×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Floragyn, globulki dopochwowe,  6 szt
Floragyn, globulki dopochwowe, 6 szt
23.99 zł

Floragyn, globulki dopochwowe, 6 szt

Floragyn, globulki dopochwowe,  6 szt
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Floragyn (globulki dopochwowe) - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy) kwas mlekowy bakterie kwasu mlekowego glicerydy z ziaren pszenicy ekstrakt z alg

Postać:

globulki dopochwowe

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie:

przywraca biologiczną równowagę środowiska pochwy

Wskazania do stosowania:

W trakcie leczenia infekcji bakteryjnych, w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybicznymi. Profilaktyka zakażeń pochwy: w czasie antybiotykoterapii, podczas stosowania doustnej antykoncepcji lub hormonalnej terapii zastępczej, podczas uczęszczania na basen, podróży, korzystania z jaccuzi.

Dawkowanie:

Dopochwowo. Najczęściej stosuje się 1 globulkę dziennie przez 6 dni. Z blistra należy odciąć jedną globulkę, najlepiej nożyczkami, a następnie ją otworzyć rozchylając listki białej folii. Globulkę należy wprowadzić głęboko do pochwy. Globulki można przechowywać w temperaturze pokojowej. Uwaga! Możliwe żółte zabarwienie globulki związane jest z obecnością pałeczek kwasu mlekowego i nie wpływa na jakość produktu. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Opis

Floragyn Globulki jest wyrobem medycznym posiadającym oznakowanie CE, który został opracowany zgodnie z oryginalną formułą szczególnie skuteczną w utrzymaniu i przywracaniu prawidłowej flory bakteryjnej błony śluzowej pochwy.

Skład

Glicerydy półsyntetyczne, lecytyna, glicerydy z kiełków pszenicy, glicyna, triglicerydy kwasu kaprylowego/kaprynowego laminaria ochroleuca, mieszanina lizatów pałeczek kwasu mlekowego (bulgaricus, biphidus acidophylus, thermophilus, casei, plantarum), methylparaben, kwas askorbinowy, kwas mlekowy, substancja zapachowa.

Działanie

  • lizaty pałeczek kwasu mlekowego stabilizowane w wyciągu roślinnym; 6 gatunków pałeczek kwasu mlekowego (L. delbrueckii subsp. bulgaricus, L. bifidus (B. bifidum), L. acidophilus, L. thermophilus (S. thermophilus), L. casei, L. Plantarum); stanowią fizjologiczne podłoże dla rozwoju pałeczek kwasu mlekowego,
  • kwas mlekowy i witamina C odtwarzają naturalnie kwaśne środowisko pochwy
  • glicerydy z ziaren pszenicy mają aktywność wspomagającą reepitalizację błony śluzowej pochwy,
  • ekstrakt z alg morskich działa łagodząco i efektywnie przyczynia się do zmniejszenia uczucia pieczenia

Wskazania

Floragyn globulki jest wyrobem medycznym stosowanym w leczeniu i przywracaniu fizjologicznego odczynu pH błony śluzowej pochwy, wspomagając utrzymanie w stanie niepogorszonym naturalnej ochrony pochwy.

Kontroluje i utrzymuje naturalną równowagę flory bakteryjnej, przywraca fizjologiczny odczyn pH, wykazuje działanie łagodzące dzięki zawartości alg morskich i przyczynia się skutecznie do zmniejszenia uczucia swędzenia.

Produkt ten jest przydatny w przypadku suchości pochwy, w zapobieganiu i leczeniu podrażnień, pieczenia, swędzenia i zapalenia pochwy.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Najczęściej stosuje się jedną globulkę dziennie. Z blistra należy odciąć jedną globulkę, najlepiej nożyczkami, a następnie ją otworzyć rozchylając listki białej folii. W pozycji leżącej, umieścić globulkę głęboko w pochwie, najlepiej wieczorem.

Producent

SO.SE.PHARM

Cechy produktu