Aquacel Ag Foam, opatrunek przylepny, 25 cm x 30 cm, 1szt. (z opakowania 5 szt.)
materiały opatrunkowe, wyrób medyczny, opatrunek, odleżyny, oparzenie, owrzodzenia, rana
To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Opis
Aquacel Ag Foam
Wyrób medyczny w postaci sterylnego opatrunku piankowego wykonanego w technologii Hydrofiber®, z dodatkiem jonów srebra (1,2%). Dzięki wielowarstwowej budowie części chłonnej opatrunek doskonale absorbuje wysięk rany.
Wersja przylepna.
Działanie
Sterylne opatrunki piankowe, Aquacel Ag Foam wykonane zostały w Technologii Hydrofiber® ze srebrem jonowym. Składają się one z wodoodpornej zewnętrznej błony poliuretanowej oraz wielowarstwowej części chłonnej, z delikatnym, przylepnym obramowaniem. Wielowarstwowa część chłonna zawiera warstwę pianki poliuretanowej oraz włókniny, warstwę kontaktową z raną w Technologii Hydrofiber (karboksymetyloceluloza sodowa). Część kontaktowa z raną wykonana w Technologii Hydrofiber zawiera 1,2% jonów srebra.
Srebro jonowe w opatrunku zabija szerokie spektrum bakterii oraz wirusów obecnych w ranie i pozwala zmniejszyć ryzyko zakażenia rany. Zewnętrzna warstwa błony poliuretanowej zapewnia wodoszczelność oraz stanowi barierę dla wirusów i bakterii. Chroni ranę od zewnętrznych zanieczyszczeń, co zmniejsza ryzyko zakażenia, pod warunkiem, że opatrunek pozostaje nienaruszony i nie dochodzi do wyciekania wysięku. Zewnętrzna błona poliuretanowa pomaga także zapewnić odpowiedni poziom odparowywania wilgoci zawartej w wysięku, który jest wchłaniany przez opatrunek.
Wskazania
Pod nadzorem personelu medycznego opatrunki piankowe Aquacel Ag Foam mogą być używane zarówno w ranach przewlekłych i ostrych, takich jak:
- rany zakażone lub takie, w których występuje zwiększone ryzyko zakażenia;
- oparzenia pośredniej grubości skóry (II stopnia);
- cukrzycowe owrzodzenia stóp,
- owrzodzenia podudzi (owrzodzenia żylne, owrzodzenia tętnicze oraz owrzodzenia nóg o mieszanej etiologii)
- rany odleżynowe (płytkie i o pełnej grubości);
- rany chirurgiczne;
- rany, które mają skłonność do krwawień, takich jak rany, które zostały mechanicznie lub chirurgicznie opracowywane (oczyszczane);
- rany onkologiczne z wysiękiem, takie jak ziarniniak, skórne guzy rakowe, przerzuty skóry, mięsak Kaposiego.
Sposób użycia wyrobu medycznego
Przygotowanie rany i oczyszczanie:
Przed nałożeniem opatrunku oczyścić obszar rany odpowiednim środkiem do oczyszczania rany i osuszyć skórę wokół rany.
Przygotowanie i zastosowania opatrunku:
- Wybierz właściwy opatrunek do wielkości i kształtu rany, w celu zapewnienia, że część chłonna opatrunku jest co najmniej 1 cm większa niż obszar rany.
- Wyciągnij opatrunek ze sterylnego opakowania, bez kontaktu rąk z powierzchnią chłonną opatrunku i obszarem klejącym. Usuń warstwę zabezpieczającą jeśli używasz opatrunku w wersji przylepnej.
- Opatrunek może być dowolnie docinany, w zależności od kształtu i rozmiaru rany.
- Przyłóż opatrunek centralnie na ranę, z zachowaniem zasady 1 cm (część chłonna opatrunku powinna być większa co najmniej o 1 cm aniżeli obszar rany), W przypadku stosowania wersji przylepnej opatrunku delikatnie wygładzaj od wewnątrz na zewnątrz część lepną.
- Odpowiednie dodatkowe mocowanie lub taśmy powinny być wykorzystane do zabezpieczenia opatrunku na ranie w przypadku zastosowania wersji nieprzylepnej lub jeśli opatrunek w wersji przylepnej został pocięty.
- W przypadku trudnych do zaopatrzenia miejsc, takich jak pięta lub okolice kości krzyżowej wybierz specjalnie wyprofilowane opatrunki przylepne, g. Wyrzucić niewykorzystaną część opatrunku w przypadku przycinania lub po użyciu go na ranie.
Usuwanie opatrunku:
- Opatrunek powinien być zmieniony w zależności od obserwacji klinicznych (np.: wyciek, krwawienie, zwiększenie bólu). Maksymalny zalecany czas pozostawania na ranie nie powinien przekraczać siedmiu dni.
- Rana powinna być oczyszczana w odpowiednich odstępach czasu.
- Aby usunąć opatrunek należy delikatnie docisnąć go do skóry i ostrożnie podnieść jeden róg opatrunku. Kontynuuj, aż wszystkie brzegi opatrunku będą odklejone. Ostrożnie podnieś opatrunek i wyrzucić zgodnie z lokalną procedurą usuwania wyrobów medycznych.
Przeciwwskazania i środki ostrożności
Opatrunki piankowe, Aquacel Ag Foam nie powinny być używane przez osoby z wrażliwą skórą lub u których wystąpiły reakcje alergiczne na opatrunek lub na jakikolwiek z jego składników.
Uwagi i środki ostrożności
Przed zastosowaniem należy zapoznać się z treścią instrukcji użycia lub etykietą.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.
Nie używać ponownie.
W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.
Chronić przed działaniem promieni słonecznych. Przechowywać w temperaturze poniżej 25℃
Przechowywać w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu.
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Uwagi
Sterylność opatrunku jest gwarantowana, chyba że bezpośrednie opakowanie opatrunku jest uszkodzone lub otwarte przed użyciem.
Opatrunek służy do jednorazowego zastosowania i nie powinien być ponownie wykorzystany. Ponowne użycie może prowadzić do zwiększonego ryzyka zakażenia lub zakażenia krzyżowego. Fizyczne właściwości opatrunku są optymalne, zgodne z jego przeznaczeniem przy jednokrotnym użyciu.
W trakcie normalnego procesu gojenia ran dochodzi do usuwania tkanki martwiczej (oczyszczenie autolityczne), które może sprawiać wrażenie, że rany są pozornie większe, szczególnie po pierwszych kilku zmianach opatrunku.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Część ciała
- Specyfika
- Pora stosowania
- Rodzaj skóry
- Sposób aplikacji