
 • soję, pacjenci uczuleni na orzeszki ziemne lub soję nie mogą stosować tego leku.

Podczas stosowania leku nie należy opalać się ani korzystać z solarium.

Należy unikać stosowania na duże powierzchnie skóry i przez dłuższy okres czasu, o ile nie zalecił tak lekarz.

Nie stosować w okolicach oczu, nosa i ust, narządów płciowych ani na otwarte rany czy zakażoną skórę. Jeżeli aerozol dostanie się do oczu, należy dokładnie przepłukać je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem.

Nigdy nie należy połykać leku DIKY 4%.

Należy przerwać stosowanie leku DIKY 4% jeśli wystąpi wysypka na skórze.

Nie należy przykrywać obszaru, na którym zastosowano lek, opatrunkami okluzyjnymi (wodoodpornymi lub nieprzepuszczającymi powietrza) ani plastrami.

 • Nie stosować Diky 4% po upływie 6 miesięcy od pierwszego użycia.
 • Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent stosuje tabletki, kapsułki lub czopki przeciwbólowe zawierające:

 • diklofenak sodowy,
 • kwas acetylosalicylowy,
 • jakikolwiek inny lek przeciwzapalny, na przykład ibuprofen.

Stosowanie innego NLPZ (w tym kwasu acetylosalicylowego lub ibuprofenu) równocześnie z Diky 4% może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować leku w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży, ponieważ może to zaszkodzić dziecku lub spowodować problemy podczas porodu.
Diky 4% może być zastosowany tylko na zlecenie lekarza podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży i dawka powinna być możliwie niska a czas przyjmowania możliwie krótki.

Nie stosować leku na piersi karmiących matek oraz na inne okolice skóry obejmujące duży obszar oraz przez długi okres czasu.
W okresie karmienia piersią Diky 4% może być zastosowany tylko na zlecenie lekarza, ponieważ diklofenak sodu w niewielkich ilościach przenika do mleka.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować Diky 4% u dzieci poniżej 14 roku życia.

Producent

CYATHUS EXQUIRERE PHARM.
Rudolfsplatz 2/1/8
Wiedeń, Austria
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji

Diky - Diklofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

aerozol

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania do stosowania:

Do miejscowego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz leczenia stanu zapalnego, występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych.

Dawkowanie:

Do stosowania wyłącznie na skórę. Dorośli: odpowiednią ilość produktu leczniczego Diky 4% należy rozpylić na skórę, w miejscu poddawanym leczeniu. Produkt leczniczy należy rozpylać 3 razy na dobę, w regularnych odstępach czasu, wykonując każdorazowo, w zależności od wielkości leczonej powierzchni, 4 do 5 naciśnięć pompki rozpylacza. Nie należy przekraczać tej dawki. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 naciśnięć pompki rozpylacza (co odpowiada 3,0 g aerozolu zawierającego 120 mg soli sodowej diklofenaku). Produkt leczniczy Diky 4% należy delikatnie wmasować w skórę, a następnie umyć ręce (chyba że są one przedmiotem leczenia). Po zastosowaniu produktu leczniczego, aby umożliwić wyschnięcie skóry, należy odczekać kilka minut przed założeniem opatrunku lub bandaża. Leczenie można zakończyć, gdy ustąpią objawy (ból i obrzęk). Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 do 8 dni bez konsultacji z lekarzem. Pacjent powinien zgłosić się do lekarza, jeżeli po upływie 3 dni nie wystąpi poprawa. Dzieci: Ze względu na brak odpowiednich danych nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Diky 4% u dzieci w wieku poniżej 15 lat.  Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.  Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), astmę.  Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak odpowiednich danych dotyczących stosowania produktu leczniczego Diky 4% u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Z tego powodu stosowanie produktu leczniczego w tym okresie nie jest zalecane.

Skutki uboczne:

Często informowano o występowaniu zaburzeń skóry (reakcje miejscowe w miejscu zastosowania, wysypka, świąd i pokrzywka, suchość skóry, zaczerwienienie, uczucie palenia, kontaktowe zapalenie skóry). Podczas leczenia długotrwałego (> 3 tygodnie) i (lub) podczas stosowania produktu leczniczego na duże powierzchnie skóry (tj. na więcej niż 600 centymetrów kwadratowych powierzchni ciała) istnieje możliwość wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych. Mogą pojawić się takie reakcje, jak ból brzucha, niestrawność, zaburzenia żołądka i nerek. U pacjentów miejscowo stosujących leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych - NLPZ rzadko zgłaszano przypadki wystąpienia astmy. W pojedynczych przypadkach informowano o wystąpieniu uogólnionej wysypki skórnej oraz reakcji nadwrażliwości, takich jak obrzęk naczynioruchowy i nadwrażliwość na światło. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Diky - Diklofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

aerozol

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania do stosowania:

Do miejscowego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz leczenia stanu zapalnego, występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych.

Dawkowanie:

Do stosowania wyłącznie na skórę. Dorośli: odpowiednią ilość produktu leczniczego Diky 4% należy rozpylić na skórę, w miejscu poddawanym leczeniu. Produkt leczniczy należy rozpylać 3 razy na dobę, w regularnych odstępach czasu, wykonując każdorazowo, w zależności od wielkości leczonej powierzchni, 4 do 5 naciśnięć pompki rozpylacza. Nie należy przekraczać tej dawki. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 naciśnięć pompki rozpylacza (co odpowiada 3,0 g aerozolu zawierającego 120 mg soli sodowej diklofenaku). Produkt leczniczy Diky 4% należy delikatnie wmasować w skórę, a następnie umyć ręce (chyba że są one przedmiotem leczenia). Po zastosowaniu produktu leczniczego, aby umożliwić wyschnięcie skóry, należy odczekać kilka minut przed założeniem opatrunku lub bandaża. Leczenie można zakończyć, gdy ustąpią objawy (ból i obrzęk). Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 do 8 dni bez konsultacji z lekarzem. Pacjent powinien zgłosić się do lekarza, jeżeli po upływie 3 dni nie wystąpi poprawa. Dzieci: Ze względu na brak odpowiednich danych nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Diky 4% u dzieci w wieku poniżej 15 lat.  Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.  Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), astmę.  Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak odpowiednich danych dotyczących stosowania produktu leczniczego Diky 4% u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Z tego powodu stosowanie produktu leczniczego w tym okresie nie jest zalecane.

Skutki uboczne:

Często informowano o występowaniu zaburzeń skóry (reakcje miejscowe w miejscu zastosowania, wysypka, świąd i pokrzywka, suchość skóry, zaczerwienienie, uczucie palenia, kontaktowe zapalenie skóry). Podczas leczenia długotrwałego (> 3 tygodnie) i (lub) podczas stosowania produktu leczniczego na duże powierzchnie skóry (tj. na więcej niż 600 centymetrów kwadratowych powierzchni ciała) istnieje możliwość wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych. Mogą pojawić się takie reakcje, jak ból brzucha, niestrawność, zaburzenia żołądka i nerek. U pacjentów miejscowo stosujących leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych - NLPZ rzadko zgłaszano przypadki wystąpienia astmy. W pojedynczych przypadkach informowano o wystąpieniu uogólnionej wysypki skórnej oraz reakcji nadwrażliwości, takich jak obrzęk naczynioruchowy i nadwrażliwość na światło. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Opis

Diky 4% to lek w postaci aerozolu stosowanego na skórę w celu uśmierzania ostrego bólu oraz obrzęku małych i średnich stawów a także otaczających tkanek. Substancją czynną leku jest diklofenak, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Diky 4% można stosować u dzieci od 14. roku życia i osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum).

1 g żelu zawiera 40 mg diklofeaku sodowego.

Substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, NAT 8539: lecytyna sojowa 76% i etanol bezwodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, disodu edetynian, olejek miętowy, askorbylu palmitynian, woda oczyszczona, kwas solny 10% i sodu  wodorotlenek  10% (do ustalenia pH).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się zewnętrznie, na skórę.

Zalecane dawkowanie:

 • Dorośli i dzieci powyżej 14. roku życia: 4 do 5 rozpyleń leku 3 razy na dobę. Liczba rozpyleń zależy od wielkości leczonej powierzchni.
  Maksymalna pojedyncza dawka nie powinna przekraczać 5 rozpyleń. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 rozpyleń.

Jeśli w ciągu 3 dni nie nastąpiła poprawa, należy skonsultować się z lekarzem.
Po złagodzeniu objawów (bólu i obrzęku) należy przerwać leczenie. Leku nie należy stosować dłużej niż 7-8 dni bez konsultacji z lekarzem.

Sposób stosowania:

 • Zdjąć wieczko.
 • Trzymając pionowo butelkę należy rozpylić Diky 4% na bolesne bądź obrzęknięte miejsce, a następnie wmasować w skórę.
 • Po aplikacji należy umyć ręce. Wyjątek stanowi przypadek, gdy leczone są właśnie dłonie.
 • Po zastosowaniu Diky 4% przed założeniem ubrania bądź bandaża należy poczekać aż lek wyschnie. Mokry preparat może plamić ubranie.

Działanie

Substancją czynną Diky 4% jest diklofenak sodu, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Oprócz działania przeciwzapalnego lek wykazuje także właściwości przeciwbólowe.

Wskazania

Diky 4% stosuje się do miejscowego, objawowego leczenia bólu oraz stanu zapalnego występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

 • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
 • jeśli pacjent jest uczulony na  orzeszki ziemne lub soję,
 • jeśli kiedykolwiek wcześniej u pacjenta wystąpiła - przebiegająca z trudnościami z oddychaniem, wysypką i nieżytem nosa - reakcja uczuleniowa na aspirynę (kwas acetylosalicylowy) lub którykolwiek inny lek z grupy NLPZ, na przykład ibuprofen.
 • w ostatnich trzech miesiącach ciąży,
 • na skórę piersi u kobiet karmiących piersią,
 • u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpią następujące objawy uczulenia, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarza lub farmaceuty:

 • Wysypka na skórze z pęcherzami, pokrzywka (dotyczy między 1 a 10 na 10 000 osób),
 • Świszczący oddech, duszność, uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma) (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób),
 • Obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób).

Należy przerwać stosowanie leku jeśli wystąpi wysypka na skórze.

Niektóre działania niepożądane występujące często (dotyczy między 1 a 10 osób na 100):

 • Wysypka na skórze, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry.

Niektóre działania niepożądane występujące bardzo rzadko (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób):

 • Zwiększona wrażliwość skóry na słońce - możliwe poparzenie słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami.

Niektóre działania niepożądane, które nie mają określonej częstości (częstość występowania nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

 • Reakcje w miejscu podania, sucha skóra, uczucie pieczenia.

Jeżeli lek jest stosowany długotrwale (ponad 3 tygodnie) i (lub) na duże  powierzchnie skóry, mogą wystąpić układowe działania niepożądane, takie jak ból i zaburzenia żołądkowe, zgaga i problemy z nerkami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem:

 • jeżeli u pacjenta występuje lub występowała w przeszłości choroba wrzodowa żołądka, problemy z wątrobą lub nerkami, tendencja do krwawień lub zapalna choroba jelit,
 • jeżeli  u pacjenta występowała astma oskrzelowa lub alergie. 

Diky 4% zawiera:

 • glikol propylenowy (E 1520), który może powodować lekkie, ograniczone podrażnienie skóry u niektórych osób,
 • olejek miętowy, który może wywoływać reakcje alergiczne,
 • soję, pacjenci uczuleni na orzeszki ziemne lub soję nie mogą stosować tego leku.

Podczas stosowania leku nie należy opalać się ani korzystać z solarium.

Należy unikać stosowania na duże powierzchnie skóry i przez dłuższy okres czasu, o ile nie zalecił tak lekarz.

Nie stosować w okolicach oczu, nosa i ust, narządów płciowych ani na otwarte rany czy zakażoną skórę. Jeżeli aerozol dostanie się do oczu, należy dokładnie przepłukać je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem.

Nigdy nie należy połykać leku DIKY 4%.

Należy przerwać stosowanie leku DIKY 4% jeśli wystąpi wysypka na skórze.

Nie należy przykrywać obszaru, na którym zastosowano lek, opatrunkami okluzyjnymi (wodoodpornymi lub nieprzepuszczającymi powietrza) ani plastrami.

 • Nie stosować Diky 4% po upływie 6 miesięcy od pierwszego użycia.
 • Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent stosuje tabletki, kapsułki lub czopki przeciwbólowe zawierające:

 • diklofenak sodowy,
 • kwas acetylosalicylowy,
 • jakikolwiek inny lek przeciwzapalny, na przykład ibuprofen.

Stosowanie innego NLPZ (w tym kwasu acetylosalicylowego lub ibuprofenu) równocześnie z Diky 4% może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować leku w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży, ponieważ może to zaszkodzić dziecku lub spowodować problemy podczas porodu.
Diky 4% może być zastosowany tylko na zlecenie lekarza podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży i dawka powinna być możliwie niska a czas przyjmowania możliwie krótki.

Nie stosować leku na piersi karmiących matek oraz na inne okolice skóry obejmujące duży obszar oraz przez długi okres czasu.
W okresie karmienia piersią Diky 4% może być zastosowany tylko na zlecenie lekarza, ponieważ diklofenak sodu w niewielkich ilościach przenika do mleka.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować Diky 4% u dzieci poniżej 14 roku życia.

Producent

CYATHUS EXQUIRERE PHARM.
Rudolfsplatz 2/1/8
Wiedeń, Austria
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji