×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Hascoderm - Acidum azelaicum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład kwas azelainowy
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwtrądzikowe

Wskazania do stosowania

Trądzik pospolity. Hiperpigmentacja skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed zastosowaniem kremu skórę należy dokładnie umyć. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, krem najczęściej stosuje się 2 razy dziennie (rano i wieczorem) wklepując w zmienioną chorobowo skórę. W przypadku wystąpienia podrażnień należy ograniczyć stosowanie preparatu do 1 razu dziennie aż do ustąpienia objawów lub czasowo przerwać leczenie. Okres leczenia zależy od ciężkości objawów, znaczącą poprawę uzyskuje się po 4 tygodniach. Należy unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na kwas azelainowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak odpowiednich danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się jego stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

W początkowym okresie może wystąpić przemijające zaczerwienienie skóry, świąd, pieczenie i złuszczanie naskórka.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.