Refundowany

Aquacel Ag Foam, opatrunek przylepny na piętę, 19,8 cm x 14 cm, 1szt. (z opakowania 5 szt.)

materiały opatrunkowe, wyrób medyczny, opatrunek, odleżyny, oparzenie, owrzodzenia, rana

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

1,99 zł
64,98 zł
64,98 zł
1,99 zł
20,89 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty AQUACEL

Producent

CONVATEC
Al. Armii Ludowej 26
Warszawa 

Opis

Aquacel Ag Foam

Wyrób medyczny w postaci sterylnego opatrunku piankowego wykonanego w technologii Hydrofiber®, z dodatkiem jonów srebra (1,2%). Dzięki wielowarstwowej budowie części chłonnej opatrunek doskonale absorbuje wysięk rany. 
Specjalny kształt opatrunku sprawdzi się idealnie do opatrywania ran zlokalizowanych na pięcie.
Wersja przylepna.

Działanie

Sterylne opatrunki piankowe, Aquacel Ag Foam wykonane zostały w Technologii Hydrofiber® ze srebrem jonowym. Składają się one z wodoodpornej zewnętrznej błony poliuretanowej oraz wielowarstwowej części chłonnej, z delikatnym, przylepnym obramowaniem. Wielowarstwowa część chłonna zawiera warstwę pianki poliuretanowej oraz włókniny, warstwę kontaktową z raną w Technologii Hydrofiber (karboksymetyloceluloza sodowa). Część kontaktowa z raną wykonana w Technologii Hydrofiber zawiera 1,2% jonów srebra.
Srebro jonowe w opatrunku zabija szerokie spektrum bakterii oraz wirusów obecnych w ranie i pozwala zmniejszyć ryzyko zakażenia rany. Zewnętrzna warstwa błony poliuretanowej zapewnia wodoszczelność oraz stanowi barierę dla wirusów i bakterii. Chroni ranę od zewnętrznych zanieczyszczeń, co zmniejsza ryzyko zakażenia, pod warunkiem, że opatrunek pozostaje nienaruszony i nie dochodzi do wyciekania wysięku. Zewnętrzna błona poliuretanowa pomaga także zapewnić odpowiedni poziom odparowywania wilgoci zawartej w wysięku, który jest wchłaniany przez opatrunek.

Wskazania

Pod nadzorem personelu medycznego opatrunki piankowe Aquacel Ag Foam mogą być używane zarówno w ranach przewlekłych i ostrych, takich jak:

 • rany zakażone lub takie, w których występuje zwiększone ryzyko zakażenia;
 • oparzenia pośredniej grubości skóry (II stopnia);
 • cukrzycowe owrzodzenia stóp;
 • rany odleżynowe (płytkie i o pełnej grubości);
 • rany chirurgiczne;
 • rany, które mają skłonność do krwawień, takich jak rany, które zostały mechanicznie lub chirurgicznie opracowywane (oczyszczane);
 • rany onkologiczne z wysiękiem, takie jak ziarniniak, skórne guzy rakowe, przerzuty skóry, mięsak Kaposiego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przygotowanie rany i oczyszczanie:

Przed nałożeniem opatrunku oczyścić obszar rany odpowiednim środkiem do oczyszczania rany i osuszyć skórę wokół rany.

Przygotowanie i zastosowania opatrunku:

 1. Wybierz właściwy opatrunek do wielkości i kształtu rany, w celu zapewnienia, że część chłonna opatrunku jest co najmniej 1 cm większa niż obszar rany.
 2. Wyciągnij opatrunek ze sterylnego opakowania, bez kontaktu rąk z powierzchnią chłonną opatrunku i obszarem klejącym. Usuń warstwę zabezpieczającą jeśli używasz opatrunku w wersji przylepnej.
 3. Opatrunek może być dowolnie docinany, w zależności od kształtu i rozmiaru rany.
 4. Przyłóż opatrunek centralnie na ranę, z zachowaniem zasady 1 cm (część chłonna opatrunku powinna być większa co najmniej o 1 cm aniżeli obszar rany), W przypadku stosowania wersji przylepnej opatrunku delikatnie wygładzaj od wewnątrz na zewnątrz część lepną.
 5. Odpowiednie dodatkowe mocowanie lub taśmy powinny być wykorzystane do zabezpieczenia opatrunku na ranie w przypadku zastosowania wersji nieprzylepnej lub jeśli opatrunek w wersji przylepnej został pocięty.
 6. W przypadku trudnych do zaopatrzenia miejsc, takich jak pięta lub okolice kości krzyżowej wybierz specjalnie wyprofilowane opatrunki przylepne, g. Wyrzucić niewykorzystaną część opatrunku w przypadku przycinania lub po użyciu go na ranie.

Usuwanie opatrunku:

 1. Opatrunek powinien być zmieniony w zależności od obserwacji klinicznych (np.: wyciek, krwawienie, zwiększenie bólu). Maksymalny zalecany czas pozostawania na ranie nie powinien przekraczać siedmiu dni.
 2. Rana powinna być oczyszczana w odpowiednich odstępach czasu.
 3. Aby usunąć opatrunek należy delikatnie docisnąć go do skóry i ostrożnie podnieść jeden róg opatrunku. Kontynuuj, aż wszystkie brzegi opatrunku będą odklejone. Ostrożnie podnieś opatrunek i wyrzucić zgodnie z lokalną procedurą usuwania wyrobów medycznych.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Opatrunki piankowe, Aquacel Ag Foam nie powinny być używane przez osoby z wrażliwą skórą lub u których wystąpiły reakcje alergiczne na opatrunek lub na jakikolwiek z jego składników.

Uwagi i środki ostrożności

Przed zastosowaniem należy zapoznać się z treścią instrukcji użycia lub etykietą.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.
Nie używać ponownie.
W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.
Chronić przed działaniem promieni słonecznych. Przechowywać w temperaturze poniżej 25
Przechowywać w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu.
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Uwagi

Sterylność opatrunku jest gwarantowana, chyba że bezpośrednie opakowanie opatrunku jest uszkodzone lub otwarte przed użyciem.

Opatrunek służy do jednorazowego zastosowania i nie powinien być ponownie wykorzystany. Ponowne użycie może prowadzić do zwiększonego ryzyka zakażenia lub zakażenia krzyżowego. Fizyczne właściwości opatrunku są optymalne, zgodne z jego przeznaczeniem przy jednokrotnym użyciu.

W trakcie normalnego procesu gojenia ran dochodzi do usuwania tkanki martwiczej (oczyszczenie autolityczne), które może sprawiać wrażenie, że rany są pozornie większe, szczególnie po pierwszych kilku zmianach opatrunku.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij