Diky 4%,(40 mg/g), aerozol na skórę, 25 g (30 ml)
Diky 4%,(40 mg/g), aerozol na skórę, 25 g (30 ml)
20.99 zł

Diky 4%,(40 mg/g), aerozol na skórę, 25 g (30 ml)

Diky 4%,(40 mg/g), aerozol na skórę, 25 g (30 ml)
20.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Diky 4% ma postać płynną, która po rozpyleniu na skórę przybiera konsystencję żelową.

Substancją czynną jest diklofenak sodowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Skład

1 g roztworu zawiera 40 mg diklofenaku sodowego

substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, NAT 8539; lecytyna sojowa 76% i etanol bezwodny, sodu diwodofosforan dwuwodny, disodu edetynian, olejek miętowy, askorbylu palmitynian, woda oczyszczona, kwas solny 10% i sodu wodorotlenek 10% (do ustalenia pH).

 

Dawkowanie

Stosować 3 razy na dobę na bolące miejsce. W tym celu należy 4 do 5 razy nacisnąć pompkę rozpylacza i delikatnie wmasować rozpylony lek w skórę. Maksymalna liczba wciśnięć pompki rozpylacza wynosi 15 na dobę.

Nie stosować dłużej niż przez 7 do 8 dni. Całkowita pojedyncza dawka nie powinna przekroczyć 1,0 g aerozolu (5 wciśnięć).
 

 

 

Wskazania

Do miejscowego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, oraz stanu zapalnego występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Diky 4%:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne
  • jeśli u pacjenta występuje astma, lub u pacjentów bez astmy, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpił napad astmy, pokrzywka lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa

Działania niepożądane

  • Często zgłaszano zaburzenia skóry, takie jak: reakcje w miejscu zastosowania, wysypka, świąd i pokrzywka, suchość skóry, zaczerwienienie, uczucie palenia, kontaktowe zapalenie skóry.
  • W pojedynczych przypadkach zgłaszano następujące działania niepożądane: uogólniona wysypka skórna oraz reakcje nadwrażliwości, takie jak obrzęk naczynio-ruchowy oraz nadwrażliwość na światło.

Jeżeli lek jest stosowany długotrwale (dłużej niż 3 tygodnie) i(lub) na duże powierzchnie skóry, mogą wystąpić uogólnione działania niepożądane, takie jak: ból brzucha, niestrawność, zaburzenia żołądka i nerek.
 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na brak odpowiednich danych nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 15l at.

Producent

CYATHUS EXQUIRERE PHARM.
Rudolfsplatz 2/1/8
Wiedeń, Austria
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Diky - Diklofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

aerozol

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Do miejscowego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz leczenia stanu zapalnego, występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych.

Dawkowanie:

Do stosowania wyłącznie na skórę. Dorośli: odpowiednią ilość produktu leczniczego Diky 4% należy rozpylić na skórę, w miejscu poddawanym leczeniu. Produkt leczniczy należy rozpylać 3 razy na dobę, w regularnych odstępach czasu, wykonując każdorazowo, w zależności od wielkości leczonej powierzchni, 4 do 5 naciśnięć pompki rozpylacza. Nie należy przekraczać tej dawki. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 naciśnięć pompki rozpylacza (co odpowiada 3,0 g aerozolu zawierającego 120 mg soli sodowej diklofenaku). Produkt leczniczy Diky 4% należy delikatnie wmasować w skórę, a następnie umyć ręce (chyba że są one przedmiotem leczenia). Po zastosowaniu produktu leczniczego, aby umożliwić wyschnięcie skóry, należy odczekać kilka minut przed założeniem opatrunku lub bandaża. Leczenie można zakończyć, gdy ustąpią objawy (ból i obrzęk). Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 do 8 dni bez konsultacji z lekarzem. Pacjent powinien zgłosić się do lekarza, jeżeli po upływie 3 dni nie wystąpi poprawa. Dzieci: Ze względu na brak odpowiednich danych nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Diky 4% u dzieci w wieku poniżej 15 lat.  Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.  Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często informowano o występowaniu zaburzeń skóry (reakcje miejscowe w miejscu zastosowania, wysypka, świąd i pokrzywka, suchość skóry, zaczerwienienie, uczucie palenia, kontaktowe zapalenie skóry). Podczas leczenia długotrwałego (> 3 tygodnie) i (lub) podczas stosowania produktu leczniczego na duże powierzchnie skóry (tj. na więcej niż 600 centymetrów kwadratowych powierzchni ciała) istnieje możliwość wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych. Mogą pojawić się takie reakcje, jak ból brzucha, niestrawność, zaburzenia żołądka i nerek. U pacjentów miejscowo stosujących leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych - NLPZ rzadko zgłaszano przypadki wystąpienia astmy. W pojedynczych przypadkach informowano o wystąpieniu uogólnionej wysypki skórnej oraz reakcji nadwrażliwości, takich jak obrzęk naczynioruchowy i nadwrażliwość na światło. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), astmę.  Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak odpowiednich danych dotyczących stosowania produktu leczniczego Diky 4% u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Z tego powodu stosowanie produktu leczniczego w tym okresie nie jest zalecane.