×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Voltaren Max, 23,2 mg/g, żel, 100 g
Voltaren Max, 23,2 mg/g, żel, 100 g
29.99 zł

Voltaren Max, 23,2 mg/g, żel, 100 g

Voltaren Max, 23,2 mg/g, żel, 100 g
29.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Voltaren Max - Diclofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa diklofenaku

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie:

przeciwobrzękowe miejscowe przeciwbólowe miejscowe przeciwzapalne

Wskazania do stosowania:

Pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięsni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń). Bóle pleców. Stany zapalne tkanek miękkich takich jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie trebki stawowej, zapalenie okołostwowe.   Ograniczone i łagodne postacie choroby zwyrodnieniowej stawów. 

Dawkowanie:

Miejscowe, do wcierania w skórę. 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Gdy wystąpiła kiedykolwiek reakcja uczuleniowa po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych. Gdy masz uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Często: wysypka skórna z pęcherzykami; pokrzywka, świąd, zaczerwienienie, pieczenie skóry, zapalenie skóry.  Bardzo rzadko: zwiększona wrażliwość skóry na światło, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma), obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani.  

Opis

Voltaren MAX - produkt leczniczy działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak dietyloamoniowy (Diclofenacum diethylammonium).

1 gram żelu zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego.

Substancją pomocniczą: alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, glikol propylenowy, kokozylokaprylokapronian, parafina ciekła, makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dietyloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, butylohydroksytoluen (E 321), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci powyżej 14 lat: należy go stosować 2 razy na dobę na bolące miejsca.

Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarze.

Działanie

Voltaren MAX działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania

Lek Voltaren MAX stosuje się w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Voltaren MAX:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy (stosowany również, jako lek przeciwzakrzepowy), ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych,
  • w trzecim trymestrze ciąży,
  • u dzieci poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób):

  • wysypka skórna,
  • świąd,
  • zaczerwienienie lub pieczenie skóry,
  • zapalenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób):

  • zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli pacjent ma uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy zaprzestać stosowania leku, jeśli po jego użyciu pojawi się wysypka.
  • Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry oraz przez długi okres czasu, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza.
  • Lek Voltaren MAX jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Nie należy go stosować w jamie ustnej, nie połykać. Po użyciu należy umyć ręce. Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli lek dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Lek może być stosowany jednocześnie z bandażami lub opatrunkami zwykle stosowanymi w przypadku skręceń, jednak nie należy stosować go pod opatrunki uniemożliwiające dostęp powietrza.
  • Lek Voltaren MAX zawiera glikol propylenowy, który u niektórych osób, może powodować podrażnienie skóry.
  • Lek Voltaren MAX zawiera butylohydroksytoluen, który może powodować miejscową reakcje skórną lub podrażnienie oczu i błon śluzowych.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Ciąża i karmienie piersią

W ciaży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciąże, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Leku Voltaren MAX nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ może on wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować trudności podczas porodu. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży Voltaren MAX należy stosować tylko na zalecenie lekarza, a zastosowana dawka powinna być możliwie najmniejsza, czas trwania terapii jak najkrótszy.

Podczas karmienia piersią Voltaren MAX może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza, ponieważ diklofenak przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. W takim przypadku, leku nie należy nakładać na piersi karmiących kobiet, ani też na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości dotyczących stosowania leku Voltaren MAX u kobiet w ciąży lub karmiących piersią należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

U młodzieży powyżej 14 lat w razie konieczności stosowania leku dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Producent

NOVARTIS CONSUMER
Marynarska 15
Warszawa
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji