Tantum Rosa, 53,2 mg/g, proszek do sporządzania roztworu dopochwowego, 10 saszetek

benzydamina, saszetki, upławy, stan zapalny, świąd

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty TANTUM ROSA

Producent

AZIENDE CH.ANGELINI

Opis

Tantum Rosa to lek dopochwowy, który zawiera benzydaminę, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz miejscowo znieczulająco i odkażająco. Tantum Rosa stosuje się między innymi w miejscowym leczeniu objawów zapalenia zewnętrznych narządów płciowych i pochwy.

 

Skład

Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum).
1 saszetka (9,4 g) zawiera 500 mg benzydaminy chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: sodu chlorek, powidon, p-toluenosulfonian trójmetylocetyloamoniowy.

 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Lek stosuje się dopochwowo, po rozpuszczeniu zawartości saszetki w 1/2 litra przegotowanej, ostudzonej wody. Roztwór należy przygotowywać bezpośrednio przed użyciem. Jeśli pacjentka samodzielnie rozpoczęła leczenie to powinno ono trwać od 3 do 7 dni. Dłuższe stosowanie leku wymaga konsultacji z lekarzem. Do aplikacji leku należy stosować irygator do higieny intymnej.

Wskazanie Dawkowanie
Leczenie dolegliwości i objawów zapalenia zewnętrznych narządów płciowych (okolicy krocza i sromu) współistniejącego z zapaleniem pochwy i (lub) szyjki macicy: płukać pochwę roztworem otrzymanym z jednej saszetki od 1 do 2 razy na dobę, o ile lekarz nie zaleci inaczej
Leczenie dolegliwości i objawów zapalenia zewnętrznych narządów płciowych (okolicy krocza i sromu) oraz w połogowych dolegliwościach okolicy krocza przemywać okolice krocza i sromu roztworem otrzymanym z jednej saszetki od 1 do 2 razy na dobę.
Profilaktyka przed- oraz pooperacyjna w ginekologii według wskazań lekarza

Działanie

Substancją czynną leku jest benzydamina, charakteryzująca się działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym a także miejscowo znieczulającym i odkażającym. Lek miejscowo dobrze się wchłania osiągając duże stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym.

Wskazania

Tantum Rosa stosuje się dopochwowo oraz na błonę śluzową zewnętrznych narządów płciowych. Lek stosuje się do leczenia dolegliwości i objawów, takich jak: ból, pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy. Te dolegliwości i objawy występują w konsekwencji zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia (np. zakażenia, podrażnienia mechaniczne), również po chemio i radioterapii. Lek stosuje się również w profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, a także do łagodzenia dolegliwości sromu w okresie połogu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania leku Tantum Rosa jest ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące objawy niepożądane (występują u mniej niż 1 osoby na 10 000):  uczucie pieczenia błony śluzowej pochwy, wysypka fotoalergiczna, pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Długotrwałe stosowanie leków miejscowo działających może wywołać reakcje alergiczną. Jeśli pojawią się objawy alergii należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować Tantum Rosa doustnie.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • W przypadku zakażenia grzybiczego upławy są gęste, białe, serowate, przypominające grudkowaty śluz lub twaróg. Niewłaściwe leczenie tej infekcji intymnej może doprowadzić do powikłań oraz uporczywych nawrotów choroby. Jak wyleczyć upławy, czy zioła mogą pomóc oraz jak wykonać roztwór do nasiadówek?

  • Wątpliwości narastające wokół tematu rutynowych nacięć krocza w trakcie porodu towarzyszą środowisku medycznemu już od wielu dekad. Niesłabnąca od lat argumentacja zarówno zwolenników, jak i przeciwników tego zabiegu sprawiła, że również w Polsce toczy się spór o zasadność episiotomii w kontekście wielu sytuacji położniczych. Co zatem sprawia, że pomimo upływu wielu lat doświadczenia i praktyki temat nacięcia krocza jest nadal równie kontrowersyjny, jak niemal dwie dekady temu, a wizja porodu siłami natury budzi coraz większy lęk wśród pacjentek? 

  • Histeroskopia to precyzyjne, małoinwazyjne badanie, które pozwala na dokładne obejrzenie macicy. Zabieg ten umożliwia zbadanie niepokojących zmian i pobranie próbek do analizy. Na czym polega histeroskopia diagnostyczna, a na czym zabiegowa (operacyjna)? Jakie są wskazania do badania? Jak przygotować się do histeroskopii?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl